Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sabanci Uni vs Koc Uni

Befounder

Öne çıkan mesajlar

Olay budur. :))

said:
Befounder, 27 July 2003 06:40 tarihinde demiş ki:
bilgi icin saol CEDAY. Bi kac bisi daha sorucaktim:

2) LAN uzerinden multi durumlari nasi? guzel oyunlar cevriliyo mu? MMORPGlerde ping loss durumu nasi? DAOC shadowbane filan? seneye mesela WOW olucak, oynanabilecek mi?

3) hangi portlar kapali biliyo musun?

[Bu mesaj Befounder tarafından 27 July 2003 06:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

walla her türlü oyun LAN da cevriliyor. Age of, Heroes, CS vs vs
CS icin BKnın( Bilgisayar Klubü) serverı dahi var.24 saat acık ve nerdeyse full her zaman :) Herhangi public bir serverdan cok daha kaliteli oyunlar cevriliyor diyebilirim..
Pingler net cafede nasılsa burda da öle..Hatta daha düşük bile olabilir :)

Ayrıca birkaç film serverımız var. Officially okul tarafından yasaklamıs olsa bile, devam ediyor. İçinde 600küsür film var, yeni filmler cıktıkca da ekleniyor habire. Cok eskiler siliniyor :)

Netten oyun olayına gelince hiç belli olmaz ama ooynanır tahminimce. Yani suan CS oynanıyor. DAOC falan icin bilgisayarını getirceksen baglantı yönünden cok bir sorun cıkmaz harelde..Ama gene de test etmek lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LeadeR, 27 July 2003 13:41 tarihinde demiş ki:
Okullar arasındaki en yüksek internet bağlantısına Koç universitesi sahipmiş.[hline] DAoC: Seyid Battal @ Exc|Alb (inactive)
UO: Ivan Valiant @ OSI|Atl (inactive)
CS,TF,HLDM: =LeadeR=

9.5 mbit Koc, doru hatirliyosam 8de Sabanci ama adamlarda uydu destekli filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Boğaziçi mühendislik kısmı bayağı öğretim üyesi kaybetti. Okuyanlar buraya gelmeyin diyip duruyorlar.
Koç ve Sabancı nın nasıl olduğunu ancak mezunları iş hayatına atıldığındaki performansına, mühendislik formasyonuna ve düşünçe yapısına bakarak anlayabiliriz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

walla bu yıl ilk mezunları verdi sabancı 49 kişi mi ne..
hepsi yurtdısında mastera gittiler :)
egitim almak isteyene fazlasıyla veriliyor merak etmeyin :)
gallant sen makineydin sanıırm. mesela mekatronik bölümünde bu yıl 3. sınıflar 25.000$ lık bi robot yaptılar. yani bütçe falan da ayrılıyor epey bi..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben egitimin üniversitelerden daha cok kişiye baglı olduguna inanıyorum. Yani mutlaka okulun sagladıgı calısma imkanları falan da etkliyor ama olay siz de bitiyor.

Befounder sanırım bilgisayar okumak istiyorsun sen de..Ben de bilgisayar okuyorum suan :) Biraz gec de olsa döndüm bilgisayara ehe
Bilgisayar bölümünde her türlü imkan ve egitim saglanıyor. Derslerde sadece MS tabanlı bir egitim verilmiyor. Linux/Unix ortamlarda da programlama gösteriliyor. Ki okulun herkese atadıgı birtakım şifrelerle unix sistemlere baglanıp 24 saat yararlanabilirsin. Ayrıca MS in cıkardıgı her türlü platform da elinizin altında.
Bilgisayar derslerine gelince, herşeyi derslerde ögrenmek bil. mühendisliginde imkansız bişey. Sana sadece olayın mantıgını, işleyişi gösteriyorlar. Zaten programlama ucsuz bucaksız birşey. Hergün yeni birşeyler cıkıyor. Bunları daha cok kendin takip etmen gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CEDAY, 28 July 2003 00:12 tarihinde demiş ki:
Bu arada ben egitimin üniversitelerden daha cok kişiye baglı olduguna inanıyorum. Yani mutlaka okulun sagladıgı calısma imkanları falan da etkliyor ama olay siz de bitiyor.

Çok yerinde bir teşhis. Tamamen katılıyorum. Okulun kalitesi tabi ki önemli, fakat Okulun görevi kapıları aramak, o kapıları açıp bilgileri yalayıp yutmak da öğrencinin görevi.
Sosyal ağlarda paylaş

Koc 309 puanla aliyor bilgisayar muhendisligine sanirim yanlis hatirliyor olabilirim (burssuz).
Bence de is ogrencide biter. Sabanci, Koc vs. kadrosu iyi ama ogrenci seviyesi de onemli.
Bu arada ceday sizin orda c.a.p (cift anadal) yapilabiliniyor mu? Mesela matematik + bilg. muh. ayni anda? Yapan var mi tanidigin?[hline]With his holy cross raised high, he shouts a warcry against evil.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer okullarda nasıl bilmiyorum ama bilkent te, eğer öss den burslu kazanırsanız hiç bi şekilde kaybetmiyosunuz bursu, yani 4 senelik yeri 7-8 senede burslu olarak okuyabiliyosunuz ki süfer bir şey bu :) ama bi de sonradan burs kazanma var ortalama 4 üstünden 3.50 den fazla yaparsanız(3.00 da olabilir tam emin değilim) burs veriyolar, olaki bu sınırların altına düşerseniz bursunuzu alıyolar, bilkent te böyle, diğer uni. lerdede olması olası[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...