Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

said:
Raid3r, 04 Ağustos 2004 12:37 tarihinde demiş ki:
her yakılan mı oluo yoksa belli bir seviyeyi aşmış olanlar mı?

Ayrıca yakılanlar force'la bir olamayanlar. Darth Vader'ın sadece zırhını yakıyorlardı.Yoda ve Obi-wan ölür ölmez yok oldular.[signature][hline]Meshcharakou -ElitE-
Sosyal ağlarda paylaş

Qui-gon'ı bana daha çok neutral gibi geliyor. Konsey kararını gözü kapalı benimsemiyor. Siz red etseniz bile Anakin'i ben eğitirim diyor. Dahası ölümünde bile konseyin cayabileceğini düşünerek Obi-wan'dan söz alıyor. Yani yolunu ne light side nede dark side belirliyor.

Birde Obi-wan'ın bölüm 1'de Qui-gon'un ölümünden sonra Maul'a saldırısında öfkesini kullanması ilgimi çekmişti. Anakin'i düşünürsek tek farkı masum birine saldırmaması.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

http://www23.brinkster.com/fayebo/duel1.zip
Copy/paste - yeni bir explorer penceresi

Bu ve phantom menace'daki bütün karşılıklı saber dövüşlerinin kareografını bulsam ellerinden öpücem ya.

Obi-wan'in force field açılmadan önce yerinde duramaması süper bir ayrıntı ya. Gidip direk psiko girişmesi ayrı bir manyaklık.

Yannız birkaç defa arka arkaya seyredince maul'u oynayan herifin 1 yada 2 kere evan'ın hamlelerini beklediği görülüo. Zamanlama hatasımı yoksa maul'mu becerememiş bilmiorum ama bu hali bile süper bu duel başlangıcının.

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 05 Ağustos 2004 21:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Qui-gon
"Promise me" dior
Obi-wan
"Yes master" dior.

Bana sözmüş gibi geldi.
Ayrıca hala Qui-gon-jin tam bir jedi consular diorum. Su katılmamış hemde. Hareketler mimikler. Duel sırasında fiziksel hareketlerden yorulduğunda meditasyon yapması fiziksel beceriden çok force yememe mantığı bence. Zaten maul hep obi-wan'a yedirio force push'u. Qui-gon yemez zaten, obi-wan iki kere yiyo.

Obi-wan o haliyle qui-gon la kapışsa harcar yani :D Galaksinin gelmiş geçmiş en büyük saber ustası Obi-wan'dır. Diğerleri sadece güçle onu bunu havaya kaldırmakla uraşmıştır.

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 05 Ağustos 2004 21:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 05 Ağustos 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
http://www23.brinkster.com/fayebo/duel1.zip
Copy/paste - yeni bir explorer penceresi

Bu ve phantom menace'daki bütün karşılıklı saber dövüşlerinin kareografını bulsam ellerinden öpücem ya.

Obi-wan'in force field açılmadan önce yerinde duramaması süper bir ayrıntı ya. Gidip direk psiko girişmesi ayrı bir manyaklık.

Yannız birkaç defa arka arkaya seyredince maul'u oynayan herifin 1 yada 2 kere evan'ın hamlelerini beklediği görülüo. Zamanlama hatasımı yoksa maul'mu becerememiş bilmiorum ama bu hali bile süper bu duel başlangıcının.

kareografiyi kim yapti saniyosun??? PM nin kareografisini darth maulu oynayan adam yapti, mortal kombatta scorpion ve sub-zero yuda ayni adam oynamisti, maulu oynayan adam hem martial artist hemde kareografla ugrasiyor...

Bu arada anakin kumadamlari öldürürken arkadan gelen ses tamamen QUI-GON un sesidir, obiwanin falan degil, zaten gün gibi acik qui nin sesi oldugu, bende 2 dvd de var acip seyrettim karsilastirdim ayni ses...

Qui-gon anakinin dark side a gecicegini falan tahmin etmiyordu, potansiyeli ve efsanevi yönü yüzünden onu egitmeye karar verdi "balance to the force", balance i illaki anakin darka gecicek ve balance olana kadar lightlari temizliycek gibi bisekilde algilayamazsiniz, akliniza hic büyük bi dark jedi grubunun salidirisinin light side a cok büyük zarar verip balancei bozabilcegi ve anakinin yine balancei geri getirebilcegi gelmedimi...

