Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sifre Degiştirme Olayi.

rApbOyZ

Öne çıkan mesajlar

Premium alsam cıkcak sanki 2 saat customerle ugras gm msn si al olacaksa alırım yani Cypherde 64 lvl char ayarladım kendime anlaştım ama sifre degişmiyo 2 haftadır bekliyorum deli olcam yav olcaksa premium aldrıtcam chara.[signature][hline]
Old
KO , UO , MU Online Player
l oQo l rApbOy l

Sosyal ağlarda paylaş

Kral Magdurum premiumlu 62lvl charim hacklendi beramusta bende buraya başladım.Ugrastım baktım olmucak itemleri geri alma işi bende başlıyım dedim burdada magdur oldum ultimada falan bole degildi bunlar yav of of.[signature][hline]
Old
KO , UO , MU Online Player
l oQo l rApbOy -Paticik KO Moderator.l

Sosyal ağlarda paylaş

Weekly Server Maintenance will be on Tuesdays from 10 PM to 2 AM PST. Times are subject to change.

New Server + Upcoming Changes - 11/17/2005 4:20:48 PM
There will be a new server named Olympia coming next week!

Upcoming changes will also include:

1. Nation transfers
2. Name changes through the website
3. Clan Ranking
4. Server Status

COMING SOON!
New Account Creation Enabled - 11/16/2005 6:26:49 PM
We have enabled the ability to create new accounts. Please follow the instructions as some things have changed.

Thank you,
Knight Online Support Team

Password Creation - 11/10/2005 5:55:04 PM
When creating a new password please DO NOT exceed 11 characters. If you enter in a password that has more than 11 characters (letters and numbers) your password will not work when you attempt to re-log in.

When creating a new password, please use only alphanumeric characters (a-z, 0-9).

PayPal Transactions - 11/9/2005 4:07:18 PM
We have been experiencing some issues with PayPal transactions. Customers that purchase Premium service or Knight Cash through PayPal may experience a delay of several hours in receiving purchases. We are working with PayPal to resolve this issue.

Thank you for your patience,

Knight Online Support Team

Paypal ile bir takim teknik zorluklarla karsilasmaktayiz. Premium servisimizden yararlanan veya Knight Cash'i Paypal ile birlikte yapan musterilerimiz bir kac saatlik gecikmeyle karsilasabiliyorlar. Bu sorunu ortadan kaldirmak icin Paypal ile birlikte calisiyoruz.

Sabriniz icin tesekkurler,

Knight Online Destek Ekibi

1305 Patch Update - 11/9/2005 10:24:43 AM
A new Patch 1305 has been released and all duplicated items have been removed.

Patch 1305 includes:

1. Restricting zone transfers for 2 minutes after personal trading.

2. Lunar Map has been set to Map 2 only.

3. Power Up Store Item time reset has been fixed.

1304 Patch Update - 11/9/2005 10:19:56 AM
The new 1304 Patch includes:

1. Gold Bar removed from NPCs
2. Deletion Message Box Fixed
3. Abyss Access to +30 level
4. Cannot teleport for 3 minutes after trading
5. Gold Premium fixed
6. Abyss EXP loss fixed
7. Fixed stackable items into several inventory boxes
8. Isilloon drop rate reduced

Yeni patch bunlarý içermektedir:

1. Gold Bar NPC'lerden kaldýrýldý
2. Karakter silmedeki hata mesaji düzeltildi
3. Abyss'e artýk 30+ level ile girebileceksiniz
4. Baþka bir karekterle alisveriþ yaptýktan sonra 3 dakika için herhangi bire yere ýþýnlanamazsýnýz / geçemezsiniz
5. Gold Preminum sorunlari duzeltilmiþtir
6. Abyss'de EXP kaybý düzeltildi
7. Bankanýza itemlari artik daha rahat dizebilirsiniz.
8. Isilloon'dan item düþme orani azaltýlmýþtýr

Restricted Trade Policy- Update - 10/24/2005 3:02:58 PM
Those accounts with excessive number of similar or same high level items will be prevented from trading such items. We will remove items we deem illegal and/or block such accounts if the account holder is suspected of illegal actions.
1303 Patch Update: Bugs - 10/20/2005 2:59:41 PM
The following bugs have been repaired:

1. Teleporting to town or respawning in town will no longer cause disconnects in Moradon.

2. HP/MP status bar will no longer become distorted under a dot (damage over time) or curse.

3. "Account in Use" notices even though you are not logged in has been fixed.

4. Weight distortion upon leveling up has been fixed

yani değiştiremiyoz Kısacası serverde açilcak yaziyo
Sosyal ağlarda paylaş

Kafanızdan sallamayın arkadaşlar şifre değişimi sadece premium üyelere açılcak felan? Kim uyduruyo bunları... Şifre deişimi bu hafta sonuna kadar açılcanı belirten bi NOTİCE geçti..Okuyanlarda vardır belki...[signature][hline]Nick: Synergenx (Soyuldu :( )
Lvl : 6x
Np: 5xxxx
Nation: El Morad (Orc oluyoz :D)
Clan: Daha Belli deil
Job: Blade Master
Sosyal ağlarda paylaş

said:
VW__, 23 Kasım 2005 09:30 tarihinde demiş ki:
Kafanızdan sallamayın arkadaşlar şifre değişimi sadece premium üyelere açılcak felan? Kim uyduruyo bunları... Şifre deişimi bu hafta sonuna kadar açılcanı belirten bi NOTİCE geçti..Okuyanlarda vardır belki...

Hoca bende gördüm. O Noticeyi evet açılacakmış bir hafta sonra. Ama ben o noticeyi göreli 8, 9 gün oluyordur.

İşallah açılır. Bende char arıyorum. LVL 60 Master. El morad, Cyber. Oyun parası ile alıcam.Eskişehir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...