Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1-2 senede Kirk Hammet gibi gitar çalmak.

Loserandlost

Öne çıkan mesajlar

eric clapton ve david gilmour için hızlı çalamıyo diyosan ne iddia edebilirim ki ben sana karşı. Güzel kardeşim. Hızlı hızlı çalsın herkes demiyorum ben annatamıyorum. Fakat o yavaş parçalarda bile öyle mantarlıyo ki işi bilmiyen insanlar sonra oturup düşünüyo lan ortalama 60 bpm lik parça niye çalamıyom ben bunu diye. Eee...[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

hızın muzikte tek bir aciklamasi vardir.. Hizli ca-la-bil-mek gerekir.(ability-can) yavas olan bir soloyu veya ritmi iyi bir sekilde atabilmek icin hizli sololarida iyi bir sekilde atabilmek gerekir. keza yavas bir solo sadece notaların yavas basilmasidir.. ama genede hız gerektirir.. o yuzden bu saydıgınız abiler ve bunlara eric clapton gibi slowhand lakabli abide dahil olmak uzere gayet hız yapabilirler.bizzat gordum yani ondan biliiom :) fakat birisinin tarzı hızdır birisinin tarzı slowdur.. ikiside en az birbiri kadar normaldir.. Malmsteen i eleştiren arkadaslari satriani malmsteen kadar hizli calamaz diyen arkadaslari elestirdiim kadar elestiriyorum. ikiside gayet hizli calabiliyorlar onuda gordum bizzat:) mesele tarz meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 31 July 2003 23:23 tarihinde demiş ki:
ehe ben 1,5 senemi doldurmadım vaiden for the love of god çalıorum gene solosu hariç..

tııhahahhaa o parca tamamen solodan ibaret neyini caliyosun merak ediyorum.. phahahaha o zaman soyle soliim ben satrianin butun parcalarini calarim senin dedigin sekildi thahahhaha
Sosyal ağlarda paylaş

said:
birinci_ben, 30 July 2003 14:21 tarihinde demiş ki:
said:
metboy, 30 July 2003 13:40 tarihinde demiş ki:
ya bahsettiğim mop un 1. solosu değil 2. olan zor solosu.
2. soloyuda çalan bir sürü gitarist var petrucci mi çalamıo diosunuzda. petrucci onu kaç kişinin önünde çalıo. hata yapmaması lazım. yoksa benim gibiler nihaha hata yaptı die dalga geçer. petrucci çalıor sora keyboard girior sora petrucci bitirior. bi daha izleyin.[hline]Cyre2k, 22 July 2003 01:17 tarihinde demiş ki:
Dolay1s1yla sizinde 50 tane kar1n1z olsa 103 cocuk pek zor deil!
Sly-One, 22 July 2003 01:18 tarihinde demiş ki:
ı ya basmak yerine 1 e basmak daha mı kolay yoksa çok mu k3nk birisin

orda atışma yapmışlar hata değil hata olsa klavye o kadar çabuk kapatamaz,ayrıca dt de gayet sık yapıyo bu olayı son albümlerini dinlersen anlarsın her solo böyle.[hline]there is no dark side of the moon really. matter of fact it's all dark

+1

cift gitar o m.o.p solosu ayrica oda mevzu diil adamlar bariz stil yapmislar.. biz bunu herturlu calariz die.gayet de iyi calio ayrica. bende var klibi. nasıl atamaz ya harbi kusura bakmayında akıllı bi insan hammet in attıgı soloyu petrucci atamaz dermi :-) eminimki hammet da lie ın solosunu en az petrucci kadar ii atacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

olm adından belli losersın neresi tamamen solo başında sözler girtemden solo war o zaten herkesin çalcağı bnişi bi de en sonun da 1dklık bir solo war onu atamıorum ki ne demişim sonundaki solo basmıosa bi daha sölüorum sonundaki solo[hline]Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
biz metalciyiz kötüyüz adiyiz siyah giyer kedi keser satanistçilik oynarız içinde gitar olan bütün herşeyi dinler deli gibi kafa sallarız.bu böyle biline