...Herneyse cikmam lazim simdi ama cok dogru seyler yazildigi gibi acaip yanlis yorumlarda var geri gelince deginicem onlarada...[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

başlığa geç dahil oldum hepsini okudum da baya tartışma kaçırmışım neyse... öncelikle belirtiyim episode 3 hakkında yakın zamana kadar spoiler okumayan biriydim. bilerek okumuyodum, olayları keyfini çıkara çıkara episode 3te görmek istiyodum. ama malesef paticik swg forum bölümünde girdiğim bi tartışma sonucu bi dolu spoiler okudum we artık spoiler okuyorum biraz biraz. eğer episode 3 hakkında bilmediğim bişe çıkarsa bu bütün spoiler bilgileri bilmediğimdendir.

neyse hemen gözüme çarpan bi konuya atliyim. AMAN DİKKAT ***SPOİLER***

said:
Soth, 31 Temmuz 2004 15:15 tarihinde demiş ki:
chuckie demek istedigimde o zaten sidious un jedi egitimi aldigina dair bi bilgi yok ama bu adam jedi sonucta. ya da ayni yoda gibi ne oldugu belli olmayan bi tip. karmasa burda yoktan var olmadi ya sidious da. ya bi masteri olmali ama sanırım sidiousa da yoda gibi bi belirsizlik katmışlar ama bu yoda da goze batmıyor sonucta yoda olurken 900 yasında ama sidious oyle mi?

bi yerde sidious un masterının "darth imperium" adlı bi sith olduğunu okudum geçen gün.

bunu söledikten sonra hemen başka bi tartışma açiyim episode 3 hakkında. çoğu star wars fanı darth sidious we palpatine in aynı kişi olduğunu sawunuyo. ama şu ana kadar resmi olarak bi açıklama yok. filmlerin hiçbirinde hatta expanded universe romanlarının hiçbirinde bile ikisinin aynı kişi olduğu açıklanmadı.

çoğu sw fanı aynı olduğunu düşünse de farklı düşünceler war. mesela bi iddiaya göre sidious la imparator palpatine birbirlerinin klonu. bi kesim sw fanı sidious un tamamen farklı biri olduğunu we sonradan palpatine i dark side a geçirdiğini düşünüyo. çoğunluğu oluşturan kesim ise ikisinin taa başından beri aynı kişi olduğunu we episode 1de sidious un ticaret federasyonunu nabooya saldırtıp, senatonun başkanı yüce başkan walorumu bu şekilde safdışı bırakarak palpatine kimliğiyle aday olduğunu iddia ediyo. ewt bu son iddia gerçekten güzel düşünülmüş bi senaryo, zate bu yüzde çou kişi böle olduğunu düşünüyo ama buna dair kesin bi kanıt ne filmlerde ne de expanded universede yok.

bu konuda sizin düşünceleriniz neler?[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-MrBomb-, 05 Ağustos 2004 23:40 tarihinde demiş ki:
...ikisinin taa başından beri aynı kişi olduğunu we episode 1de sidious un ticaret federasyonunu nabooya saldırtıp, senatonun başkanı yüce başkan walorumu bu şekilde safdışı bırakarak palpatine kimliğiyle aday olduğunu iddia ediyo...

orjinal senaryo bu abicim, diğerleri uydurma palpatine ve sidious aynı kişidir, bu heryerde yazar! yani elimdeki extanded kitaplarda fln yazıyor. Palpatine diplomatik gücüyle vede forceuyla bütün senatoyu elinde tutuyor, daha sonra savaş cıkıyor bahanesi ile senatoyu fes edip imparator oluyor.[signature][hline]Do you mind if i always love you?
Sosyal ağlarda paylaş

bakın ordaki o meditasyon sahnesi çok guzel bir sahnedir, bir jedi gucunu o meditasyonda gordugumuz iyi duygulardan işte huzur sakinlik fln ondan aliyorken sith direk angerdan aliyor, bunu goruyoruz aynı zamanda dvdsi olan arkadaşlar bin kez izleyince gormuştur o sahnede daha force field açılmadan qui-gon ayaklanır, meditasyon sayesinde hisseder forcefieldın açılışını.

aynı zamanda qui-gon'un o savaşta yenilmesinin sebebi yaşlı olması fln deil bunun tamamen saberdaki skillerle alakası var, darth maul "war machine" diyebilcegimiz turden bişi, yani saberde çok agresif forcetada oyle ve egitimini tamamen dovuşme olayına adamış, ama bir jedi olarak qui-gon hem saber to saber olayında gelişmiş birisi deil(yıllardır ilk defa bir sith ortaya çıkıyor) kullandığı saber teknigi tamamen defansıftır ondan(çok iyi deflection yapar ama saldırısı boktandır). Karşısında darth maul gibi bir ayıyı gorunce tabikide adam afallar ve kaybeder.
peki yeni yetme obi wan nasıl yener? dark side kullandi birincisi, ikinicisi direk ballıydı yani darth maul zafer sarhoşuyken olayı cakamadı ondan yandan yedi[signature][hline]Do you mind if i always love you?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
OutTrader, 06 Ağustos 2004 00:03 tarihinde demiş ki:
said:
-MrBomb-, 05 Ağustos 2004 23:40 tarihinde demiş ki:
...ikisinin taa başından beri aynı kişi olduğunu we episode 1de sidious un ticaret federasyonunu nabooya saldırtıp, senatonun başkanı yüce başkan walorumu bu şekilde safdışı bırakarak palpatine kimliğiyle aday olduğunu iddia ediyo...

