Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Havada Ölüm Kokusu

seren000

Öne çıkan mesajlar

Havada ölüm kokusu,,, nefesler kesilmeye başlıyor yavaşça. Adı sensizlik olan bir yaşamın yaşanmazlığında yaşıyorum sensizliği.

Havada ölüm kokusu,,, nefesler kesiliyor yavaşça. Sokak lambalarının ışığına sığınıyorum karanlıkta, anafora kapılıyorum, seni yaşayamıyorum sen olmadıkça, sen olmadıkça ben, yaşayamıyorum.
İsminin baş harfinle başlayan kelimeler kovalıyor gecelerimi. Bu bir sürgün, belkide kovuldum yaşamdan.

Havada ölüm kokusu,,, nefesim kesildi,
Bitti.

ÜSTADIMA...
Sosyal ağlarda paylaş

duyguyu güzel anlatmışsın, onsuzken onu yaşayamadığını.
aşkın çaresizliğinde karamsarlığın ağır basmış
ama sanki "İsminin baş harfiyle başlayan kelimeler kovalıyor gecelerimi. Bu bir sürgün, belkide kovuldum yaşamdan.
" şurdaki iki satır birbirine daha bağlantılı olabilirmiş. yada belki de bana öyle gelmiştir : ) yorum meselesi.. eline saglık[signature][hline]Im tasteless, there's beauty in strange places
Sosyal ağlarda paylaş

said:
seren000, 01 Aralık 2005 22:04 tarihinde demiş ki:
Havada ölüm kokusu,,, nefesler kesilmeye başlıyor yavaşça. Adı sensizlik olan bir yaşamın yaşanmazlığında yaşıyorum sensizliği.

Bu teknikler artık geride kaldı, insanın gözüne hoş gelmiyor. "Kafa karıştırıcı bir tamlama"yla artık gelinmez bir yerlere. Sıkarsın sadece insanları.

said:
Havada ölüm kokusu,,, nefesler kesiliyor yavaşça. Sokak lambalarının ışığına sığınıyorum karanlıkta, anafora kapılıyorum, seni yaşayamıyorum sen olmadıkça, sen olmadıkça ben, yaşayamıyorum.

Giriş güzel burda da, son satırlarda yine aynı yanlış tekrarlanmış.

said:
İsminin baş harfinle başlayan kelimeler kovalıyor gecelerimi. Bu bir sürgün, belkide kovuldum yaşamdan.

Havada ölüm kokusu,,, nefesim kesildi,
Bitti.

ÜSTADIMA...

Fena olmamış bitiş, dil bilgisi hataları bolca var tabi.

Vasat bir yazı olmuş; daha güzellerini görürüz umarım.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel olmuş (:
@Loras, ben seviyorum "Kafa karıştırıcı bir tamlama"'ları... kötü hissettim sen öyle diyince şimdi :/ Ayrıca "geride kaldı" çok yanlış bir kullanım bence, edebiyatta aslında genel olarak sanatta bir moda olabileceğini benim kafam almıyor. "yeni yazım trendi şöyle şöyle diğerleri sıkıcılaştı" denilemez benim sanat anlayışıma göre...[signature][hline]gerçeğin gerçekten gerçek olmadığı bir yerde gerçekçiliği kim savunabilir ki?peki ya gerçek değil olarak bildiğimiz gerçekler aslında gerçek ise? yaşamın anlamı bu sorularda gizlidir işte, bu sorulara verilebilecek doğru cevaplar insanı mutluluğa götürür. çünkü bu sorulara cevap verebilecek olanlar gerçeğin onların üzerinde kurduğu baskıdan kurtulmuş, huzura ve mutluluğa önem vermiş kişilerdirler. ve sen bile bu yazıyı biryerlere kopyalayıp okumaya uğraşırken gerçeğin sana yaptığı işkenceleri, bir miktar saf delilik ve merakla yenmiş oluyorsun, herneyse; yaşam güzel. güzel diye düşünülen herşey güzel!
Sosyal ağlarda paylaş

Orada tırnak içine almamın sebebi o kafa karıştırıcı sözünü, sözde kullanmış olmamdı yani anlamsız kaçıyor bence ki aslında kafa karıştırıcılığı falan da yok. Kullanım açısından fazla klişeleşmiş bir kavram olduğu için özgünlüğü öldürüyor, bu yüzden geride kaldı demiştim. Benim sanat anlayışıma göre de en azından yeni bir şeyler koymak lazım ortaya veya eski türlere bakmadığımız açılardan baktırmak lazım.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 05 Aralık 2005 21:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıcı olmak veya özgün olamamak umrumda bile değil. O an çok yoğundum, aldım kalemi elime ve bu cümleler döküldü kağıda. Tekniksel bir yazı yazmak için hiç bir zaman uğraşmadım. Zaten yazılarım genelde anlık bir duygu yoğunluğu sonucu oluşur. İnan bir yerlere gelebilmek gibi bir amacım yok. Ama genede eleştirilere açığım. Başka yazılarımıda görürsün yakında. Seninde varsa bizde görelim ya :)
Herkese teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...