Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baktım biraz aşma olayları olmus yardım!

SatanJager

Öne çıkan mesajlar

benim bildigim o ses elini tellere koymaktan çok bastıgınakordan elini kaldırıosun ama parmakların hala elelre deio çat sesi cıkıo sus yapıosun abi şahsen ben öle yapıorum yane..[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

evt abi elektroya klasikten başlamak die bi olay yok klasik çaldıktan sorna elektroyu da çalabilmen gayet normal abi iki
si de gitar.
ben direk elektromu aldım başladım çok da mutluyum penayı süfer kullanıorum.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

Fakat sonuçta hepsi gitar ve tabi birbirine faydası oluyo. Önerilen (özellikle başta ucuz olduundan) klasik ile başlamak. Ha kimisi vuruluyo bırakamıyo o ayrı. Vazgeçerim belki ama istemiyom. Elektron olacam been! diye böğürme potansiyeline sahip arkadaşlarımız gönül rahatlığı ile elektro ile başlayabilirler di mi cevat abi? Evet.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ben nasıl görmedim lan bu threadi.
craven dediklerini aynen dinle ehe. bende cort x-6 var. fazla bilgi için..
bi kere x-6 fiyatına göre çok kaliteli bi gitar. tavsiye ederim. craven ın dediği viva goldlarda güzel. hatta onun gitarını daha çok beğendim ben ehe. :) ama üretimi kalktı.[hline]Feel so good, I feel so fine
Love that little lady always on my mind
She gives me loving every night and day
Never gonna leave her, never going away
Sosyal ağlarda paylaş

Dela cort kötü gitar diil. İnan buna.
Ayrıca kötüyü bilmeyen iyinin kıymetini bilmez derler. Çok iyi bi gitardan başlamak faydadan çok zarar getirir zaten.

Fakat arkadaşın DiMarziolu Squier'ı 250 dolara bence iyi. Alet de iyi zaten bi squier için.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

arkidislar simdi bi kac tezat var kafamda aslında. nedir diceksiniz belki. simdi joe satriani amca demiski bende bazı aksamlar elime klasik gitarları (fat guitars dio klasik gitara bu amca ) alıyorum fakat sonunda gene dondugum yer elektro gitarım oluyor .. bu sozde dogru aslında. ama bir yanda horace kardesin soyledigi gibi yani ne flamenkocular var oda belli diil :) belkide ikisininde tadı farklıdır aslında calınma tarzından ziyade karşılaştırmamak gerekebilir. ha klasik gitarın ayağa düşme mevzusuda hakkatten ucuzluktan ziyade kullanımı kolay ve portatif olmasıdır bence. cunku 50 milyona klasik gitar varsa 100 milyona da elektro gitar ve anfi bulunur yani nedir cok zor degil. mevzu parayasa klasik gitarında hayvan pahallıları var. belkide elektrikli gitardan daha pahallıları var ortalama olarak. ama klasik gitar iste cok portatif olmasından kaybedio bence. adam cunku elektro gitarı alıp saga sola kumsala falan goturemio. hem ağır. ama klasik gitar oo hertürlü. gerekirse masa olarak bile kullanılabilio:) (gece çimin üstüne koymayın çiğ düşüyo ıslanıo yalnız :=)) başlamak için ise klasik gitar çok gerekli bence. eğer elektro gitarda gerçekten iyi olmak istiyorsanız gerekli. elektro gitarda arpej öğrenilmio mesela. parmakla atılandan bahsedoyurm. veya ritim .. kesinlikle klasikte gelişio ritim kabiliyeti.sonuçta bileğe bağlı bişey. ama mümkünse tabi bence en güzeli nedir. bir adet elektro bir adet klasik alına. bir yandan elektro çalınırken bir yandan da klasik çalına kombo bir gelişim sahibi oluna. bence en güzeli bu. hatta bir de bas alınsa dadından yenmez :) saygılarımla horacegoesskiing:)

Trying to send the message.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loserandlost, 21 August 2003 03:13 tarihinde demiş ki:...elektro gitarda arpej öğrenilmio mesela. parmakla atılandan bahsedoyurm. veya ritim .. kesinlikle klasikte gelişio ritim kabiliyeti.sonuçta bileğe bağlı bişey...

