Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metallica Summer Sanitarium Tour2003..gittim gordum

feiticiera

Öne çıkan mesajlar

yaz okulum(texas) ve de Metallica Sanitarium Tour2003 un cakismasimasi sonucu hayatta ilk kez sansli biri oldugumu dusunerek konsere ucarak gitmis bulunmaktayim.
Gectigimiz Pazar gunu gerceklesen konserin alt gruplari:
Mudavayne
Deftones
Linkin Park
Limp Bizkit
Buyuk bir heyecanla gittigim konser Devasa Dallas Stadium`da gerceklesti.Arabayi parkedip disina ciktigim andaki atmosfer kesinlikle inanilmazdi.Kosarak kapialra gittim hemen..uygulanan sistem cidden cok iyiydi iceri girerken oncelikle 4 5 farkli bolum vardi konser icin (oturulacak yerler 3 e ayrilmisti we ayakta durulabilecek yerlerde ikiye) Ben ayakta durulacak yerin floor olarak tabir edilen arka bolumundeydim.Onde olmak isterdim ancak bilet parasi da ona goreydi.Peki Iceri girdikten sonra one gecemez miydim diye sorarsaniz..hayir! iceri girerken biletinizin ait oldugu kategoriye gore size bir bileklik weriliyor we stadyumun ayrilan kisimlarinda guvenlikler surekli olarak biletinizin nereye ait oldugunu bu bilekliklerden kontrol ediyorlardi.Full doldurdugum fotograf makinemle tam iceri dalicakken uzerime ariyan koruma(ispanyoldu ve berbat bi ingilizcesi vardi..) makinemi zorla aldi we pillerini cikartip bana geri werdi resmen cildirdim orda ama elim mahkum pasa pasa girdim yine iceri..Icerisi resmen cennet we tam anlamiyla bir organizasyon dehasiydi. cimlerin uzeri mawi plastikimsi bir tabaka ile kaplanmisti bu cogu kisinin kayip dusmesini sagladiysa da yangin cikmamasi acisindan gayet akillica bir yontemdi(turkeyede hic stadyum konserine gitmedim uygulaniyormu bilmiyorum).Yangin demisken ortamda inanilmaz derecede agir sigara+esrar kokusu wardi oyle ki bi ara onume gelen adam kalabaligin arasinda egilip marijuhana icti bi guzel :) Sahnedeki kolonlarin buyuklugu we sahneye yapisik uzaktekilerin we oturanlarin gormesi icin bir suru 4 adet ekran devasa ekran da mevcuttu.Herneyse ben cewreyi incelemeye baslarken ilk grup olan Mudavayne de soundcheckini tamamlamis calmaya baslamisti,Hic tanimadigim bir grup oldugundan dolayi pek ilgilenmemiste olsam fena degillerdi..dikkatimi cektiler hem de ordaki ses sistemi hakkinda bir fikir sahibi oldum..(tek kelimeyle inanilmazdi) Mudavayne`den sonra sahne alan deftones ile tek kelimeyle inanilmazdi..White Pony agirlikli calan grup feiticiera`yi calmayip beni cilgina cewirmis olsa da goz yaslarimi tutamayip aglamama yetti diyebilirim.Ayrica cikan on gruplar arasina kesinlikle en saf we isi sova dokmeyen gruptu..Deftones sokunu atlattiktan sonra sahneye cikan Linkin Park resmen canimin sikilmasina yol acti zaten muziklerinden hasta oldugum grup bir de sahnede gitar parcalayip agresif gorunmeye calisinca yanimdaki en az 40 lik metallica fanlarinin bayaa bi dalga konusu oldu..Linkin Park rezilligi bittikten sonra sahne alan Linkin Parkin ne zaman soundcheck yaptigini bile kimse anlamadan direk calmaya basladilar iyi de caldilar sayilir ama fred durst her zamanki nefret gosterisine maruz kaldi we Fred Durst Sucks seklindeki tezauratlar ortami biraz soguttu..Limp Bizkit olayi bitirdikten sonra hawa kararmisti we 1.5 saatlik beklemenin sonunda sahneyi alan Metallica resmen nefesimi kesti..Oncelikle dipten gelen bir intro esliginde sahnede kimse yokken butun stat karartildi daha sonra bahsettigim ekranlarda
sadece elemanlarin enstruman we ellerini (enstruman tutan ellerini :)) gordugumde resmen konserve gibi yarildim zevkten..intro bittiginde ise ki birden bitti..master of puppetsla gayet hizli bi giris yapti metallica amcalarimiz olaya..caldiklari sarkilarin gaz yerlerinde sahnenin onunde kurulu bolumlerden surekli alev fiskirtildi..ki isin orjinalligi fiskirtilan alevlerin sicakligini yuzunuzde hissedebilmenizdi..wherever i may roam ile veda eden metallica st angerdan sadece 3 parca calarken kill`em all agirlikli repartuariyla bize 2 saatlik unutulmaz bir aksam yasatti..Ciddi anlamda dusundukce hala tuylerim diken diken oluyo..

