Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

org icin sizce gec mi kaldım?

jacabo

Öne çıkan mesajlar

15 imin baharinda evet
eger bir sene donduracak olmasam kaydimi 16 min ortasinda universiteye baslicam
bilmiyorum amerikanin en iyi bilgisayar universitesine, hatta su an ordayim :)
45 dk sonra finalim vaaaar!
(Burasi bi de muzik de 2. deil mi, oof, nasil davulu da alirim art dersi olarak)[hline]28:06:42:12
That, is when the world will end
Sosyal ağlarda paylaş

tamam abi yorumu şuan göre yaptım ben hayatımda günde 5 saat davul çalışan birini görmedim ama bi ton gitarist gördüm.diceksiniz 5 saat davul çalsan hal kalmaz doru diceksiniz ama 5 saat gitarı doru teknikle çalışırsan ( kumsal gitaristlerinden bahsetmiorum) penayı parmaktan ve ya bilekten deil omuz ve dirsek hareketinden güç alarak kullanırsan ki bu durumda elinin çok rahat ve boş olması lazım hal faln kalmaz işin özü kolun durmadan inanılmaz bir hılzao ynucak ve hiç bir şekilde gitardan destrk almıcak anlamak için kolunuzu sanki koltuk aranızda bir gitar warmış gibi aralık bırakrak dirsekten hızlıca aşağı yukarı sallayın ve bunu durmadna 10 dk yaın iddia ederim bi çğunuz 2 saat boyunca omuznu kullanamıcaktır ki siz bunu kontrolsüz yapıcaksınız lakin manyetikelr çok hassatır her notayı aynı güçle wurucaksınız ve pena hiç bi şekilde teln içine girmicek sadece ucu bir defteri silgiyle siler gibi tellere değicek ve çok nazik olamalısınız yoksa pena takılıp sizin beyninizde oluşturdugunuz ahenki bozar ritim kaçar gürültü de cabası ayrıca telelri susturmanız lazım gitarda bastıgınız telz isteseniz de istemeseniz de siz bıraktıktan sonra da tnalşr hem de gürültülü şekilde bu yorgun kolunuz ayrıca teller edeğicek ama ses palm mute gibi gelmicek saki tle hiç değmiyoruşun gibi gelicek ama değiceksin.. gibi bunu darqer ve volfi ye sölüorum teknik oldu çünkü biraz kesinlikel demek istediğimi anlıcaklar.
ayrıyetten bateri basit herkes çalr demiorum bir gitasrist ritim kaçırıp toparlar ve kismeye dokunmaz ama bateri bikaç metronom şaştı mı bütün grup kayar davul modern müzikte binanın temelidir.
bu da yeterince yorucu oluyor.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 06 August 2003 23:00 tarihinde demiş ki:
15 imin baharinda evet
eger bir sene donduracak olmasam kaydimi 16 min ortasinda universiteye baslicam
bilmiyorum amerikanin en iyi bilgisayar universitesine, hatta su an ordayim :)
45 dk sonra finalim vaaaar!
(Burasi bi de muzik de 2. deil mi, oof, nasil davulu da alirim art dersi olarak)[hline]28:06:42:12

way volfi sen neymıssın ole :p[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

enstrumanlarin onemi tartisilmaz bir muzik de. Muzigin kalitesi de zaten o grupta en kotu calanin kalitesine esit olur. Boyle bir lafin ornegi cok kullanilmisti onceden :)

Dinleyici veya izleyici cunku daima performansi yapanin hatalarina bakarlar, aha bakin bassist gec kaldi puahahah bu grup sux demek icin zaman ararlar adeta. (bass ornekti sadece, alinmayin)[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi olay şu. Gitaristlerin de çok çalışanı yarmış oluyo, baterislerin de, bassistlerin de klavyecilerin de. Yalnız bi olay var ki o da şudur: Efektif hale getirene kadarki süre. Biri gitar çalar biraz, dağlar dağlar'ı çalar "Aaa. Oldum lan ben" der.

Biri -çoğu zaman bi gitarist :) bagetleri eline alır taka tuka vurur "nedir lan bu. hemen yaptım işte" der.

Hiç anlamayan biri bile klavyenin başına geçip dıttırı dıttırı yapar biraz müzik kulağı varsa bi şarkı çıkarır rezil bi biçimde akorsuz bişisiz "ahanda. klavyeci olarak bi black metal grubuna giriyim" filan der.

Olur bunlar yani. Demek istediğim şey hala biraz flu kaldı biraz daha açıklıyım.

Dövüş sporlarından bahsedelim. Wing Tsun 6 ayda hemen bişiler yapcak seviyeye getirebilir bi insanı. Aikidoya yıllarca gidersiniz anca bişiler oturur.

Eee olmadı hala dur bakalım. Flüt mesela. Bikaç delikli alet. Hep nota kor basmak filan yok. Hemen "ehe ne ezik alet lan bu burnumla çalarım ben bunu" filan diyebilir bi insan. Oysa onda ustalaşınca 5 oktava kadar ses çıkartıyo hayvan kardeşler ve yardırıyolar.

Mmm. Bütün bunlardan ne anlam çıkartıyoruz? ee.. bişiler çıkar heralde. En azından şöle beylik bi lafla bitiriyim: "Davulun sesi uzaktan hoş gelir ama yakınına gelince ne kadan zor bişiiimiş lan bunu ben en iyisi gitar çaliim dersin"... Yine olmadı yaw. Rezilim ben.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

adamla muahbbet edicem die kıçımı yırttım ama adam meşguldü tsabi kosneri organize edio.[hline]En güzel deniz: henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...