Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden stfu Turks ?

seyneym

Öne çıkan mesajlar

way bee bizde burda Türklümüzü savunuyoruz milletin dediklerine bak nası Türksünüz siz ya

2 tabe çapulcu böle yapıyo die Türklerden mefret et allab belanı versin senin vatan hayini olursenden

not:sert konuştuum için kusra bakmayın az bile böle adamlara[signature][hline]"ÇARŞI"

"Beşiktaş Ovası Bozkurt Yuvası"

"Burası Türkiye ya sev ya terk et"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dumi, 05 Aralık 2005 18:13 tarihinde demiş ki:
turk olabilirim ama oundaki 0-16 yaş turklerden lamerlerden nooblardan scammer lardan hackerlardan duperlerden cz war kosperlardan yani turk lerden bende nefret ediyorum
adamlar haklı sonuna kadar stfu turk.............

Arkadasım senin yapman gereken STFU turk deyip diyip yangına körükle gitmek değil bu imajı deiştirmek için elinden geleni yapmak...
Biz forumlarda orda burda kendimizi yırtıoruz bu böle bu şöyle o işi yapanlar 10 12 yasında veletler diye...
her neyse ben hiç bi zaman bu kelimeyi kabullenmedim kabullenmemde sonunda kadar elimden geleni yaparım ..
örnek vermek gerekirse ispanyollar ve polonyalılar kadarda pislik adamlar yok ama içlerinde bir cok iyi arkadasım war
Ama türkler dururken adamlar hiç bizaman flame e maruz kalmıyor.Kötünün iyisi hesaaabı ...
e bunlarada senin gibilerinde katkısı oluyor..
walla ne diyim sadece helal diyebilirm sana ...[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)

[Bu mesaj Zian tarafından 05 Aralık 2005 21:19 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Zian tarafından 05 Aralık 2005 21:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

lord_mozartla harpy partisi yaparken adamin dedigi sey bana biraz küfür ögretsenize bizde ögrettik nycrisede tehliqe ögretmis ssler vardi nycris türkce sövüyordu duracel_pupu vardi tehliqenin claninda adam her girdiginde tehliqeye saglam bi kayiyordu...

ne alaka diyeceksiniz adamlar bizi anlamayinca türkce sövmeye baslayinca olacagi bu adamlar merak ediyor ne diyor bu diye drt2 claniyla kapistim slot2 de kesiyorduk adamlara 2 slot yok 1 slot var oda bizim dedi ama bunu diyen adam benle party yapan adamlar sürekli slot2 ye gelen adamlar vokesi bizim harpyleri calarken benim novayla karsilasti ve yatti:D bizi göndermek icin slota gelip ks yaptilar kutulari nerdeyse full aldilar 5 nova normal bi sey ben tek novaci:D bütün gece onlarla ugrastigimi bilirim baya bi ölü verdiler:D beni kara listeye alan 3.clan olmustu town drt2 bi clan daha vardi hatirlamiyom gavurlarin clani

onlarda yapiyolar ayni seyleri yeter ki güclü olduklarina inansinlar ama biz gercekten bezdiriyoruz aga clan pls aga item party spam trade spam arena spam gecen adam yapti aldim partye baktim exp düsüyor banada bi yarari yok adamin geri attim adam spam yaparak yatirdi beni dogal olarak anasina sövdüm alsana alacaksin türü konusunca dogal oldu sora basladi swift ver gidecem bende vermedim gene devam etti dogal olarak tepkisiz kalinca gitti..

bilinc arena spam bi ise yaramiyor önünde kara bi ekrandan baska o lvldede yanina gelmeden uruk kesiyorsundur[signature][hline]nick:buro_(gene banlandim)
clan:gene dagildi(kaderim bu)
server:xigenon
lvl:62
np:1.5k ama daha yeni basliyoruz:D
Sosyal ağlarda paylaş