PS:Konser bileti,stadyumdan aldigim offical tshirtu we de stada girerken taktirdiklari bilekligin resmini en yakin zamanda
upliycam buraya..

Duzeltme:Texas degil Dallas Stadium

[Bu mesaj feiticiera tarafından 07 August 2003 03:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya birkaç yorum ve sorum var.
Ben de yaz okulundayken NY'de Iron Maiden konseri vardı, izin vermediler gitmeme. Senin yaz okulu kampüslü mü? Yani kampüste mi kalıyorsun?
Amerikalı arkadaşlar Texas'ın kızları hastadır diyorlardı, hakikaten öyle mi?
Yaş kaç?

Bunların Türkiye'de yapılması çok zor şeyler değil arkadaşlar bunu biliyorsunuz değil mi?
Yani katılım olursa, mesela bir grup geldi ve acaip katılım oldu, bu diğer grupların de dikkatini çekecek ve onlar da gelecekler Türkiye'ye. Yani gidebildiğiniz her konsere gidin derim ben.

40'lık amcaların tepkisi ne oldu konserden sonra?
Son soru. Amerikalı'lar beğendi mi konseri?[hline]There's a heaven above you baby...
Sosyal ağlarda paylaş

benim gittigim yaz okulunun eger istersen kampus secenegi de war ancak bu secenekle gidersen fiyat bayaa bi katlaniyo..benim teyzemler burda yasio o yuzden kampus olayina bulasmadim hic..
Kiz konusuna gelince cidden abartmiyorum Texas`in kizlari insani hasta edicek kadar guzel oyle ki bazen ciddi anlamda sasiriyorum oha nasil boyle bi insan evladi olabilir diye..Inanilmaz derecede bakimlilar ayrica.
40lik metallica fanlari dedelerimiz ise konserde tanistigim insanlardi we yanimdayken yaptiklari seri bir bicimde alkol tuketip geyik yapmakti..metallica cikinca ortalik karisti biraz goremedim bi daha hicbirini..
Amerikalilar`i ben bu konuda bizim sey olayina benzettim hani tabir edilir ya halk arasinda ``kapi gicirtisina oynamak`` diye..aynen bu duruma uygunlar gibi geldi bana..gayet uyumluydu genclik cikan gruplarla(limp bizkit biraz tatsiz gecti sadece) ki cewremdeki insanlarin cikistaki yuz ifadelerinden yola cikarsam..kesinlikle begendiler konseri :)
ve son olarak Yasim 17 :)[hline]Dramar on Albion/Kay
Osmanbey [Fatihin Fedaileri] on Midgard/Merlin

