Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

OKUYUN SONRA İNTERNET MADURU OLMAYIN

fenerbahce

Öne çıkan mesajlar

said:
Whiskey, 26 Kasım 2005 02:59 tarihinde demiş ki:
250 mb lık jpg i de yemez heralde kimse
adam 90 mb ı sıradan bi jpg e preslemekten bahsediyo.

o resim 146 kb

işlemleri dogru yaparsan 250mb oluyor dabiki bunla virüs fln yapılamaz o ayrı hikaye[signature][hline]İşte Hizmetlerim
1- Web Tasarım ve Hosting
2- Ucresiz 250MB @chaos.gen.tr Mail
3- Online Oyun Tanıtımları
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

cloakla içine resmin içine exe atıyosunda
boyutu degişio tabi
oyle
146 kb kalmaz heralde =9[signature][hline]rotflmaowjjtumaasipbtdbuma:
rolling on the floor laughing my ass off with jenna jameson's tits up my ass and screaming in pain because tits don't belong up my ass

Its Stiflers Time, Baby!

Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası feci korktum ben .. Gecen hafta sonu bilgisayarım internete bağlanmamaya başladı. C ye format fayda etmedi. D ye format yine hüsran. Bios a virüs bulaşmış olması ve anakartımın tarihe karışma ihtimaliyle korku dolu anlar yaşarken son bir çabayla pc kurtuldu. En son yaptığım işlemse divx için codec kurmaktı. Eğer ana kartım zarar görmüş olsaydı benim için büyük yıkım olacaktı. Çünkü , hadi bir defa yeni anakart alalım. Ama yine ne olduğunu anlamadan virüs saldırısına uğrar ve yine kaybedersem bu işin sonu nereye varacaktı. Her ay bi tane anakart alamamki...[signature][hline]Why is it every move I make turn out to be a bad one
Where's my guardian angel
need one, wish I had one
Sosyal ağlarda paylaş

said:
anartheelf, 26 Kasım 2005 13:45 tarihinde demiş ki:
abi ama mesala resim 100kb adam içine flashget gibi(kendi yaptığı) indirme programını koyuyo (90 mb deil) resim 500 kb ye çıkıyo resim 500 kb ama programın dl ettiği şey 90 mb

[Bu mesaj anartheelf tarafından 26 Kasım 2005 13:50 tarihinde değiştirilmiştir]

bid eklemeyi unutmuşum, bağlantı olunca dl ettiğini düşünün bağlantı gidiyo dl duruyo ama programa eklenmiş olabilecek bir özellik bağlantıyı sürekli sınar (bkz dialerlar) ve bağlantı geri gelince o tekrar dl ye başlayabilir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sm00th, 26 Kasım 2005 12:00 tarihinde demiş ki:
BU teklolojiyi söylemek için neden bu kadar bekledin. Bilseydim indirdiğim bütün filmleri jpeg dosyası olarak kaydederdim sonrada bunları slayt gösterisi halinde cd'ye yazardım bütün arşivimi 1 cd de toplardım. Bu kadar masraf neden yaptırdın bana :D
:D neyi tarsisiyosunuzki arkadas espiri yapmis[signature][hline]imza!
mode: depresif
Sosyal ağlarda paylaş

said:
toggie, 26 Kasım 2005 17:49 tarihinde demiş ki:
Hatta maillerimizi açmayalım. Güvercinle haberleşmeye geri dönelim.

Biz ekipçe duman olayını düşünüyoruzda tek sorun publicte kalır dumanlar...Telgrafa geçicez gibi...[signature][hline]At-Avrat-Silah-Pc-Mp3çalar-Kola...
Bunlar da noktalar...
"Sonbahar-kış arası,
Patide depresif havası
Benim gibi eski motorları
Felaket yaktı..."
Dipnot:LF1Hatun for kalp badge
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tcpip, 26 Kasım 2005 02:38 tarihinde demiş ki:
1- http://www.klasorum.com/uploads/8770c66ad5.jpg bunu farklı kaydet ile bilgisayarınıza kaydedin.

2- Jpg uzantısını .rar yapın

3- bosaltın

146 Kb lık resim
250 MB olacak

[spo1=tik tak tok]bilen bilir bu taktigi eski bir saka mıydı neydi[/spo]

ben senin bu dedigini yaptım ve 250MB oldu gercekten de. Nasıl oluyo bu bi açıklar mısın???[signature][hline]I love you but, i love your butt.
Suark, 09 Aralık 2004 20:21 tarihinde demiş ki:
Nedendir bilinmez birden kafana osurma isteği geldi içimden.

Keremcan'ın banına hayır kampanyasına destek için tıklayın!
Sosyal ağlarda paylaş

@nuke

kısaca soyle oluyor

winrar tekrar eden harfleri tekrar düzeyini bir matematiksel yolla kaydediyor

o aldıgın dosyalar varya onlar aslında içinde aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa yazan txt ler uzantıları farklı okadar.

okadar cok a normal txt formatında 250 mb edio
ama winrar işte bahsettiğim yolla 146 kb yapıo onu.

uzantısını jpg yaptınmı oldu bu arkadasın dediği.