Buraya mesaj yazanların çoğu ve paticik te takılan kişilerin çoğuda aynı şeyleri yaptığına inanıyorum çünkü buraya takılanlar direk belli ediyolar en azından forum modu bile türk forum unda olmasına rağmen sonuna b***_tr koymuş anlamıyorum niye tr koyarsınız ve arkasına saklanırsınız ama herneyse özellikle sonuna _tr _pl _Br koyanlara sinir olurum usko altında oynuyosun bu oyunu ing konuşucaksın neden yazarsın ki ülkeni bariz KRO luk....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
coliseo67, 05 Aralık 2005 22:01 tarihinde demiş ki:
Turkish_YaRRaK_25_cm diye clan vardı bi ara diezde yaa lol
son nokta bence

aresde röntgenci_sakir diye clan vardi yanlis hatirlamiyorsam kopmustum görünce xigenonda cem_yilmaz_hayranlari mi ne var cok yaraticiz masallah:D[signature][hline]nick:buro_(gene banlandim)
clan:gene dagildi(kaderim bu)
server:xigenon
lvl:62
np:1.5k ama daha yeni basliyoruz:D
Sosyal ağlarda paylaş

ne demek kardeşim istedim dili konuşurum buna kimse kaışamaz
saçmalama gözünü sevim

adam tr felan koyuyosa buda onun bilce iş belli etmek istiyo demekki Türk oldunu bazıları gibi nickinin arkasına saklanıp kendini yabancı göstermiyo en azından çok saçma konuşuyosunuz[signature][hline]"ÇARŞI"

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat işin sosyolojik açıklamasını yaptım hemen bana yine milliyetçilik mavralarıyla saldırmışsınız yine... Bir şey demeden önce orada ne denmiş bir okuyun. Ben stfu Türk's mü dedim yoksa ne demek istedim diye... Okumadan langır lungur mesaj atıyosunuz. Bu da biz Türk millletinin ayrı bir derdi ya "Okumamak"... Her neyse...

Bu arada dil konusunda; Tabi ki istediğin dili konuşursun. Ama kendi dili dışında İngilizceden başka dil bilmeyen perulu, Alman Fransız Brezilyalı vs ülkeden biri seni anlamayacak ve anlamadığı bu Türk diliyle seninle anlaşamayacaktır. Unutmamalıyız ki bu her milliyetin kendi arasında bir araya gelip milletlerarası bir yarışmanın olduğu bir oyun değildir. Yani karşımızda ingilizce konuşmamız gereken oyuncular sadece Amerikalılar değildir diğer memleketlerden insanlardır. Onlara karşı türkçe konuşup pm atarsak hani şu durum gibi olur.

Adamın biri yolda ingilizce bir soru sorar.
-Hey how can i go to airport?
-Ne diyon la bu Hıdır küfür mü ediyor?

Şekilde görüldüğü gibi türk arkadaşımız anlamadığı bir dil olduğu için kendisine kötü bir şey denmiş olasılığını düşünür. Aynı durum oyundaki diğer yabancılar için geçerli. Biz sürekli türkçe yazar pmlersek ne diyor bu adamlar diye düşünürler.
tercih sizin ister türkçe konuşun ister urduca ister japonca. durum ortada...[signature][hline]Class: Rogue/Archer
LVL: 68
NP: 170xxx
Clan: Clanless
Server: Ares
Durum: Az kaldı...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadasım bu oyunda bi ton da ispanyolwar sana hiç ispanyolca konusan olmuyormu ? oluyosada STFU Spanish mi diyosun bi milleti bi anda bu kadar silip gecmek kolaymı ?
sadece türkler için deil her milletin bi serefi war ...
ama sunuda herkes anlasın bu lamer bebeleri kullanıp türklere laf söliyolar ama türklere laf sölemek..
yani sunumu diyosun :
Aslında tüm dünya türkleri cok seviyor aga clan plys party pls u and me sex lol ler yüzünden su an dünya nefret ediyor bizden.

Bumudur ?

PS : ben bütün reply leri dikkat la okudum ...[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

İspanyolları onaylıyor değilim. Onlarda bizim gibi dil konusunda problemli bize benzer şekilde. Ama bizim onları örnek almamız gerekmez. Ayrıca ortak dil olan ingilizceyi kullanmak ülkenin şerefinden falan ödün vermez. Yabancı dil konuşmakla yabancı olmazsın. Yabancıyla anlaşmanın yolu ortak bir dil bulmaktır.
Ben mesela insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ama hep tersleniyorum ama yine de yapıyorum.

