Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kediye araba çarptı.

laverda

Öne çıkan mesajlar

bu akşam araba ile dolaşırken yol ortasında iki parlak göz gördüm. baktığımda yavru bir kedi yol ortasında yatıyordu. araba çarpmış. indim baktım yaşıyor. tuttum kaldırdım miyavlamaya başladı. arka ayaklarını çiğnemiş araba anladığım kadari ile. burnundan felan kan gelmişti biraz, kafası çarpmış heralde. veteriner çağırdık baktı ezik felan var dedi alçı olayına felan girmedi, ayaklanırsa yaşar dedi. şimdi baktım yerinden kalkmış koltuğun altına girmiş orda mırlayıp duruyo. sevindim doğrusu. ama çarpan varlığa (insan deyesim gelmiyo, bulunduğum yer küçük dursa yardım etse trafik felan aksamazdı en azından alıp kenara koysaydı arabalar ortalayıp üstünden geçiyodu) sinirim geçmedi. neyse kedi şu anda iyi ve bunu sizinle paylaşmak istedim. lütfen biraz daha yavaş, biraz daha dikkatli ve alkolsüz oturalım şu direksiyon başına. nümüze çıkan bir insan da olabilir..[signature][hline]vampir dövdüm çok yoruldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

bilmiyorum kedi iyi gibi geldi bana. biraz hayvanlarla iç içeyim, hayvanları çok severim, umarım bişey olmaz gözünün içine bakıyorum bişey olmasın diye ama süt felan feriyoruz yemiyo, buna rağmen yürüyebiliyo mırlıyo felan. bu gece uyuyamam ben[signature][hline]vampir dövdüm çok yoruldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

umarım ölmez çok da şirin bişey, yemek yememesi bi de yabanidir diye olabilir. korkuyo hayvan elime aldığımda titriyo ama yapacak bişeyi yok. daha da yemezse ağzını açıp enjektörle beslerim. daha önce de yapmıştım[signature][hline]vampir dövdüm çok yoruldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

eğer yemek yemesse ne yaparsan yap yaşamaz.bunun için 1 ölçü sütü 3 ölçü suyla karıştırıp içinede 1 tane yumurta sarısı kırıyosun iyice karıştırıp enjektorle ağzından zorlada olsa içiriyosun.sütü sakın suyla karıştırmadan verme kanlı ishal olma olasılığı çok yüksek olur.kurtulma şansı sıfıra iner.bu karışım ne sıcak nede soğuk olmalı dikkat et.
ya da mama alabılırsen yavru mamasını suda eritip gene enjektorle içirebilirsin.boğazına kaçar diye korkma kolay kolay kaçmaz.yavaş yavaş verırsın.
bır de bu mama veterınerlerde bulunur.bu gıbı durumlar için uretılen yumusak mamalar vardır.hayvanın dudaklarına surulur oda yalayarak yer.
yemiyorsa yemesını bekleme zorla yedır.çok önemli yemezse yaşayamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

umarım ölmez..ama Sly'in dediği gibi yarın da yemek yemezse ölür :( öyle şırıngayla fln ağızdan beslemekle olmuyor..[signature][hline]"Ben ve İstanbul birbirimize benziyoruz. Anlamak için görünüşten daha derine bakmak gerekir."
Nicolas Anelka - Paris Match Dergisi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mantar, 03 Ekim 2005 02:14 tarihinde demiş ki:
umarım ölmez..ama Sly'in dediği gibi yarın da yemek yemezse ölür :( öyle şırıngayla fln ağızdan beslemekle olmuyor..

yarında yemek yemezse ölur dıyen sensın bende zorla beslersen kurtulma sansı yuksek olur dıyorum.dediğimi yaparsa yarına kadar bişeyler yemiş olacak ne yanı kendısının yemesını mı bekleyecek?bunu beklersen cok sey kaybedersın.sen dedığım gıbı sırıngayla zorla da olsa yedır.bırer saat aralarla 5-10ml ver.çokta zorlama bu mıktarın ustune cıkma.
Sosyal ağlarda paylaş

@scarab

tabii ki zorla yedirsin ya ben onu ölüme terketmesine razı olur muyum :(

umarım zorla yedirir ve yaşar..

benim demek istediğim durumun kötü olduğuydu..yoksa elbette elinden geleni yapacak..

ben de daha önce 2 kediyi şırıngayla besledim durumları çok ama gerçekten çok kötü olduğu halde..[signature][hline]"Ben ve İstanbul birbirimize benziyoruz. Anlamak için görünüşten daha derine bakmak gerekir."
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir söylemişsin ki sanki ümitsiz vaka.hayvanın ne durumda olduğunu bilmiyoruz hareket etmeye basladı diyor.kurtulma şansı var demektir.şırınga işe yaramasa bunu tavsiye etmem zaten.elbette kı burda kı her kezın bu gıbı durumlara önem verdiğini elinden geleni yaptığını biliyorum fakat burda sadece yazışıyoruz ve bazen bu yazılar yanlış anlaşılabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

allah arzı olsun senden o zaman ne diyelim =) bi hayat kurtarmışın.[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
scarab, 03 Ekim 2005 02:36 tarihinde demiş ki:
öyle bir söylemişsin ki sanki ümitsiz vaka.hayvanın ne durumda olduğunu bilmiyoruz hareket etmeye basladı diyor.kurtulma şansı var demektir.şırınga işe yaramasa bunu tavsiye etmem zaten.elbette kı burda kı her kezın bu gıbı durumlara önem verdiğini elinden geleni yaptığını biliyorum fakat burda sadece yazışıyoruz ve bazen bu yazılar yanlış anlaşılabiliyor.

haklısın daha dikkatli olmalıydım..[signature][hline]"Ben ve İstanbul birbirimize benziyoruz. Anlamak için görünüşten daha derine bakmak gerekir."
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bulmuştu E-5 in ortasında 1 kedi yavrusu araba çarpmıştı..
Ertesi gün veterinere götürdüm adam bu hayvanın şu dakikaya kadar yaşaması bile büyük mucize geçmiş olsun dedi..
Çok üzülmüştüm :([signature][hline]_NoelBaba_'yı unutmadık ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...