Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su Kaplumbağaları hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

DesertRose

Öne çıkan mesajlar

Doğumgünümde hediye olarak bir su kaplumbağası aldım ancak daha önce hiç kaplumbağa bakmadım ki ben:(
Hurşite yem veriyorum ama yemiyor:( sürekli dışarı çıkmaya çalışıyor,e tabi görüntüsü çok sevimli ama;şu da var ki sanki onu fanusa hapsetmişim gibi hissediyorum:(

Lütfen biri bana yardımcı olsun:([signature][hline]"Sil baştan başlamak gerek bazen,hayatı sıfırlamak"
Sosyal ağlarda paylaş

Amaaan tam benim konum benden buyuk 12 yasinda kaplunbagam wardi tabi kac sene once simdi 18 yasindayim 11 yasindayken o 12 yasindaydi simdi yaziyorum hatirladigim kadarini umarim yardimci olurum ...

1 Peynir ve salam cok severler ama dana gibi olurlar ;) dene bunu bi ...

2 Kaplunbaga tozlari war gunesin enerjisini almalari icin bunu mutlaaaakkaaaaaaa ama mutlaakkaa al aksi taktirde.... :(

3 arada bir lavoboyu doldur ve icine koy yuzsun ... ( istedigin kdr doldur asla bogulmaz ama elinide sok icine arada tutunur fln yada bunun icin bisey bul cok keyifli bi olay bu

4 Eger yaninda esi ve ya arkadasi :) ilginc oldu biraz ama biseyi yoksa mutlaka al asla tek yasayamayan bir hayvan ve muzik dinlet bu cok super olur cok ciddiyim dinlio :) ama kulaklari yok diyolar benimkinin wardi galiba :D[signature][hline]Turkish Rap Istanbul UnderGround
Sosyal ağlarda paylaş

var var kesin var...benimkinin en sevdiği sarkı bile var diyebilirim....

arada bir (direk olmasın ama) gunes gormesini sagla,yumusak baslı kucuk bi fırcaylada haftada bir kabugunu temizle

mutlu yasasyın daha ne diyeyim..[signature][hline]Her dişi antiöstro olarak dogar,onu ailesi veya cevresi ostrolastırır:..........
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
kaplumbağalar kış uykusuna yatan hayvanlardandır. şu sıralar fazla yem tüketeceklerini sanmıyorum. hatta attığınız yemleri yemeyebilir ama yazın bu durumun tam tersi mümkün.
bencede kesinlikle çift olsunlar. günde her birine hazır yemlerden atman ideal olur. hazır yemlerin içinde gerekli her türlü vitamin vb. şeyler mevcut. onun içinde sağlıklı olacaktır.
suda boğulmazlar doğru fakat tutunacak yere ihtiyaç duyabilirler. çünkü su yüzeyinin üstüne çıkıp nefes almaya ihtiyaç duyarlar.
güneşli alanları severler. kamplumbağanın yaşadığı yere büyük bir taş koyarsan, güneşte o taşa çıkıp rahat rahat güneşlenebilir.
ayrıca sudaki kireç ve bazı zararlı bakteriler kaplumbağalara zarar verebilir. bunun için çeşitli ilaçlar mevcut. onları pet shoplardan temin edebilirsin.
ha birde bu tarz şeyler alandaki çeşitli başlıklarda yazıldı ve tartışıldı. arama yaparsanız bulabilirsiniz.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

Aaaa Ewt birde damla war lacivert bi damla onu suya damlatiyosun 7 kere ... Baliklar icin de war bundan..Birde dis fircasi ewt ama bu yosunumsu bir tabakasi war onu yok etmek icin ovalasanda cikiyor ztn benimki kafasini iceri hic sokmuyodu gidisini fircalatiodu :( ozledim ya keratayi :)[signature][hline]Turkish Rap Istanbul UnderGround
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...