-varyur iytım yazmışsın ilanına. ama onu yabancı insanlar anlayamaz. Hem ı harfi onlarda çıkmaz. Warrior item yazarsan iyi olur.
-banane gavurdan yahu? türküm ben... sen de sie git mınımınımın

Şu dialogu en az 100 kere yaşadım. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir laf var ya hani biz bu lafı geliştiriyoruz daha beter bir hale getirip cahil kalmaya ısrar edip bununla gurur duyuyoruz bir de esas problem bu bence. Yani yabancı dil öğrenmek istemeyişimiz, bütün yabancıların bize düşman olduğu gibi bir paranoyaya kendimizi kaptırışımız gibi. Halbuki biz onları asgari dialogu kurabilsek onlara ahlaksızlık yapmasak onların da hiç merak etmeyin türk düşmanlığı falan gibi bir dertleri kalmayacak. Önemli olan kendimizi eğitmeyi öğrenmek öncelikli olarak...[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

ya güzel kardeşim anlamak istmeiyorsun sanırım ...
bunu 10 yasındaki veletlerin yaptıgnı bilmiyomusun ?
bu 10 yasındaki cocuk nerden bilsin ı nın cıkmadıgını veya o cocuktan ne akdar ingilizce bekliyebilrisin.
hade bunu yabancılar anlamıyor e peki sen olayın içindesin biliyosun 10 yasında ki adamlar yapıyo bu olayı ...
Ve sen diyosun cahiliz bilmem ne falan ...
tmm bazı istisnalar war bende yasadım adam essek kadar yabancı biri gelmiş party e hi yazmıs o s.... git yazıyo ..
ama hepimizde biliyoruzki olayın asıl kahramanları 3 5 yasında cocuklar ...
Benim anlamadıgım konu bu kötü imajı düzeltmek acıklamak yerin "evet Stfu Turks" diyosun ...
Ya cabuk pes etmişin ...
Yada cidden ulusal bi problemin var ..
bizde 316354645321374531 tane laf yiyoruz ...
ve bu lafı söleyenlerde 10 yasında allahın fırlama amerikalısı
adamın yaptıgı ss i söliyim ben sana ... tarif ediyim linki bulamadadım ..
Adam Türk bayragını almıs (töbe haşa) mikinin üstüne koymus..
mayo gibi ...
eee ne yazıcan altına bunun reply olarak evet bende STFU turks mu ?
neyse ben burda ne milliyetci olarak düşünüyorum ne sagcı ne solcu ne devletci ne .. bla bla
Sana bi örnek daha veriyim ..
Sen hiç bi türke 10 15 yaslarında birisine sana ingilizce pm atmadı diye bilinclendirmeye calıstınmı ? ben yaptım
gerekirse yardım ettim para verdim böle böle yap canımı ye diye .. hiç bişey yapmadan sadece işin içinden STFU turks bencede cıkmak en kolayı..
ben olayı söyle anladım güzel kardeşim senin problemin milliyetcilerle ...
burada siyaset konusulmuyo en azından ben konusmuyorum ...
Milliyetciyim veya degilim.
AMA o bayragı asla o pozisyonda görmek istemem(SS teki onuda bulucam yollicam) sen ses cıkarmasan destekelesende adamları ben desteklemem acıklama yaparım neyin ne oldugunu gösteremey calısırım ... bu kadar ^^[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

Accountum hacklenmeden clan lideriydim.
Clanımda yabancılar da vardı.Yabancılarla hiç sorun olmadı.Ama türkler beni kasma makinası gibi görüyordu.

VE ilginç bir anı.Mannes kasacağım.Civcivleri aldım yanıma.Partideki civcivlerden biri ana avrat küfür etti.Türk.Partiden attım.Bu defa döndü.Sanki az önce küfür eden kendisi değil gibi.Party diye yalvarmaya başladı.

Ya siz hangi yabancının sanal bir oyunda dilencilik yaptığını gördünüz?
Sosyal ağlarda paylaş