orjinal senaryo bu abicim, diğerleri uydurma palpatine ve sidious aynı kişidir, bu heryerde yazar! yani elimdeki extanded kitaplarda fln yazıyor.

bunu kanıtlayan bölümleri kitaplardan weya çizgiromanlardan bakıp kelimesi kelimesine yazar mısın buraya
official forumdaki hiçbi başlıkta böle bi bariz kanıtın werildiğini görmedim ben
wericeğin kanıt muhtemelen yoruma açık bi cümleden ibaret olucak. belki de tahmin ettiğim gibi star wars databankasında sidious un infosunun son paragrafındaki cümleyi söliceksin bana. o yanlış anlaşılan cümleyi. illa aynı kişi oldukları anlamını çıkarmak isteyen herkesin örnek gösterdiği cümleyi...[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.starwars.com/databank/character/palpatine/index.html
adresine bakıyoruz, palpatine'e silah olarak : Weapon:
Dark-side lightning
yazıyor herhalde hata yapmadılar! lütfen yani...
aynı zamanda starwars karakterlerinin hepsine bir duality vardır, en baş dualityde palpatine sidioustan gelir... çok bilinen bişiyi tartışmayalim[signature][hline]Do you mind if i always love you?
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi bu çok bilinen bişe deil. ben tartışmayı açarken ne demiştim? sw official forumlarında en çok tartışılan konuydu bu konu. herkesin kendine göre düşüncesi war ama ortada kanıt we bariz bi açıklama yok.

ikincisi ise palpatine in infosunda yazan "weapon: dark side lightning" satırının palpatine i sidiousla aynı kişi yapmayacağı. palpatine in lightning kullandığını zaten biliyoruz 6. filmden dimi? peki lightning kullanıyo die palpatine sidioustur demek olur mu? yani ne alaka? ikisi de pek tabii farklı iki sith olabilirler.

heralde yanlış anladın ben senatör palpatine le imparator palpatine aynı kişi mi die sormadım, sidiousla palpatine aynı kişi mi die sordum. hatta sormadım bile, çünkü somut bi cewabı yok bu sorunun. yorumlarınızı düşüncelerini söleyin yani

ha belki en çok öne sürülen şeyi söleyebilirsiniz. ikisini de aynı sinema artisti oynuyo die ama bu da hikayeyle ilgili somut bi delil deildir ki
[signature][hline]a.k.a "bay bomba"

[Bu mesaj -MrBomb- tarafından 06 Ağustos 2004 01:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 05 Ağustos 2004 21:23 tarihinde demiş ki:
Qui-gon
"Promise me" dior
Obi-wan
"Yes master" dior.

Bana sözmüş gibi geldi.
Ayrıca hala Qui-gon-jin tam bir jedi consular diorum. Su katılmamış hemde. Hareketler mimikler. Duel sırasında fiziksel hareketlerden yorulduğunda meditasyon yapması fiziksel beceriden çok force yememe mantığı bence. Zaten maul hep obi-wan'a yedirio force push'u. Qui-gon yemez zaten, obi-wan iki kere yiyo.

Obi-wan o haliyle qui-gon la kapışsa harcar yani :D Galaksinin gelmiş geçmiş en büyük saber ustası Obi-wan'dır. Diğerleri sadece güçle onu bunu havaya kaldırmakla uraşmıştır.

Lightsaber konusunda 2. filmde obivan ve anakinin diyaloğunda obivan neredeyse yoda kadar iyi kılıç kullanıyorsun demişti master yoda sadece episode 2 de eline lightsaber aldı ama bence orda da yeterince kendisini belli etti obivan ve anakin kont dookunun önünde sapır sapır dökülürken yoda boyuna posunabakmadı oluk oluk terletti dookuyu yane en diyebileceğim bu konuda benim için yodadır[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl ki darth vader ile anakin skywalker aynı kişiyse dart sidius ile palpatine de aynı kişiler tartışmak yersiz insanlar zamanında darth vaderın luke un babası olduğunu ya da leilanın luke un kardeşi olduğunuda bilmiyorlardı ama bu gizli kalmış olaylar gerçekti sidius palpatine bağlantısı çok daha aşikar 2. filmde palpatine in anakine nasıl yaklaştığını hatırlatırım anakinin hırsı ve öfkesi dark side için biçilmiş kaftandı sidiusta bunu biliyordu ve kendi tarafına çekmek için anakine öz güven aşıladı palpatine ve sidiusun 2 ayrı sith olması bence mantıksız çünkü o koşullar altında ikiside çok güçlü 2 sith olmuş oluyor o zaman birisinin daha güçlü olması gerekiyor yani alt seviyedekinin hırsına yenik düşüp diğerine saldırması gerekiyor hem neden apprentice arasın sidius kendine palpatine dururken elinin altında ya da tam tersi yane dark side a uymuyor bence bu durum ikisi bir olmalı[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

darth vader ın luke un babası olduğu we leia nın luke un kardeşi olduğu filmlerde karakterlerin kendi ağzından söleniyo. sidious-palpatine olayı için böle bişe duydun mu?

