Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gm Ler Hakkında Duyduklarıma İnanamadım..

Ucuncu_deli

Öne çıkan mesajlar

said:
Shaklaban, 28 Ekim 2005 13:52 tarihinde demiş ki:
iyide zaten istedikleri gibi item yaratabilme imkanları varken neden milletin charından item alsınlar.

yaw durup durup aynı şeyi sölemeyin.. yaw gm kalkar para kazanmak uğruna 150 tane raptor yapar mı?? bi saksıyı çalıştırın.. eğer yaparsa dikkat çekmez mi? e adam da salak mı peki? bu riski alacağına kalkıp milletden çalmak ve bunu da dupe wipe bahanesi altında yapmak kolay deil mi?? bakın bu sölediklerim olabilirliği olan şeyler.. kesin die iddia etmedim.. sadece sizin bildiğiniz bişey varsa buyurun ekleyin.. yoksa gereksiz muhalefet yapmayın..[signature][hline]Server: Ares
Clan : FriendShip
Race: Elemental Lord
LvL : 61
i Love OssuRuk :D
Sosyal ağlarda paylaş

benimde farkli oyun alanlarinda server gm ligi yaptigim icin az cok bir kac sey soyleyebilirim.
1. gm lerin ( tahminimce konusuyorum database yetkisi yoktur oyunda adminlerin yuklerini azaltmasi icin game master alinir ) oyun ici yetkisi var , db olaylarina , update lerine onlarin ust level yoneticileri bakar , adminler ( veya ismi her neyse ) nasil Forum Moderatorlari GM lerin forumlardaki yukunu azaltmasi icin aliniyorsa , GM lerin bir ust yetkilileri de oyun ici yukleri azalsin diye GM alir .
2. GM ler oyun ici yetkili kişi oldugu icin serverdaki butun ( veya adminler tarafindan opsiyonel olarak kısıtlandirilmiş) komutlara erişim sahibidir , fakat kullandigi her komut LOG Lara gecer ,ne bileyim mesela bir NPC yaratmasi , hava durumunu degiştirmesi , boss yaratmasi , oldurmesi ..v..b. kullandigi her komut DB de yer alir , hangi tarihte , ne zaman , saat kacta , ne komutu , nasil kullandigi v.b herpoh loglara gecer.
3. Kullandiklari komut loglara gectigi icin tahminimce ( banlanmayi goze alamiyorsa ) kendisi item yaratmaz , db de admin baktigi zaman o item in ID sinden neler yaptigi nereye bıraktigi kime trade olarak attigi hepsi gozukur. ( boss yaratip onu kesip icindeki itemi almasi v.b. yaptigi her action kaydedilir ).

şimdi 3 assagi 5 yukari bu sistem işliyor.
adam item satarak para kazancaksa eger bir yontem ile ( yani eger varsa bir BUG ile ) itemi yaratarak eger varsa o bugu kullanarak loglara gecmemesini saglarsa oyle satabilir .

bunun disinda ki yapilan başka yontem varsa onu bilemem ama adamlarinda bi olayi vardir .[signature][hline]| Game Server Hosting Solutions |
Sosyal ağlarda paylaş

Nychris Gm deil... Sadece GM ile çok samimi....
GM'in el altından garanti +8 scrolları satını duydum.. Hatta banlananlardan biride bu yüzden banlandığını duydum.Yani GM'in açığını verdi die IZUAL'in banlandığını duydum ben.. İZUAL bu itemleri 20$ dan satıyomush GM'den alıp...
Sosyal ağlarda paylaş

Nychris zaten gm değil ama şunu da söylemek lazımki gm lerin yapıcaklarını da yapıyo mesela item whipe özellikle o ve fest0 fm olarak katıldılar madness jesic... felan onlarda vardı...herneyse kafayı bozmussunuz gm lerle nedir bu gm lik sevdası oyunu bilem gm olmuyoki admin tanıdığı gm oluyo siz 70lvl olmaya bakın sonra zaten o adam gm diğcek hakkınızda ozaman sevinirsiniz :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...