ya abiiiiiiiiii anlamıyorm sizi ya ...
1 sey sorıyım bunu yapan adamın yası ıcın ne dersın 15 20 30 ?
eger 15- ise o adamdan ne kadar mantık akıl fikir beklersin ?[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hakkımda yanılıyorsun. Ayrıca bu velet meselesi değil sadece hep klasik örneği veriyorum. 40 kusür yaşında fenasi diye bir adam vardı. 4 taş insanları rezlemek için can atardı. Ve tek amacı adilik yapmaktı. Eslanda çıkar ana avrat söverdi shouttan langır lungur. Onun gibi bir sürü adam daha vardı. Hatta en basit örneği vereyim.
Lunar war başlamadan nolur 5 dk önce gate'in oraya git ve chati takip et. Yazılanların %99'u türkçe ve hepsi küfür saçmalık klasik iğrenç geyikler değil mi? Hepsi mi bebe bunların?
Ben sırf olayı gözlemlemek için yakındaki bir kafeye gittim, kendimin 68 lvl areste bir oyuncu olduğumdan bahsettim saf gibi. Daha sonra üst kata çıkıp maç izlemeye gittim. Sana yemin ediyorum bir sürü adam maç salonuna gelip yanıma oturup abuk sabuk yalvardılar oyudaki gibi ve 20 yaşında 25 yaşında afedersin kazık gibi adamlardı bunların bir kısmı. Reel hayatta parti pliz iytım pliz kılan plizi yaşadım. Boğuluyor gibi oldum. Bana bir tane bizim ülkemiz dışında bir ülke gösterebilir misin beleş bir şey dağıtıldığında insanların birbirini ezmeye kalktığı diğerini neredeyse öldüreceği ?(bedava yemek falan değil geçen tvde gördüm bayan iç çamaşırı dağıtılıyor ve 100 lerce insan birbirini eziyordu bir adet don ya da fanila için). Yani bu tamamen eğitim problemi...

İğneyi başkasını çuvaldızı kendimize lütfen... Neyse o yani...Ben çok uğraşıyorum kimseyi dışladığım falan yok. Nickim türkçe insanlardan türk olduğumu falan da saklamıyorum ne yabancılardan ne türklerden. Herkesle iletişim kurmaya çalışıyorum. Ama inan bana 32 yaşındayım ve bu kadar insanlara yardımcı olmama rağmen bir ton küfür yiyorum. 1 kere bile o küfüre küfürle cevap vermedim.(yardımdan kastım item para vs değil oyun ve insan ahlakı konusunda yardım) Ve buna inan bir şeyler öğretmeye çalıştığım 100 türkün 95 i bana hakaret ediyor. Hepsi bebe falanda değil.
Her neyse sonuçta çalışmaya devam edeceğim bu konuda her ne kadar başarısız olacağımı ve küfür yiyeceğimi bilsem de...[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım öledir ...
Herneyse tartısmanın olaya bi faydası herkes elinden geleni yaparsa illaki bazı olumlu sonuclar alınır.Ama sunuda söliyim bi insan hatasından dolayı dalga gecilerek uyarılmaz ..
Örn : forum kurallarını bilmeyen bi kişinin kural dısı topic actıgında "ya off bi git ;ya murtaza banla sunu gitsin;ya murtaza bilmem ne" hiç birinin samiyetine güvenmiyorum.
be mübarek adam bunları yazacagına sunu yazsan :
Kardeşim forumda söyle söyle acman gerekiyor söyle yazman gerekiyor olmadı anlayamadınmı ? alsana link Forum Kuralları

gibi ...
3 hafta önce actıgım topicde "diez in en iyi asasinleri" adam bana sensin tamammı ? oldumu diye Reply yazıyor.. dalga geciyor bakıyorum benzer topiclerde gayet güzel replyler yazmıs konu ile alakalı (topicide murtaza siliyor :) )
herneyse millet olarak biraz problerimiz oldgunu kabul ediyorum ama sonucta hiç bi insan 4/4 lük deildir ... Ama yinede slölüyorum üstüne basarak Bazı seylerin içinde sıyrılmak en kolayı ve bunu imajı senin benim gibi adamlar silmezse veya silmeye calısmazsa emin ol dahda kötüye gider Sen mükemmel bi türk olsan sonunda yine en kötü sen olursun ...
Örnek :
Adamın forumda imzası söyle
THE BEST TURK IS DEAD ONE !!1!!111ONE
bu dahada artar azalmaz bilinlendirilmezse bu insanlar ^^[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sayın zian,
Daha bir hafta önce.Bir Amerikalı.Çocuk daha 10 yaşında.Bizim saat sabah beş civarındayken orada saat akşam 7'ymiş ve çocuk yatmaya gidiyordu.Yatma saati.Çok güzel sohbet ettik.Almanya doğumlu olduğundan bahsetti.Başka oyunlardan bahsetti.

