Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LAN ve Dosya Paylaşımı Sorunsalı

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar şimdi evde 3 bilgisayarımız var, Zyxel marka da bir modemimiz var. İyi güzel modemi bağladık, ana bilgisayarın ip/dns ayarlarını falan elimden geldiğince yaptım, sonuç olarak hem ana bilgisayar hem de diğer bilgisayarlar internete bağlanabilir duruma geldi.

Sonra bi ara modem sorun verdi, ip/dns ayarlarıyla oynadım biraz, neticesinde ana bilgisayar ve diğer arkadaşın bilgisayarları internete bağlanabilirken, benimki bağlanmayı kesti. Bazen bağlanıyor, bazen kopuyor (5 dk. bağlı kalıp 10 dk. kopuyo ve internet bağlantısı son derece yavaş).

Şimdi benim ayarları falan tekrar mı yapmam lazım, bana bir tutorial tarzı yazı yazabilir misiniz?

2. Problem de dosya paylaşımı... Bunu hiç beceremedim, arkadaşların bilgisayarında Windows XP bende 98 var (Önemi var mı bilmiyorum ama :) ). Oyun oynayacağımız zaman bilgisayarlar birbirini görüyor ama "Ağ bağlantıları"nda birbirlerini görmüyorlar. Bir de bunun çözümü nedir?

Şimdiden teşekkürler...[signature][hline][b]"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...