Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ibanez JS1000BP (Japan)

Elderon

Öne çıkan mesajlar

Bu gitarın Türkiye'de ki ortalama fiyatını biliyormusunuz?
Tam güvenilir bir kaynak bulamadım...
[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:
"İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim..."

Albert Einstein (1879-1955)

Sosyal ağlarda paylaş

zaten Ibanez'in Joe Satriani adına yaptığı gitar.
Tahmini bir fiyat olarak $2400 - $3000 arası birşey olduğunu düşünüyorum; fakat bana tam bir fiyat lazım :)[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:
"İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim..."

Sosyal ağlarda paylaş

@Siamon

JS100 mü? JS1000 mi? :)

Ya aslında açık söylemek gerekirsr; Ibanez ya da Gibson SG, Gibson Lespaul arasında kararsızım...

Gerçi birbirlerinden çok farklılar ama seçemiyorum işte :p[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

ritm ağırlıklı mı çalcaksın solo ağırlıklı mı ona göre de değişir. bana kalsa ibanez derim ben. ama bunu alcağıma jam alırım o da var. gerçi bende şu an rg1570 var gayet memnunum.[signature][hline]Biziz | Değiliz
twistedemo, 16 Eylül 2005 tarihinde bana demiş ki:
genk ne demek?
Sosyal ağlarda paylaş

Aha tamam ben adamımı buldum...
Solo ağırlıklı; fakat ne bileyim işte..
Ben çalarım ne geçerse elime :p

Jam leri sevmiyorum pek..
[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

[Bu mesaj Elderon tarafından 11 Ekim 2005 22:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yani iyi de gibsonların eşşek kadar kalın sapında solo atmak var, ibanezin ince sapları var.

kalın sap iyi gitaristler içindir ayağını boşver bence, solo atmak istiyorsan şöyle kaymak gibi bir gitar lazım bence aeh. o yüzden ibanezi seviyorum ben. jemlere neden kılsın ki vai'yle aranda anlaşmazlık mı var =p

satriani modelini hiç denemedim bu arada ben bilmiyorum o yüzden jem dedim.

değiştirme: jem yerine jam yazmışım otoriteler uyardı =p[signature][hline]Biziz | Değiliz
genk ne demek?

[Bu mesaj metboy tarafından 11 Ekim 2005 23:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne bileyim, gerçekten steve vai'i o kadar sevmiyorum.. (yalana bak)

gitarın şekli hoşuma gitmiyor..
Böyle JS gibi ince bir gitar olsun, kaymak gibi kaysın elimde...

Bu arada 18 Kasım'daydı dimi Vai :)[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

ya ordaki fiyattan 300$ falan yukarıda bulursun Türkiye'de gibime geliyor. hatta zor bulabilirsin o gitarı biraz.

neyse işte denediysen klavyesi hoşuna gittiyse sorun yok zaten aheh.[signature][hline]Biziz | Değiliz
genk ne demek?
Sosyal ağlarda paylaş

satriani ibanez caldım bir müddet gayet güzel gitarlar.
ama tercih şansım olsa tabiki jem (jam değil) seçerim.
gibson les paulda caldım onlarda ayrı güzel.
tarzını, ekipmanını ve bir gitarda ne aradığını bilmediğim için şunu al diyemicem fakat les paul da alsan , js de alsan , jem de alsan pişman olmazsın. hepsi birbirinden versatil gitarlar.
en iyisi sen dene, hangisi aklına yatarsa onu al..[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Büyük ihtimalle öyle olacak zaten, hepsini demenek istiyorum açıkçası..
Ama Türkiye'de ki fiyatlarını öğrenebileceğim sağlam bir kaynak bulamadım...[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ryan, 11 Ekim 2005 23:43 tarihinde demiş ki:
sen baştan hata yapıyosun, aklın varsa türkiyeden almazsın. yarı yarıya fiyat farkı oluyo amerika ile türkiye arasında..

Amerika'da da aynı olmaz mı? Gitar made in japan çünkü? :p[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

hayır kesinlikle aynı olmaz, dediğim gibi akıl- mantık almicak şekilde fiyat farkı var. hatta herhangi bir müzik dükkanına sorduğunda bu internetteki fiyatla kıyaslarsın o zaman anlarsın ne demek istediğimi.
sen en iyisi bir şekilde bağlantı bul abd ile[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

http://www.geocities.com/sniper2gece/ibanez.html

Türkiyede en ucuz bulabilceğin sıfır gitarı burdan alırsın. Ama yüksek ihtimal ellerinde yoktur ve aylarca beklemen gerekebilir. Sana tavsiyem ya başka gitarlara bak (yanlışş okumadıysam ince gövdeli vb. gitarlar demişsin Ibanez S serilerine bi göz at) ya da 2. el al. www.turkrock.com un forumunda alım-satımdan 2. el bulabilirsin.

http://www.srvmusic.com/elektro.htm
Yine bu siteden 2. el bulabilirsin. Mesela ibanez s540 ltd taş gibi gitardır fiyatıda epey uygun sitedeki. İnce klavye + ince kasa. Tam solo gitarıdır. Forumda "Numb" nickli abimizde vardı bi ara sattı ona sorabilirsin. 2. el düşüncen varsa göz at.

Kıvılcımdanda uzak dur değerinin çok üstünde bi para vermek zorunda kalırsın muhtemelen. Bütçen nedir ?

[Bu mesaj Predator tarafından 12 Ekim 2005 00:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Site için çok sağol..
Şu anda bütçem $1300-$1400 arası.. Fakat gerçekten aha bunu almalıyım dediğim bir gitarla karşılaşırsam $1700'e kadar kasarım affetmem :)[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

2. el düşünmüyorum açıkçası ve şu anda kafamda Ibanez JS veya Gibson var.

bu arada ilk verdiğin link Kadıköy'de ki TNT'nin mi?[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

@Satriani
Evet öyle, ama daha bu sabah oraya gidip sorduğumda $2400 dedi..
Onun için bu fiyatlara tam olarak inanmıyorum. 4 ay önce anfi aldım. İlk gittiğim yer en son $530 dedi, iki sokak ötesinde aynı anfiyi $380'a aldım.

Anlatabildim mi :)[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...