Gece genelde yabancılar oluyor ve genelde party isteyenlerle levellarımız farklı oluyor.Level difference yazdığımda gidiyorlar.

Ama al sana bir örnek daha.Clanımda Brati4 diye biri vardı.Aynı kafeden iki çocuk, tesadüfen benim partimde civcivler.Çocuklardan goblinleri istemiş.O zamanlar goblin satıyorum. Sonra çocuklar bana onun küfürlerini tehditlerini yolladı.Ben onu clandan ve partiden attım.Ana avrat küfür etti.

Ardından bu çocuklar civcivlikten kurtuldu.Ertesi gün bana sürekli mesaj, party pls.Beni kas.Ben de işteyim.Pazar kurdum.İlgilenmiyorum.Çocuktan küfür yedik.

3 gün sonra bu defa Brati4 sanki ana avrat bana küfür eden o değil.Party pls.

Artık Pm kapalı oynamaya başladım.Hiç tanımadığım adam durduk yere pm atıp ana avrat küfür ediyor.Şu ana kadar Türklerden defalarca küfür yedim.Ama yabancılardan hiç yemedim.

Türk olmaktan utanır oldum.En son örneği.Adam charımı hackledi.Ve soymayı bırak utanmadan o charla oyuna giriyor.Ve benim charıma 30 gb istiyor.O da Türk.

Bu yazıları yabancılar okumuyor, biz bizeyiz kimse darılmasın.Ama biz kültürel yönden çökmüş durumdayız.Ve Türk olduğumuzun bilincine bir an önce varmamız gerekiyor.

Türkler ve Müslümanlar böyle, e biz gireriz AB'ye.
Alın size bir fash sunusu.İzleyin ve karar verin.Linki aşağıda

http://www.hukuki.net/topic.asp?TOPIC_ID=8909
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aksini iddia etmedimki Sayın alisinkay.Dediklerinde tamamen dogrusun.Benim eleştirdigim nokta sadece neden evet STFU turks deniyor.Bunun içinde bende warım sende warsın analarımız babalarımızda war.Benim kabul edemedigim o.Bi türk olarak diyebiliriz evet su konuda hatalıyız bu yönümüz eksik hatta bunu diyebilmek cokta güzel hoş ama Tutupta bu edilen küfürlere anlamsız sözcüklere kusura bakmayın ama benden hayır.

PS : linki dikkatle izledim ^^[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sayın Zian,
Düşüncelerinize Türk ve İslam kültürü ile yaşamış biri olarak katılmamak mümkün değil. Keşke bu sözleri hakeder nitelikte şeyler yapmasak ve bu sözün karşısında onurluca durabilsek.Ancak her zaman söylediğim bir şey var.Bir sosyal düşünce ne kadar güzel olursa olsun. O sosyal düşünce içerisindeki insanların önemli bir çoğunluğu bunun tam tersini yaparsa artık o sosyal düşünce de bozulmuştur.Çünkü teori pratiğe dökülmediği sürece anlamsızdır.Biz kimliğimizin dışında hareketlerde bulunursak sonuçlarına da katlanmak zorundayız.

Bir mahkeme kararını sizinle paylaşmak istiyorum. Sapığa sapık demek hakaret suçunu oluşturmaz.

Bizler ( hiç küfür etmeyen, hiç dilencilik yapmayan ve gerçek hayatta da sanal dünyada da onurlu bir insan olmaya çalışan biri olarak) o sözleri duymak istemiyorsak kendimizi düzeltmeliyiz. Malesef kurunun yanında yaş da yanıyor.Ve bunu yapanlar ne yazık ki sadece kendilerine değil.Bize de zarar veriyor.

Sizinle izninizle bir hikaye paylaşmak istiyorum.

Bir gün anne kurt yavrularını almış, onlara hayatı öğretecek. Bir koyun sürüsüne gelmişler.Anne kurt yavrularına dönüp;
-Bakın demiş.Bunlara koyun derler.Karnımız acıktığında onlardan birini alır.Karnımızı doyururuz.
-Şu iki ayaklı olana çoban derler.Onu görünce hemen ordankaçın.Elindeki de sopadır.Onunla bizi çok uzaklardan öldürebilir.demiş

Yavru kurtlardan biri atlamış;

-Anne bak.Şurada bizim gibi 4 ayaklı, kulakları dik birisi var.Koyunların içinde yerde yatıyor.Dost olmasın demiş.

