Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mete han

FIRAT

Öne çıkan mesajlar

arkideşler ne büyük adamdırki bu toprak demiş başka bişi dememiştir,
ne büyük adamdır ki bu dünyanın modern çağlara kadar kullandığı türk taktiğini bulmuştur,
ne büyük adamdır ki bu koca çin seddini aşmasını minik at ve atlılarıyla becerebilmiştir,
ne büyük adamdır ki bu tüm türkleri bir bayrak altında toplayıp,500 yıl yaşatmıştır!
görüşlerinizi bekliyorum..[signature][hline]16'sında ve paticik'te bir kişi=>FIRAT!!
Sosyal ağlarda paylaş

Bireysel muhabbetlerimizi özel mesajdan yürütmemiz konusundaki hassasiyetimi tekrarlar, davranışın devam etmesi durumunda konuyu kilitleyeceğimi hatırlatır ve iyi bilgi alışverişleri dilerim. Gereksiz yere fazla fazla mesaj yazmaktansa aynı mesajda gerekenlerin söylenmesinin de bir forum adabı olduğunu tekrar hatırlatıyorum.

Saygılarımla,[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bn Lise 1 im..Tarih sınavın öretmen Metehan zamanında Büyük Hun Devletinin KomşuLarı kimLerdir die bi soru sordu..
BiLmeyenLer için söLüorum..
Çin,Yüeçiler,Tungunlar..
Bn hayatımda böLe bi soru görmedim yaa..
TAbi komşuuları biLmeyenLer çeşitli yeni devlet adları uydurmuşlardı..
ör:MongoLlar,Üngüller,YeniÇeriler,Yüelçiler gibi..:P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Helena_Sylvain, 03 Ocak 2006 09:29 tarihinde demiş ki:
Bn Lise 1 im..Tarih sınavın öretmen Metehan zamanında Büyük Hun Devletinin KomşuLarı kimLerdir die bi soru sordu..
BiLmeyenLer için söLüorum..
Çin,Yüeçiler,Tungunlar..
Bn hayatımda böLe bi soru görmedim yaa..
TAbi komşuuları biLmeyenLer çeşitli yeni devlet adları uydurmuşlardı..
ör:MongoLlar,Üngüller,YeniÇeriler,Yüelçiler gibi..:P

şu sondaki yeniçerilere koptum:lol::lol:[signature][hline]16'sında ve paticik'te bir kişi=>FIRAT!!
Sosyal ağlarda paylaş

Mete Han'dan ne anlarsınız?

Atatürk şöyle anlatmaktadır;

Asya Türk Hun İmparatorluğu’nun kuruluş tarihi Çin’de imparatorluk kuruluş tarihi ile başlar. Çin’in, M.Ö. 3 asra ait vesikaları bunu böyle kaydeder. Ancak bu büyük Türk İmparatorluğu’nun bizce malum olabilen İmparatoru Teoman’dır. Teoman, M. Ö. 13. asır başında yaşamış büyük bir kahramandır. Çinliler bu kahramanın Çin’de imparatorluk kurmuş olan büyük Türk kumandanlarının neslinden geldiğini iddia ederler. Teoman’ın oğlu Türk imparatorlu Mete de meşhurdur. O, Doğuda Kadırhan Dağlarından Batıda Hazar Denizine kadar, Kuzeyde Sibirya’dan Güneyde Himalaya eteklerine kadar geniş hudutlara ulaştırmış büyük bir Türk hakanıdır. Mete, Çin imparatorunun ordularını büyük meydan muharebelerinde mağlup etmiş, Çin imparatorunu sığındığı kalede kuşatmış, ancak kafasını şefaati ile bağışlamıştır. Mete çok büyüktür… Bütün Türk tarihinde oğuz efsanesinin atıf ve isnad olunabildiği adam odur. Fakat düşünülürse Teoman ondan daha büyüktür. Çünkü her şeyi hazırlayan odur.[signature][hline]---Ön-Türk Uygarlığı Araştırmaları Merkezi---
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...