Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi efekt pedalını almalı??????

Odun

Öne çıkan mesajlar

Yakın zamanda pedal almayı düşünen yeni elektrocu birisiyim ve bu piyasada aklımın karışması normal Şimdi bi multi efekt processorlar var bide tek efektli pedallar ve ben daha çok metal ağırlıklı çalacağım kafamdaki ilk soru bu çoklu efektlerden mi alsam teklerden mi diye
Bütçe:100-150 dolar belki 200

aklımdaki tekli pedallar
Boss Metal zone
Dod Death metal distortion

Multi efect
zoom 505 II
digitech rp 100

tabi daha iyi pedallarda olabilirde sizin tavsiyelerinizi bekliyorum-ayrıca amfinin üstünde reverb,delay,chorus,flange efektleri var(amfi küçük marshall mg 15dfx) şimdiden teşekkürler....
Sosyal ağlarda paylaş

o paraya prosesör alabilirsin.
www.music123.com
merak ettiğin aleti bana sor pmden at urlsini falan
bende metal çalıcam die başladım.ama bence metal çalmak yerine virtüöz ağırlıklı ilgilen.yani malmsteen vai satriani falan bak.bol çalış.bunlardır gitarı gitar yapan.çalacağın metal parçalarıda çal ama amacın bunlar kadar hızlı çalmak bunların sololarını atmak olsun.ondan sonra karar ver blues mu jazz mı metal mi çalacağını[hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
Your Brother,attached at your shoulder,is gay
You're not.
He has a date coming over tonight.
You have only one **s

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

frank gambale nin çalışma cdsi ve kitabı var bende aşmış kasıyo o zaten =)
işte merak ettiğim pedallar o yukardakiler craven sen daha iyisini biliyosan söyleyebilirsin ayrıca diğer bi soruda şu amp modelling olayı nedir yenir mi ?zoom 505 II yada digitech rp 100 aklıma daha yatkın bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

o bütçeyle alabileceğin çoklu efektler var mıdır bilmiyorum. varsa da pek iyi şeyler değildir.
onun yerine iyi bi distortion pedalı alman daha hayırlı olur

resimlerini de koyayım ben:

DOD FX86

Boss Mt2 Metal Zone

Digitech RP100

Zoom 505II

son 2sinin fiyatı 200$'ı geçebilir türkiyede.
eğer geçmiyosa digitech'i tavsiye ederim.
ama en iyisi kendin sesini de duyarak karar vermen. burda tavsiye edenin istediği tonu iyi veriyodur senin aradığını iyi vermiyodur. onun için kendin sesini duyarak karar ver[hline][Bu mesaj Kenderleme tarafından haber verilmeksizin değiştirilebilir]

Sosyal ağlarda paylaş

rg300 al birz daha biriktirip daha uzun süre kullanırsın.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

140$ werdiğim sitede.arkadaş kullanıyo komşu sayılır okul akrım.adam memnun aletten pedalıda warmış daha görmedim bikaç aydır uğramıyorum[hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
You're not.
You have only one **s

Sosyal ağlarda paylaş

resimler için teşekkürler

valla rp 300 benim seviyeme göre çok aşmış bişey yani ayrıca pahalıda bi rp 100 felan aldıktan sonra bi iki tane tek pedal alıp işi bitirmek daha mantıklı geliyo bana aslında bide demin music123 de pedal board gördüm vay be dedim(pedalları tek rek diziosun yanyana )
Sosyal ağlarda paylaş

o sitedeki fiyatları çok dikkate almayın.
alacaksanız da sonuna bi x2 gibi bişi koyun. veya bi miktar ekleyin işte.
yanıltıcı oluyolar gayet. siteden istemeye kalkarsanız da bi 100$ shipping koyuyolar sanırım.
türkiyede fiyatlar biraz (!) farklı olunca evdeki hesap çarşıya uymayabiliyo[hline][Bu mesaj Kenderleme tarafından haber verilmeksizin değiştirilebilir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok o free shipping sanırım o alet
yok baktım 199 aşaısı deilmiş[hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
You're not.
You have only one **s

[Bu mesaj Craven tarafından 11 August 2003 00:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ebi sewiye işi deil kigitar almıosun ilerletince deişcek processor eliosun aada az bi fark war ama modeler cok az farkla deişio rp300 iyidir.
aslına bakarsna yeniyim diosun processoru napcan ki ozman ben 2 seneye yaklaşıorum daha processor almayı düşünmedim bile pedalıom da yok anfim war marshall vs 100[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

abi seninki 100watt efektleri uçmuştur ayrıca ibanezin var 600 euroluk bide modifiye humbuckerlı e disto ihtiyacını rahat karşılar
benim setupım ise washburn wr154+marshall mg15dfxten oluşmakta

pahalı prosesörüde yani albüm çıkarıyosam yada konser verceksek alırım yani boss gt6 mesela şimdi okadar şey almanın alemi yok bkarsın gitardan soğurum bateriye falan yönelirim o bakımdan yani belli olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

anfimde efekt yok eski modellerden benimki sadece reverb war.
manyetikelr karşılıo doru distortion ı.
gitarım dediğidne daha çok eder aslıdna ama olay o deil kore ibanez warken de kullanmıodum pedal ozman marshall da yokyu yeni aldım bunları ben de diyecegim biraz sabır et öle al bence.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

allah allah sen gitarını benimkini sewdiğim kadar sew neler diosun içgüdüsle oalrak çalarken arada refresh ediprm 10sn içinde aklıam geleni yazıorum typo düzletmek faln yok[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...