Anne de sakın haa demiş.

Ona köpek derler.Bize benzer ama bizim en büyük düşmanımızdır.Demiş

Aramızdaki (kabalığım için herkesten özür diliyorum) köpekleri temizlemedikten sonra, bize ne dense haktır.Diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım ben bazı seyleri kabul edemedigmi düşünüyorsunuz.
Tekrarlıyorum görüşlerimiz aynı,aynı problemden sikayetciyiz ve aynı sonucun olmasını istiyoruz.Fakat yinede ben o kelimeyi kabul edemiyorum.Sunuda belirtmek istiyorum bu bizim zaafımızı kullanıp bizim sırtımızdan aklanan bir cok yabancı oyuncu var.
Örnek :
Yabancı bi forumda dupe wipe sorası bir konu acılmıs ve o gitti bu gitti diye herkes yakınıyor.Sora beni shellsiz(shellerim arkadasımda ;) ) gören bi yabancı oyuncu foruma ss lerimi yolluyor ve alın size türk duperin hali deniyor.Konuda baska birisin duperligi konusulurken bi anda arka arkaya 178 reply geliyor turk duper ve nice benzer turk dusmanı mesajlar.
buna inanın bu oyunu gercekten % 100 kuralıyla oynayan insan sayısı cok az ve bu oyunu oynayanların % 75 i turk desek buda en cok hile kullanan ırk olarak turkelri ortaya cıkarıyor.
Sonuc :
umarım konustuklarımız bosuna gitmez okuyan herkes bişeyler yapmaya calısır ve sonunda bu kotu imaj silinir.Ben yapıyorum en azından bi turk olarak kurallarla oynuyorum.bi türkün bunu yapabilecegini gösteriyorum.

Dip not : Diyalog için tesekkürler umarım kendimize bişeyler cıkarabilmişizdir ben cıkardım :) Uyku vakti İyi geceler. ..[signature][hline]Eğer Ortada Kaybetme ihtimali Yoksa;Başarının hiçbir anlamı yoktur ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bilinc, 06 Aralık 2005 01:39 tarihinde demiş ki:
İspanyolları onaylıyor değilim. Onlarda bizim gibi dil konusunda problemli bize benzer şekilde. Ama bizim onları örnek almamız gerekmez. Ayrıca ortak dil olan ingilizceyi kullanmak ülkenin şerefinden falan ödün vermez. Yabancı dil konuşmakla yabancı olmazsın. Yabancıyla anlaşmanın yolu ortak bir dil bulmaktır.
Ben mesela insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum ama hep tersleniyorum ama yine de yapıyorum.

-varyur iytım yazmışsın ilanına. ama onu yabancı insanlar anlayamaz. Hem ı harfi onlarda çıkmaz. Warrior item yazarsan iyi olur.
-banane gavurdan yahu? türküm ben... sen de sie git mınımınımın

Şu dialogu en az 100 kere yaşadım. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir laf var ya hani biz bu lafı geliştiriyoruz daha beter bir hale getirip cahil kalmaya ısrar edip bununla gurur duyuyoruz bir de esas problem bu bence. Yani yabancı dil öğrenmek istemeyişimiz, bütün yabancıların bize düşman olduğu gibi bir paranoyaya kendimizi kaptırışımız gibi. Halbuki biz onları asgari dialogu kurabilsek onlara ahlaksızlık yapmasak onların da hiç merak etmeyin türk düşmanlığı falan gibi bir dertleri kalmayacak. Önemli olan kendimizi eğitmeyi öğrenmek öncelikli olarak...

hahaha gözünü seviyim ne diyosun senya işi siyasete sokuyosunuz bu oyun yüzündenmi bizleri sevmiyolar

tarih yokmu sizde hiç gidin kitap okuyun bee
lan nerdeyse bütün avrupanın bizim üstümüzde emelleri var bütün komşularımızın bize karşı emelleri var ABD yi saymıyorum bile hepsinin amacı bizi silmek yapamıyolar o ayrı bizi ezelden beri düşamnlar sen gelmişin ahlaklı davranın öle bişe kalmaz diosun ve bu dedine inanıyomusun bbilmiyorum

yabancılara yardım ediyorum tersleniyorum diosun Türke yardım et ama o tersliyince hain Türk oluyo lem işiniz gücünüz yokmu bee bu konuyu nası bir Türk ewladı tartışabilir anlamıyorumbe

hiçmi milliyetçilik yok hiçmi vatan sevgisi ejdat sevgisi yok
adamım diye gezin sonra ortada

he yanlış anlamayın yapılanları desteklemiyorum tabiki
ama bunlar denmemeli bence