kuyruklu yalan abi alakası uzaktna yakından yok arpej çok güzel öğrenilio hatta daha iyi öğrenilio çünkü olay daha hassas ritime gelince sen ritmi akor basmak olarak alıosan yanlış yoldasın kalsik gitar calan birinin palm mute lu ritimelri ve ya daha birçoğunu hayatında çalmamıs olamsı ritmin neyde daha cok geliştiğini gösterir walla ritim hiç de bileğe bağlı bişi deil çünkü elektro gitar istisnalar bilekten çalınmaz abi dirsekten çalınır bilekten çalma acemi tekniğidir.klasik gitarın awantajlar başlamak için:
ucuz
taşıması kolay
teller yüksek ve perde aralıkları fazla bu da öğreirken en zoruyla öğrenmek demek elektroyu eline alınca daha ufak bir alet daha kolay oluo tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

klasikle başlamanın artısı da war eksisi de sol elin daha iyi çalışıo ama pşena tekniğinii öğrenmemiosun arkadaşlar pena eline plastigi alıp tellere wurmak deil gitarla ilgili en teknik olaydır her gün saatlerce çalışma ile ancak1 - 1,5 sene de olasmı gerekn şekle gelir..pena tekniğinde geri kalınca elektroya geçince vakit kaybı oluo yanlış teknikle gelincek nokta çok uzka deildir gerisini öğrenmeden yapamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ben klasikle başladım hala onun dezavantajlarını çekiyorum[hline]Paticik Anti-Post Kasanlar Derneği Başkanı
regulus, 21 August 2003 19:34 tarihinde demiş ki: Anne cocugundan 21 yas büyük. 6 yil sonra anne cocugunundan 5 kat daha yasli olacak. Baba şu an nerede? Cevap: Annenin Yasi = Cocugun Yasi + 21 / Annenin Yasi + 6 = 5*(Cocugun Yasi + 6) Bu iki denklem cözülürse Cocugun Yasi -3/4 cikiyor. -3/4 eksi dokuz ay demek. Cocuk eksi dokuz aylik ise baba su anda anneyle...
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi insan bi mertebe olarak görüyosa klasik gitarı ona göre hareket etmesi lazım. Pena alıştırması konusunda haklısınız. Zaten elektroya geçecem ben diye başladıysan işte ona göre hareket edip; artık geçmem lazım diyince geçersiniz.

Ben de iki parmak pluck yapıyosum klasikte mesela.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 21 August 2003 15:32 tarihinde demiş ki:
said:
Loserandlost, 21 August 2003 03:13 tarihinde demiş ki:...elektro gitarda arpej öğrenilmio mesela. parmakla atılandan bahsedoyurm. veya ritim .. kesinlikle klasikte gelişio ritim kabiliyeti.sonuçta bileğe bağlı bişey...

kuyruklu yalan abi alakası uzaktna yakından yok

Al işte son ben sonra ben suçlu oluyorum ..:)

Trying to send the message
Sosyal ağlarda paylaş

sonuç olarak aletin tutuşunu bilmemnesini herşeyi öğreniliyor ama bi süre sonra insanlar nasıl daha rahat solo atıyosa nasıl daha iyi çalıyorsa eli öyle alışıyor.yani tkenik bi süre sonra kendine göre uyum sağlıyor.bi gitarist ördüm adam elini yumruk gibi yapıp penayı tutuyor ama çalıyor kimisi tüm parmakları tamamen açık bi halde çalar.sen doğrusunu öğren öyle alış ilerlediğinde nası olsa kendi stilini oturtacaksın[hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
Your Brother,attached at your shoulder,is gay
You're not.
He has a date coming over tonight.
You have only one **s

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

öldürüyorsunuz abi yakında içinizden birine atlayıp abeee bana ders ver 1 ay ühühü şeklinde gelebilirim yani şu an ki gitarla kendi stilimi yarattım zaten beceriksiz stili elim klavyeye yerleştiremiyom epey kalın standart dışı gitarım ben gitar önerisi istedim siz bana ne yazdınız resmen off topic oldu neyse gidip fender squier alıcaz galba ( hala galbada bakın yuh ) 2-3 sene çalim tüketeyim o zamana kadar kendi kendime öğrenip yenisini çekerim öyle altıma :P[hline]SatanJager[RE] ICQ# : 38811823
RedEye CLAN ruhunu yaşatan tek isim :)
http://diablokiller.cjb.net/ ( yakında bir ara açılır bakılır )

Bayan X: Mangodan okul eteği aldım dur gösteriyim.*çantadan torba çıkarılır ilk bir s-shirt görülür*
aente : Eee hani etek? *kumaş parçası gösterilir*
aente : Etek nerde?
Bayan X : Etek bu!*bir kopulur yerlere yatılır*
aente : Anaaa! dükkanın adı ixs dassadsasa*ölünür*
Sosyal ağlarda paylaş

sakın şunu alıcam die gitme.al bütün gitarları dene.belki rahat etmezsin bişey olur.kesinlikle denemeden gitar alma ve iyi olup olmadığını tam kestiremiyorsan yanına bilen birini al.beraber deneyin.amfilere tak tonu nası hoşmu die(gerçi orda takacağın iyi bi amfi ile evindekinin tonu tam uymayabilir ama gitarın aşağı uykarı ne olduğunu gör) kesinlikle dene derim sana[hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
Your Brother,attached at your shoulder,is gay
You're not.
He has a date coming over tonight.
You have only one **s

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...