Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bakır üflemeliler hakkında bir merak

amon

Öne çıkan mesajlar

harmonikadan(ki diatonikten bahsediyorum cift reed diatonik veya kromatik'le ucuyo millet) 3 oktav ses cıkıyo ondan neden cıkasın, zart diye üflemiyolardır herhalde.[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Eskiden herzaman boş yer olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

cuce insan bende üflemeliler uğraşıom disizler ilgi alanım ama şunun mantığı ne nasıl yapıolar.......örneğin flütte (yan olarak bilinen amaa asıl flüt olan) 1. oktaavdaki sessler için normal üflüyon hohlar gibi...2. oktavda parmak pozisyonunu deiştirmden dudaklaarı azıcık büzeerek daaha kuvvetli üklüyosun...soonacığğıma 3. oktav için en kuvvetli haalde amaa dudaklarını minimum açaraktan parmak pozisyonlarını faarklı yapıosun

taamaam ama bu arada flütte 16 delik var bunlaarla saalıyon ama mesela trompette nasıl oluyo?[signature][hline]mazeretim vaaaaar...
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun kastım baktım anladımki 4 oktav'da kasılabilinirmiş diatonik harmonikayla ama gerek yokmuş saatlerce kastıktan sonra bunuda anladım.

Trompet saksafon falan garip aletler zaten onlar hiç yormuyorum onları için kafamı fazla mekanikler bana göre.[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Eskiden herzaman boş yer olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
irin, 25 Eylül 2005 00:04 tarihinde demiş ki:
hangisi olabilir uzun saclı,,konserlerde uyuyan..
haha...hani "la bochem" deki mi?ewet yaa....adamım o benim...bu arada orkestranın en haylazlarındanlarmış...ama en hazylazları trompettçilermiş....içki sigara falan onlarda gırlaaymış....ama trompetçiler jazz falaanda çaldıkları için daha bi hazylazlarmış...kornocular en çok azar işitenlermiş[signature][hline]mazeretim vaaaaar...
Sosyal ağlarda paylaş

bulduuuuum i found ich finde evrekaaaaaa......

şimidi 3 pistol yada düğme varya bunun öz alt kumaesini yanı basma kombinasyonlarrını buluyoruz bu da 2 üzeri n oluyo yani...sadece 1 kapalı sadec 2 sadece 3 , 1ve 2, 1 ve 3 , 2 ve 3 , hepsi kapaalı ve hepsi açık...yani bu da 8 kombinasyon eder..bu da bir oktav ve 1 yarım ses demekttirr...üflemelilerde 3 üflemee şekli vardır 1)hohlama stilinde 2)üfleme 3)bitarafın çıkana kadar üfleme eder yani 3 çarpı 8 den 24= oda eşittir 21 tamses ve 3 arases....diğer diyez ve bemoller içinde yarım kapama yada yarım açma kullanılıra ....işte buldum :)[signature][hline]mazeretim vaaaaar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...