Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

su kaplumbağaları

DiadanLocke

Öne çıkan mesajlar

şimdi ben 2 tane su kaplumbağası almak istiyorum ama böyle tetarium mudur nedir ondan değilde normal küçük kaplarda bakılanlar farklı mı oluyor?
birde şimdi alırsam kış uykusuna falan yatarlar mı?[signature][hline]So many times its hopeless dark and gray
And other times its hope that saves the day!!!

- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:
(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)
Sosyal ağlarda paylaş

emin misin ya? yani alıcamda sonra allah korusun birşey olmasın küçüklere.bir kere başıma geldi çünkü çok üzüldüm..öldüler bi kere 2 sene önce şimdi almak istiyorum seviyorum bu hayvanları ama emin olamıyorum işte birşey olmasın.[signature][hline]So many times its hopeless dark and gray

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi benim teyzemde bi su kaplumbağası vardı ben küçükken almışlardı 10 sene önce falan..hayvan şimdi kedi gibi kocaman oldu söz fln dinlio gel diyince geliyo dur diyince duruyo ve kabı hala on yıl önceki kap.gerçi artık kapta durmuyor..
onun gibi birşey olabilir yada büyümeyen varsa oda değişik bişey ilk duyuyorum[signature][hline]So many times its hopeless dark and gray

Sosyal ağlarda paylaş

ha işte o kapları diyorum ben..o kapta bakılan türden kaplumbağa.ama kış uykusuna yatmasın yoksa ne anlamı var.
bakımı kolay mıdır?[signature][hline]So many times its hopeless dark and gray

Sosyal ağlarda paylaş

5 milyona satılan kaba değil, kaplumbağanın yaşadığı ortama teraryum deniliyor. Su kapluşları için de, kara kapluşları için de geçerli bu.

Su kaplumbağaları kışın tam olarak uyuklamasalarda ölmüş kadar durgunlaşıyorlar. Eğer uyumasını istemiyorsanız suyunun sıcaklığını her daim 25-27 derecede tutmalısınız.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

Su kaplumbağası alırsanız o fanus-vari kaplardan almayın. En azından 20x30x30 boyutlarında bir teraryum edinip su kapluşu ise en az 4-5 parmak doldurun. Üzerine çıkıp güneşlenebileceği bir taş neyinde ekleyin. O fanus-vari zımbırtılarda bakılan kapluşların ruh hali pek sağlam olmuyor.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

o fanus-vari dediğin olay nedir? hain üstünde plastik palmiye ağacı olan kaplar varya ben onları diyodum onlarda bakılıyolar dimi?[signature][hline]So many times its hopeless dark and gray

Sosyal ağlarda paylaş

Kabuk sertleştirici kullanırsan hayvanatın için hayırlı olur. Ayrıca bunların dışında iyi bir kapluş sahibi olmak için yapman gereken bir düzine şey daha var. Petshoplar, veterinerlerde açıkçası pek bilgiye ulaşamıyorsun. Shoplar zaten esnaf, veterinerler ise çoktan unutmuş oluyor (ilgili olanlar alınmasın). En güzeli internetten bilgiye ulaşmak.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
orc_lord, 14 Eylül 2004 19:39 tarihinde demiş ki:
şimid su kaplumbağalarında büyüyen cinsler var bide büyümeyenler var..
italyan kaplumbağaları hem büyümüyor hemde o kaplarda bakılıyordu..

vet benim tercihim de bu gayet hoşlar ve rahat bakımı..[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Alexi_Septimus,23 Ağustos 2004 18:23 tarihinde Mavi'ye demiş ki:
Kuzucum, "My way or the highway..." diyeceksin.
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...