Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epiphone Firebird vs. Explorer

_UndyinG_

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar elimdeki emektar gitarımı satar satmaz bu ikisinden birini alıcam lakin kararsız kaldım.
Firebird'ü hiç test edemedim çalanıda görmedim açıkçası
Explorer güzel ses olarak ama onunda gothic mi yoksa normalini mi alsam karar veremedim...

Gönlüm firebird 'den yana ama bide elimde patlamasını istemiyorum gitarın sesini falan beğenmem aletin sonra oturup ağlarım sabah akşam...

Walla bi yardım...Firebird çalan varsa veya ikisi hakkında bilgisi olan varsa çok güzel olur[hline]Gitar,Kadın,Para.......Sorusu olan??
Sosyal ağlarda paylaş

hmm epiphone iyi deildi bildigim kadarıyla..[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
En güzel çocuk: henüz büyümedi
En güzel günlerimiz: henüz yaşamadıklarımızdır
ve Sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür.
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

Epiphone cok guzel gitardir, ancak herzaman gibsonla kiyasladigimiz icin begenmeyiz, ancak diger markalara gore cok kaliteli ve uygun fiyatlara gitarlari var.

Les Paul studio serileri cok iyi epiphoneun, ancak senin dediklerinden ben olsam explorer alirim, kasa olarak sirf gorunus guzelli deil ayni zamanda dedigin gibi tonu olarak ayricalik sagliyor. Firebird hakkinda pek bilgim yok ancak genelde indie ve suanki 'hippie' gruplarin tercihi (colplay falan filen gibi) ama tabi muzik seciminede bagli, cunku explorerin baya bir 'metal gitarist' imaji koyacak bir goruntusu ki bence super saglam bir olay

Edit: Bu arada alirsan kesin goth al

*Agzinin suyu akar*

[hline]Can't rain all the time...

[Bu mesaj Draven tarafından 22 July 2003 01:42 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

bilmem ki ben bir jem pbk yı tercih ederdim ya da normal japon bir ibanezi..sunburn renkte bir strat da olabilir ..[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

Fenderhakkında bişey diyemiicem(o gitarı bulacağım bi link verir misin şimdi aramak falan nasıl zor iş gece gece:) highway 1 serisini buldum ama 2leri buladım) ama ibanezden çok daha hoştur bence epiphonelar. Gibsonun kardeşi diyebiliriz manyetiğiyle zartıyla zurtuyla modeliyle.
İbanezin klavyeleri güzel ama tabii bide ben 450$ civarı bi gitar bakıyorum fender ve ibanezin fiyatlarını hiç biryerde bulamadım.
Bide şöyele bi durum var ibanez ya 9-10/10 puanlık gitar yapıyo ya da 5.5-6/10 puanlık gitar yapıo. Arada kalan gitarlarıda performanslarına göre yüksek fiyatlı. epiphone hem gayet temiz 8.5/10 puan veriyorum ve performansına görede fiyatını çok ucuz buluyorum.[hline]Gitar,Kadın,Para.......Sorusu olan??
Sosyal ağlarda paylaş

hiçççç bi fikrim yok walla ben aldım gitarımı mutluyum.
www.sahibinden.com u öneririm
burdan direk search et dolanma boşuna[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

vs.

tabii bide yuakrdaki gothic var[hline]Gitar,Kadın,Para.......Sorusu olan??

[Bu mesaj _UndyinG_ tarafından 22 July 2003 02:33 tarihinde değiştirilmiştir-Evet farkındayım resim koyamıyorum:)]

[Bu mesaj _UndyinG_ tarafından 22 July 2003 02:35 tarihinde değiştirilmiştir-Evet kesinlikle koyamıyorum bi büyük oluyo bi küçük bi de arada başka resim çıkıo:D]

[Bu mesaj _UndyinG_ tarafından 22 July 2003 02:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ulan kitapsiz explorer alma...acmaz seni...hayir ciddi diyorum flybird daha iyi (firebird diil fly birdIII deyya hatirliom onu ama)
fire(ly)bird vintage sunburst pek cano duran bi gitardir..ses o.ayina gelince biraz kasarsan nette demosu olmasi lazim bulduydum bi ara...
ayrica fakettiysen exp.de tremolo yok (tremolo istiyon dimi???)

kisaca bana sorarsan flybird...
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi bi kere tremolo sistemi olmayan bişiyi sakın alma ama tremolo sistemi olan da cok kotu goronuo yane işin zor.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 22 July 2003 14:28 tarihinde demiş ki:
beyler ortam varken sorayim bir tane sbdreams gitarim var 4 yillik falan 6 aydirda elimi surmedim duruypor kac para eder bu, ibanez lere benziyo[hline]

kaca aldin,ne durumda gitar,teknik ozelliklerini say biraz..[hline]Dramar on Albion/Kay
Osmanbey [Fatihin Fedaileri] on Midgard/Merlin

[b]the blue mists of the night[b]
Sosyal ağlarda paylaş

abi alakası yok gitaron tellerinin cıktıgı yerde yapılan bi ayarla ayarlanıo doru notaları wermesi benimkinde mesela ibanez trs-505 tremolo isstemli.aslında teremolo sistemi olmayan gitarlarda ayarlanamıo oalbilir.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

Gitarın tunerından bahsediyosun anladığım kadarıyla... Fakat o aynı şey diil kardeş. Refretting denen şeyi duydun mu bilmem. Fretler çıkartılır. Delikler kapatılır. Ölçülerek tekrar çakılır. Bunun sebebi de baştan doğru çakılmamı olmasıdır. Alt perdelere indikçe hassaslaşır çünkü aletler. Öle bilmeden alaakası yok demeyelim arkadaşlarımıza.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm sen fretlerden bahsediosun ben tunerlardan bahsetmiodum.tellerin cıktıgı yerden hemen sonra dogu gitarda düzensiz görünen yerler wardır biri sagda biri solda onların 2,5 luk alel anahtarı ile ayarı sonucu ( her telde farklı oluo) telin bridgeden ayrıldıgı noktayı gayet milimetrik ayarlıyabiliosun eğer fretler düzgünse ki dediğin dortu oalbilir ordan tam doru notayı almak mümkün oluyor.[hline]Tailors Sux - (Anti-Tailors of OSI)

En güzel deniz:
henüz gidilmemiş olandır
Nazım Hikmet Ran

Sosyal ağlarda paylaş

Duyduğuma göre türkiye de firebirdler 1000$+ bi fiyata satılıyomuş doğru mu??
,İnternet sitelerinde hep 500$ falan deyyo[hline]Maximilian Stonefist;
Kötülüğe karşı ne paladinler gibi zırhına ve tanrısına,ne dwarflar gibi baltaya nede büyücüler gibi büyüsüne ihtiyacı var onun o kötülüğü yumrukları ile def etmeye alışık olan biri ve şimdi lanetlenmişleri def etmek üzere yeniden yola çıktı.

Saklanacak bir yerler bulsanız çok iyi olur!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...