Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İguana

Syn

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
aşağıdaki yazıyı pan pet'ten aldım. gayet güzel bir biçimde anlatmışlar:

"Soğuk kanlı ve hiçbir zaman evcilleşmeyen canlılardır. İguanaların kendilerine has karakterleri vardır. Yağmur ormanları ve çöllerde yaşayan türleri bulunur, doğal ortamlarında ağaçlık ve su kanarlarında gruplar halinde yaşamayı tercih ederler. Birbirlerine üstünlüklerini dişleri ve kamçı gibi kullandıkları kuyruklarıyla sağlarlar. 1 yaşından sonra 2,5-3 metreye kadar uzayabilirler. Sebze,tatlı meyveler ve preslenmiş hazır gıdalarla beslenebilirler. İguanalar, bir yetişkin tarafından gözetim altında olmayan çocuklar için uygun değildir. 8 yaşından küçük çocuklar bu tür canlıları elledikten sonra muhakkak ellerini yıkamalıdırlar. Tırnakları düzenli kesilmeli, derisi sık sık yumuşak bir fırçayla temizlenmelidir."[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas!|
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
akvaryumda bi 60 watt lamba takman lazım sanırım
birde ufak cam kase ( çay bardagı altlıgı kadar) içine su koy ışıgın hemen altına biryerlere yerleştir
sıcak ve nemli olması lazım akvaryumun

yeşillik yiyorlar.

sevmem ben iguana ları bukalemun gibisi yok :)[signature][hline]*
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncak gibi lol super[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Syn, 08 Ekim 2005 23:56 tarihinde demiş ki:
80 milyon Mısır Çarşısında

Gerçekten cok manyak bi hayvan almaya dusunuyorum ama evde sibirya kurdum var[signature][hline]Doğduğumda Ben Ağlamıştım Herkes Bayram Etmişti , Öyle Bir hayatım Olucak ki Öldüğümde Herkes Ağlıcak Ben Bayram Edicem...

HaLo Outlooker

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...