Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TV lerde niçin tam kırmızı renk cızırdar

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 09 August 2003 12:36 tarihinde demiş ki:
Sadece kırmızı diil 255 olan mavi ve yeşil de cızırdama yapar. sebebini bilmiyom ama oluyo işte.[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

ahahha süperdi :))[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

edit:abi imzata koyduğunuz small taglerini kapatın yaw.
ha bu arada [ /small ] şeklinde kapanıyo.

[Bu mesaj Ra_d tarafından 09 August 2003 13:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

biraz uydurma olcak galıba ama sebebi bu galiba

simdi televizyonlardaki sistemi biliyosunuzdur elektron tabancalari elektron atiyor bunlar renk olusturuyor fln fistan ama butun renkler 3 ana renk olan rgbden olusuyor butun renklerı verırken bunların karısımı alınıyor saf kırmızı rengı verince o yanı 255 0 0 olunca herhalde o saflıktan bisi oluo yani biraz arastirmak gerek aslinda tupun eskimis olmasindan ve elektron tabancasinin bozuklugunu tam anlamak icin ztn oole kirmizi yesil mavi bisi acarlar aman iste herneyse :)[hline]Mors certa et hora certa
Sosyal ağlarda paylaş

abi şeye güldüm. herzaman renk aralığı 0-255 arasında değildir.

çünkü bu olay analog bi olay olduğu için öle belli kademeleri yoktur.o 255 (2 üzeri 8 yani 8 bit) digital bi olaydır markaya ve ekrana göre değişir.şöle bi örnekle açıklayayım.

eski müzik setlerinin ses ayarlamak için olan düğmelerini hatırlarsınız.böle kocaman bi düğme sağa çevirince açılır sola çevirince ses kısılırdı.ama ilerde digital müzik sistemleri çıkınca bu işi kademelere bağladılar.işte atıyorum philips müzik setlerinin en yüksek kademesi 50 iken,sonylerin 25 di.buda onun gibi bişi.arkadaş kendi monitör ,ekran kartı sürücüsünün veya televizyonunun max sınırını sölemiş ona güldüm.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...