2 sith konusu hakkında warsayımlar üzerine konuşuyosun. yok birisi güçlü olurmuş da öbürü hırsına yenik düşüp güçlü olanı öldürmeye çalışırmış fln.. bu başlıkta önceden de konuşulduğu gibi darth vader we imparator palpatine örneğinde olduğu gibi bi master-apprentice ilişkisi palpatine-sidious arasında da olabilir pek tabii. ha bunun dışında bu iki adamın neden aynı zamanda yaşadığını we birbirine rakip olabiliceğini düşünüyosun ki? palpatine henüz imparator deilken we dolayısıyla bi sith deilken darth sidious filmlerde görünüyodu. yani iki farklı zamanda sith olmuş olabilirler. olabilirler diorum çünkü palpatine in tam olarak ne zaman bi sithe dönüştüğü belli deil

"olabilir, edebilir" cümlelerinden de anlaşıldığı gibi yukardakiler belli olmayan şeyler. we bence bu konuda kesin bişe sölemek doru olmaz. o yüzden yorumlarınızı yazarken "bence" demeniz daha ii olur die düşünüorum[signature][hline]a.k.a "bay bomba"

[Bu mesaj -MrBomb- tarafından 06 Ağustos 2004 05:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
OutTrader, 06 Ağustos 2004 00:13 tarihinde demiş ki:
aynı zamanda qui-gon'un o savaşta yenilmesinin sebebi yaşlı olması fln deil bunun tamamen saberdaki skillerle alakası var
iyi de savaşın başında gayet de kral dövüşüyor. sonra yoruluyor yoruldukça gerilemeye başlıyor zaten
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi raider savaşın başında gayet iyi dövüşüyorda abicim savaşın başında iki jedi bi sithe dalıyor ona rağmen darth maul bunları zorluyor. yorulmuş olabilir tabi ama asıl olay qui-gon'un saber to saber'da kesinlikle güçsüz olması, herif guardian tek yaptıgı ışın kılıcı ile deflection yapmak, darth maul'sa yıllarca jedi öldürmek için yetiştirilmiş bi savaş makinası.

mix, dediklerin her ne kadar doğru olsada palpatine sidious görcez 3. filmde hehehe :) yani dediğim gibi starwarsda her karakter duality ile yaratılmıştır olmaz zorunda!edit: aklıma geldi de eğer palpatine ayrı bir sith lordsa nasıl olur ki? yani sithler hakkında bildiğimiz herşey yalan oluyor mix senin dediğin gibi olmaz o zmn 2 tane sith olayını bozar yani. eğer düşündüğün gibi klonlarsa ztn aynı kişi oluyorlar öylede bir sorun var :) klon olmaları ihtimali var çunku imparator daha sonra hayatta kalabilmek için klonlama sistemini kullanmiştir.[signature][hline]Do you mind if i always love you?

[Bu mesaj OutTrader tarafından 06 Ağustos 2004 10:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi sitede palpatine çok eski sith geleneklerini çalışıyor ve bir holocron sayesinde kendini klonlamayı bulduğu yazıyor ama ne zaman yaptığını yazmıyor. Ayrıca sitesinde Palpatine veya Emperor olarak geçiyor adı Sidious olarak değil. Palpatine'in sidious'un klonu olması muhtemel. Ayrı kişiler olmaları da muhtemel.

"Though on the surface it would appear the Sith agenda was defeated, the invasion had long-lasting implications for the Republic. In the resulting political upheaval, Supreme Chancellor Valorum was voted out of office, to be replaced by the ambitious Senator Palpatine. And despite the death of his prized apprentice, none of the Jedi knew for sure of Sidious' existence, or of his true identity. "

Sitesinden Darth Sidious hakkındaki yazının son paragrafı. Orda bir açık kapı var işte. Resmi olarak hiçbir yerde söylenmemiş Sidious'un kimliği. Varsayımlar üstüne genel bir kanı oluşmuş olabilir.

"That the Sith could stage their operations on Coruscant undetected -- the same world that housed the Jedi Temple -- is evidence of the slippery nature of the dark side, and Sidious' mastery of illusion and deceit."

Bu da Sidious'un Expanded Universe yazısının son paragrafı.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...