@bilinc
bany orda ingce konuşcan demiş ben ona dedim
konuşmuyorum diye konuşmak gibi bi mecburiyetim yok
ben orda yabancılarla anlaşmakta istemiyorum umrumdada deil hiç biri bana benim arklarım yetiyo gevur kovalayamam bukadar lafın üstüne onurum var yane[signature][hline]"ÇARŞI"

Sosyal ağlarda paylaş

tek başına duran bir civcivi görünce yardım edesim geliyor.bir keresinde yabancı bir civcive rast geldim.ne kadar yardım etmeye çalıştıysamda kabul etmedi.
ben beramusun ilk açıldıgı gün kallugada sağ tarafta köpeklerde bir ispanyolla(flexo) tanışmıştım.her oyuna girdiğimde orda tek başına lvl kasıyordu.devam eden bir zamanda aynı clanda oynamaya başladık.türk bayrağı sembolü taktık vede flexo hacklendi.hackleyen kişi yabacıymış vede türklerden nefret ettiği için yapmış flexo nun türk olmadığını öğrenince charı geri vermişti[signature][hline]olmassa olmuyor abi!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi dediklerini tek tek açıklayayayım

hahaha gözünü seviyim ne diyosun senya işi siyasete sokuyosunuz bu oyun yüzündenmi bizleri sevmiyolar

1-Ben yabancıların bizi oyun dışı sevmemesinden bahsetmedim. Konum o değildi. eğer tek tek topicleri incelersen bir kelime bulamassın. İstersen yine gözden geçir. Konu sadece oyundaki bizden hoşlanmamalarıydı..

tarih yokmu sizde hiç gidin kitap okuyun bee
lan nerdeyse bütün avrupanın bizim üstümüzde emelleri var bütün komşularımızın bize karşı emelleri var ABD yi saymıyorum bile hepsinin amacı bizi silmek yapamıyolar o ayrı bizi ezelden beri düşamnlar sen gelmişin ahlaklı davranın öle bişe kalmaz diosun ve bu dedine inanıyomusun bbilmiyorum

2. (lan demesen iyi olurmuş) Ben seninle bu konuda aynı görüşte değilim. Olmak da zorunda değilim. Bunlar siyaset ile ilgili konular. Bunlar senin görüşlerin. Ayrıca benim ahlaklı davranmaktan kastım oyun içindeki ahlaktı. Yoldaki fransızla ilişkin seni ilgilendirir tabi ki.

yabancılara yardım ediyorum tersleniyorum diosun Türke yardım et ama o tersliyince hain Türk oluyo lem işiniz gücünüz yokmu bee bu konuyu nası bir Türk ewladı tartışabilir anlamıyorumbe

3. Hiç bir yerde yabancılara yardım ediyorum tersleniyorum demedim. sanırım yine dikkatli okumamışsın. Beni tersleyenler Türklerdi dedim. Yine bakarsan yazılarıma görürsün...

hiçmi milliyetçilik yok hiçmi vatan sevgisi ejdat sevgisi yok
adamım diye gezin sonra ortada

4. Bu sevgilerimi sen sorgulayamassın. Bende seninkileri sorgulayamayacağım gibi. Bende o dediğin sevgilerden çokca var. Ama gözlerime at gözlüğü takmadım.

bany orda ingce konuşcan demiş ben ona dedim
konuşmuyorum diye konuşmak gibi bi mecburiyetim yok
ben orda yabancılarla anlaşmakta istemiyorum umrumdada deil hiç biri bana benim arklarım yetiyo gevur kovalayamam bukadar lafın üstüne onurum var yane

5. Ben zaten tercih sizin ister ingilizce konuşun ister japonca ister urduca tercih sizin dedim. Okursan aynen bu cümleyi de bulacaksın.Mecbursun falan diye bir kelime kullanmadım. Kimse hiç bir şeye mecbur değildir...

Yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım.[signature][hline]Class: Rogue/Archer
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...