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 31 July 2003 23:23 tarihinde demiş ki:
ehe ben 1,5 senemi doldurmadım daha fade to black i solosu hariç kendim çıkardım ve gene sonundaki solo hariç çok rahat çalıorum, vaiden for the love of god çalıorum gene solosu hariç..zaten vainin solosunu atarsam bitirmişim işi..fade to black in solosunu da 3 aya atarım.[hline]Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
biz metalciyiz kötüyüz adiyiz siyah giyer kedi keser satanistçilik oynarız içinde gitar olan bütün herşeyi dinler deli gibi kafa sallarız.bu böyle biline

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Fade to blackten kastım solosuydu zaten.... o soloyu 1.5 yıl çalışmaylada çalamazsın kendini kandırma bence.Ya o 1.5 yıl bounca düzgün bir methodla bir hoca gozetmeninde deli gibi calısacaksin yada f2b yle yatip kalkcaksin baska turlu olmaz kasma....[hline]Karpuz :ben korkarım özellikler beyaz ve yağlı olanlarından...
Chemical:Ben ama sölemem
Karakedi:üzerine konan bımzbırtı ---> Su bardagı
Freddy12:app lın yapmana gerek yok

Sosyal ağlarda paylaş

düzgün bir metodla bir hoca göetiminde günde en az 4 saat çalışıorum.ben gidip kendim çalmadım şarkıyı hocam ödew werdi şarkıyı çıakr gelekce hafta çal sonundaki solo hariç die ben de çıakrdım ve çalıorum bu kadar..gidip oo ben artık çalarım aştım demedim[hline]Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 02 August 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
düzgün bir metodla bir hoca göetiminde günde en az 4 saat çalışıorum.ben gidip kendim çalmadım şarkıyı hocam ödew werdi şarkıyı çıakr gelekce hafta çal sonundaki solo hariç die ben de çıakrdım ve çalıorum bu kadar..gidip oo ben artık çalarım aştım demedim[hline]Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Yazmışım zaten methodla hoca vs.... Olursa çalarsın dedim dövmene gerek yoktuki :)[hline]Karpuz :ben korkarım özellikler beyaz ve yağlı olanlarından...
Chemical:Ben ama sölemem
Karakedi:üzerine konan bımzbırtı ---> Su bardagı
Freddy12:app lın yapmana gerek yok

Sosyal ağlarda paylaş

hiç kimseye şunu bunu çalarım demem ama bunu da dedirttinz..
yanaklarınızdan öperim :-)[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

acaba benmi yanlis biliyorum for the love of god parcasini yoksa senmi.. bi daha dinlersen tamamen solodan olusan bir ensturumantal sarki o. sonunda bittikten sonra sarki bir cumle vokal var o kadar.. benim bildiigim ::) ayrica sana al fade to black in solosunu calis diyen bir hoca hakkinda bir daha dusunmeni tavisye ediyorum :) deamon bu arada direk hasinlesip 'oglum' yada 'loser' sin sen gibi sacmalamissin onuda cocukluguna veriyorum :)kim loser, kim steve vai calar al gel gitari bakalim bi gun istersen oke .bu kadar da agresif olma :)

Bu mesaj on saniye icinde kendini yoketecektir

[Bu mesaj Loserandlost tarafından 02 August 2003 22:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ha yok ben fade to black sırf solo dedin sandım dier yandan o hocanın tırnağı olamazın.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

ya boşwer zaten yok bana laf etse eminim benden iyi çalıodur ama virtüöz gibi adama laf atıo.o hepsi solo olayından doalyı özür diliorum kendisinden dediğşm gibi ben fade to blackten bahsedio sandım. agresifliğime gelince bana küfür etsen o msgındaki iğneleyici ve tiiye alıcı msgın kadar kafamı attııramazdın.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

fade to black in solosunu 1.5 yıl iyi bi eğitim alırsan çalabilirsin bence. tabi kişiden kişiye değişir.[hline]Cyre2k, 22 July 2003 01:17 tarihinde demiş ki:
Dolay1s1yla sizinde 50 tane kar1n1z olsa 103 cocuk pek zor deil!
Sly-One, 22 July 2003 01:18 tarihinde demiş ki:
ı ya basmak yerine 1 e basmak daha mı kolay yoksa çok mu k3nk birisin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...