Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1-2 senede Kirk Hammet gibi gitar çalmak.

Loserandlost

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar gitar çalmak çok kolay birşey aslında. (Yoksa ben mi fazla yetenekliyim :D ) İnanmazsınız ama ben1.5 ayda kendi başıma herşeyini öğrendim 1.5 ayın sonunda çalmaya başladım baya baya şuan geliştiriyorum ve ben 15 yaşındayım. Çalmak isteyen varsa hiç korkmasın biraz azimle başarabilirsiniz.[hline]Nebula/Locus :: Tommy Parker

Nekadar sallarsan salla son damla donuna düşer.
Sosyal ağlarda paylaş

Petrucci'nin tekniği çok iyi ama Hammett'ın attığı hızlı sololarda zorlandığı hatta saçmaladığı görülmüştür(DT konserlerinde). Sonuçta ikisini karşılaştırmakla elimize birşey geçmez, iki farklı tadı güzel olan meyveyi karşılaştırmaya benzer.[hline]Bi daha Venue'ye giden böyle olsun --> O
Sosyal ağlarda paylaş

Ya siz kendiniz süper çalıyosunuz da Kirk hammet gibi metal müziğin duayeni olmuş bi grubun SOLO(ne kadar zordur düşünün petrucci bile yapamıyo bazı soloları) gitaristine laf ediyosunuz dimi?

Bravo size.[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Ben Tommy giyiyoruuum sen ex-port giyiyosuuun benim tişörtüm senin tişörtünü döveeeeer
Gallant, the Macho 14 June 2003 01:20 tarihinde demiş ki:
Kadın dediğin istanbul gibi olmalı, fethi zor fatihi tek
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 18 July 2003 03:24 tarihinde demiş ki:
solonor metallica metal muziginin duayeni olmus olsa su anda her yerde albumlerinin rezalet oldugu konusulmazdi dimi?

sen metallica nın metal müziğin duayeni olduğunu kabul etmiyor musun?[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Ben Tommy giyiyoruuum sen ex-port giyiyosuuun benim tişörtüm senin tişörtünü döveeeeer
Sosyal ağlarda paylaş

e ama sen de biraz metallicadaki adamlar gaz çıkarsa alkışlayacak duruma gelmişsin.
o kadar üstün bi gitar çalışı yok gerçekten de kirk hammetın. yanlıştır diyeni inandıracak da değilim. bi malmsteenle karşılaştıramam. malmsteenden de iyi çalan gitaristler de vardır. adamı tanrı ilan etmenin gereği yok.
ama 1-2 senede kirk hammet gibi çalabilirsinize pek katılmıyorum. az biraz tıngırdatabiliyosanız bişiler eğer, o süre içinde adam gibi çalabilirsiniz bazı şarkıları sıkı bi çalışmayla. ama adamın gitar bilgisi sonuçta o albümlerdeki çaldığı şarkılara eşit değildir elbet.[hline]"C" is for cookie / thats good enough for me
Bonecrusher, 08 July 2003 00:25 tarihinde demiş ki:
Petek Dinçöz bir lamerdir mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten bend e benle aynı fikri savunmayan adama fikrimi ille de kabul ettircem diye bi iddiam yok. Ancak benim fikrim şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi metal grubu ve metal müziğin duayeni Metallica'dır. Siz ne derseniz diyin. Ama emin olun ki o başlıkta olduğu gibi 1-2 senede kirk gibi çalınsa o zaman metallica bu kadar ünlü 0lmazdı.[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

şüphesiz müzisyenleri yaptıkları kastelerdeki şarkılarla değerlendirmemek gerektiğini düşünüyorum.. Keza öyle bir durumda load a bakan bir adama ooho bu adamlar ne anlar metal müzikten der öyle değilmi.. oysaki ...and justice for all diye bişi var :-) Ben öyle düşünüyorumki bu adamlar gerçekten iyi müzisyendirler.. Petrucci de hammet da... ben dramtheater ın chigago konserinde hepsinin metallica tshirtleri giyip master of puppets i soylediklerini gordüğümü anda çok şaşırmıştım.. :-) aslında onlarda farkında.. Metallica ya gerçekten çok şey borçluyuz fade to black ten one dan yolu geçmemiş arkadaş olsun zannetmiyorum:-) bence biraz daha insaflı olmalıyız bu adamlar gerçekten müzisyenler.. birbirleriyle karşılaştırmamız bu daha iyi o daha dememiz yanlış olur gibi gelio :) keza eleştirilcek olan şarkılar olmalı diye düşünüyorum :-)
Sosyal ağlarda paylaş

E yani, bende reload ın çok iyi olduğunu sölemiyorum ki. :)[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

petrucci çok iyi çalıor olabilir. hatta bark lee den mezundu galiba ama kirk un bazı sololaırnı atamadığını master of puppets albümünü yorumlarken gördük. petrucci de öle bi mantık var ki benden başka kimse çalamasın der gibi yazmış bazı soloları örnek: fatal tragedy ve under a glass moon un bazı yerleri özellikle ard arda gelen sweepler[hline]And I find it kinda funny, I find it kinda sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi kirk in kötü olduğunu iddia edenler için:
kazaa>search>metallica - woodstock whole show part 2.
bakın bakalım kirk hala yaşıyo mu öldümü? yoksa kötü bi gitarist mi?[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 18 July 2003 14:04 tarihinde demiş ki:
petrucci çok iyi çalıor olabilir. hatta bark lee den mezundu galiba ama kirk un bazı sololaırnı atamadığını master of puppets albümünü yorumlarken gördük.

[i] açıkçası katılmıyorum dediğine.. petrucci kendi yazdığı sololarıda atamadığı oluyor. her müzisyenin olduğu gibi.. malmsteen'i geçen sene ankara konserinde goren varmıydı bilmem..bu şekilde değerlendiremeyiz..kirk hammet joe satriani nin öğrencisi olan adamdır.. Petrucci de satriani nin öğrencisidir vede bark lee mezunudur.. ikisininde birbirlerinin sololarını atamamaları düşünülemez..adamların işi bu :)

[Bu mesaj Loserandlost tarafından 18 July 2003 14:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...