-- eskiden boyle 500 kb lık full windows 98 dagıtırdık :) gören şok olurdu. tabiki çalışmazdı ama görüntü aynı mb aynı :-)[signature][hline]İşte Hizmetlerim
1- Web Tasarım ve Hosting
2- Ucresiz 250MB @chaos.gen.tr Mail
3- Online Oyun Tanıtımları
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

Saol kardeş aydınlattın beni :) yani sonunun jpg, wmv vb. olması farketmiyor. İşin sırrı dosyanın kendisinde :)[signature][hline]I love you but, i love your butt.
Suark, 09 Aralık 2004 20:21 tarihinde demiş ki:
Nedendir bilinmez birden kafana osurma isteği geldi içimden.

Keremcan'ın banına hayır kampanyasına destek için tıklayın!
Sosyal ağlarda paylaş

ya ama arkadaşla baya bi eğlenmişsiniz de, şöyle de bişey var. hatırlarsınız bi aralar gmail in kapasitesi sürekli artıyodu üstte. mb lar halinde. adamlar bunu nasıl mı yapıyodu. belki de yalnızca söylentiden ibarettir ama şöyle bi geyik var: "adamlar sınırsız ziplemenin yolunu bulmuş, zipli dosyayı bi daha bi daha zipliyolar diye. yani bunu bi de izah ediyolar. biz bilgisayarı formatladığımızda format bilgisayar verileri aslında silmiyo, sadece çok çok küçük bi alana zipliyo diye. misal formattan sonra da silinen veriler bulunabiliyo.[signature][hline]if u kill a man you are a murderer
if you kill thousands you are a leader
if you kill millions you are a god
Sosyal ağlarda paylaş

shimana kandırmışlar seni

zip olayı da konuşuldu burda
sınırsız ziplemek diye bişey yok

adamların kazandığı paranın haddi hesabı yok zaten
günde 100kb falan artıyo account başına kapasite
e adamlar hergün bi hdd alabilecek güçte

yeterince açık oldu sanırım

ayrıca formattan sonraki dosyalara gelince

eeğer quick format atarsan
dosyanın sadece tanım bilgilerini siler, dosyanın kendisini silmez, özel tarama programlarıyla eğer dosyanın olduyğu yere başka bişey yazılmadıysa bulabilisin[signature][hline]FASTRELOAD
Msn:[/b][email protected]
Gmail:[/b][email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar resimin içerisine yazı mesaj ve dosya ekleyebilirsiniz. Çalışma mantığı aşağı yukarı şöyle : Söz gelimi her bir piksel için tutlan renk versini byte olarak düşünün. Mesela 01100101 gibi şimdi yanyana 8 piksel alın ve hepsinin renk verisinin son bit'ini birleştirin. Şöyle :

10111000 - Son bitler alınıyor
01100101
00101101
11010100
10010101
01100100
11010110
01011101

Bu 8 Byte'ın son bitleri 01101001 yani yeni bir byte oluyor buda buunla bir karakter yazabileceğimi anlamına geliyor. Uygun bir programla resmin her byte'ının son bitini toplandığında bizim metnimizi oluşturacak şekilde değiştirebiliriz ve bu resmin üstünde oynama anlamına gelsede her byte daki bir bitlik değişim büyük değişikliklere yol açmayacak ve normal gözle kolay kolay farkedilmeyecektir.

Fakat hemen anlayacağınız üzere burda saklanacak verinin boyu dosya boyundan kısa olacaktır.

İkincisi sınırsız zip diye birşey söz konusu olamaz. Mesela (rar ve zip gibi algoritmaları çalışmasını şimdillik boşverin) 4 basamaklı bir sayısı asla 3 basamakla ifade edemezsiniz. Yani gerekli tüm matematik oyunlarını oynayın 4 basamaklı bir sayısı 3 basamağa çevirip bunu ters işlemlerle tekrar 4 asamağa çeviremezsiniz. Örnek :

4 basamklı sayı mesela 1234 -> Matematik işlemleri -> 3 Basamaklı sayı -> Matematik işlemleri tekrar aynı 4 basamklı sayı olmaz.

Böyle olsaydı. Milyonlarca rakamlık veriyi aynı tekniği binlerce kez uygulayarak sıkıştıra sıkıştıra 4 rakama kadar indirebilirdik. buda sınırsız sıkıştırma olurdu. Fakat anlayacağınız üzere 4 basamakta olası 9999 durum var üç basamakta ise 999 yani ne yaparsanız yapın 3 basamaklı bir sayı ortalama 10 tane 4 basamaklı sayıya denk gelecektir. Hangisinin bizim başlangıç sayımız olduğunu bilmemiz imkansız.

Yazıyı tekrar okuyunca gördüm ki biraz karışık olmuş o yüzden özür dilerim. Daha detaylı konuşmak isteyenlerden özelden ulaşabilirler...[signature][hline]Kemirgen.net Patinin başına yine iş gelirse temas kesilmesin diye
Merlinin Kazani çalışanı
Evli ama kılıbık değil... (Eşinin adı KapI :D)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fastreload, 26 Kasım 2005 10:18 tarihinde demiş ki:
bende ill gatein yiğeniyim aslında ama bi yüzümüze bakmadı hıyar korsan xp kullanıoz

amuahau[signature][hline]--Borgır--
[ quote ]zydar, 14 Ekim 2005 11:41 tarihinde demiş ki:

chip var ayağın daha az kokucak. yada daha rahat olucak. e o zmn bu chipten bide götümüze takalım, osur osur kokmasın.. [ /quote ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...