[b]the blue mists of the night[b]
Sosyal ağlarda paylaş

off yaaaaaaaa. abi bi türkiye ye gelmedi metallica bee. 99 da geldide o zamanda izmirden gitmeme izin vermediler :( 93 de zaten ilk okul 1 e gidiodum :p böhühü. ne şanslısın ya.
daha anlatsana james naptı :)[hline]Feel so good, I feel so fine
Love that little lady always on my mind
She gives me loving every night and day
Never gonna leave her, never going away
Sosyal ağlarda paylaş

feiticiera seni kınıorum kardişim insan kız arkadaşı warkene öle ejnebi hatunlarına bakar mı len hrr :D [buarada benim yerime de bak foto da çek parası neyse werris :D] ehue lem bis burda oturup cd dinlios orphaned land kıl tüy şimcik sen bi million tane cd bi million tane oyun almışındır üstüne de konsere gitmişindir :D
benim de hayalim war 2 sene soora arizonaya gidiorum ya yanlışlıkla ben ordayken my dying bride gelirse kanyonlardan atlayan ilk türk olcam umarım :(
Sosyal ağlarda paylaş

feiticiera seni kınıorum kardişim insan kız arkadaşı warkene öle ejnebi hatunlarına bakar mı len hrr :D [buarada benim yerime de bak foto da çek parası neyse werris :D] ehue lem bis burda oturup cd dinlios orphaned land kıl tüy şimcik sen bi million tane cd bi million tane oyun almışındır üstüne de konsere gitmişindir :D
benim de hayalim war 2 sene soora arizonaya gidiorum ya yanlışlıkla ben ordayken my dying bride gelirse kanyonlardan atlayan ilk türk olcam umarım :([hline]a dying wish...
Sosyal ağlarda paylaş

Iron Maiden gelse 250.000 lik rekoru ben tek başıma kırıcam valla. Gelsin 300.000 kişilik bağırmazsam ne oluyim... Bu arada ben de NY daki Iron Maiden konserine gidicektim ama yaz okuluma 5 saat uzaklıktaydı, gidemedim... Çok üzüldüm Çok...[hline]Lady Melina Uvu
Ne kibar erkekler var şu dünyada...
Sosyal ağlarda paylaş

Of beah böylesine bir Metallica konserine gittikten sonra hayata başka konserlerden nasıl zevk alır ki insan ? Resmen doyum noktası yaratmış adamlar yahu. Eh ne diyim bir gün bana da (ve gitmek isteyip de gidemeyen başkalarına da) nasip olur umarım...[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

Araban vardı da 5 saat uzağa gitmediysen SALAKSIN. :D
Ciddiyim yaw, biz otelde 1 gece kalmayı fln düşünüyorduk.

said:
Mendoza, 07 August 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
Iron Maiden gelse 250.000 lik rekoru ben tek başıma kırıcam valla. Gelsin 300.000 kişilik bağırmazsam ne oluyim... Bu arada ben de NY daki Iron Maiden konserine gidicektim ama yaz okuluma 5 saat uzaklıktaydı, gidemedim... Çok üzüldüm Çok...[hline]Lady Melina Uvu
Ne kibar erkekler var şu dünyada...
[hline]There's a heaven above you baby...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural_Jedi, 07 August 2003 18:33 tarihinde demiş ki:
Bu arada fred dust linkin parka transfer oldu heralde arkadaştan ilk haber!

walla dedigim gibi edit gerektiren bi yazi kusura bakmiycaksin artik..![hline]Dramar on Albion/Kay

Sosyal ağlarda paylaş

said:
feiticiera, 07 August 2003 23:29 tarihinde demiş ki:
said:
Natural_Jedi, 07 August 2003 18:33 tarihinde demiş ki:
Bu arada fred dust linkin parka transfer oldu heralde arkadaştan ilk haber!

walla dedigim gibi edit gerektiren bi yazi kusura bakmiycaksin artik..![hline]Dramar on Albion/Kay

yok efenim ne demek bi an komiğime gitti!o kadar!
belki metallica türkiyeye falan gelir!:Pbu sefer şükrü saraç oğluna gelir![hline][b]Kart-An Ezzateni Esharra Ekutenni
ANTİ-Chemical[b]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...