Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Filmlerdeki bilgisayar sahneleri!

Cyre2k

Öne çıkan mesajlar

Filmlerde ki bilgisayar sahneleri hep cok ilgi ceker cok beyenilir herkes ona ozenir falan filan nedeni isin atmasyon olmasidir.

Her tusa basinca dit dit dit diye ses gelir
Hacker birisini taniyorsaniz filmde kralsiniz yani senaryoyu okurken ona dikkat edin ona gore kabul edin rol teklifini!
Hic bir bilgisayarda windowz yoktur olsa olsa turk filmlerinde vardir (onlara birazdan deyinicem).
Bilgisayarlar her zaman delidir hepsi silikon islemcidir.
Bilgisayarlar dusunebilir duruma gore kendi kararlarini alabilir.
Bilgisayarlara her zaman megafon baglanmis olur genelde chiple birlikte satilir.
Bi ariza oldugunda bilgisayar "ALL SYSTEMS HEEAUUH" diye kirmizi bi hata verir ve megafonda bu ses duyulur.
Hackerlar kraldir Bruteforce lari asmistir sifrede butun karakterleri tek tek denerler nasil oluyosa!
Filmde bilgisayar kullanan herkes 10 parmak yazar hatta yazmaz IrDa kullanir.
Turk filminde bi bilgisayar sahnesi nasil olur diyorsaniz , anlatayim soyleki ;

Kiz arkadasimla bir gun bir filme gitmistik filmde iste unlu turk oyuncular var falan filan okan bayulgen karisinin lap topuna virus sokacaktir.Hemen disketleri kurcalar ustunde kocaman kirmizi yaziyla VIRUS yazan bi disket bulur ve lap topa sokar sonuc lap top ekrani gosterilir.
Bildigimiz Windows Me dir altta powerpoint acik ve yaninda Belge- Virus yazmaktadir.
Powerpoint ekraninda geri sayim baslar 3 2 1 !!!!!!
VIRUS .....

bumudur ? bence budur![hline]This is a war and we are soldiers!
Sosyal ağlarda paylaş

Anlaşılmayacak bi yanı yok bence gayet de doğru bir teşhis. Hani izlediğin film Swordfish gibi sırf crack üzerine kurulmuş bir film değilse gerçektende o ucube kılıklı bilgisayarlar abartı. Türk yapımı sahneler iyi, verdiğin örnekde cuk oturmuş Win Me ve Virüs... Budur daha ötesi yoktur. Neyse, ilginç teşhis değişik yaklaşım ama hoş. (Bu ne biçim mesaj be yoksa, aman tanrım yoksa gitgide Chemical mı oluyorum yooooo !!! )[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız beyler bu konuda en felaket ve en cahil durumda olanlar amerikalılar her ne hikmetse türkler ya da başka milletler kabul edilebilir ölçülerde sıkıyorlar. aslında adamların bütün filimleri bu tip cahillikle dolu ama bilgisayarları bildiğimiz için anlıyoruz bu konudaki saçmalıklarını. bilgisayarları halkın da kullandığını daha anlayamadılar.
commodore'lara soru sormalar, sinek filmindeki machinetosh'a bebek teninin dayanılmazlığının anlatılması ve bu sayede mükemmel ışınlamayı başarabilmeleri, acayip vireframe goruntulerle program jeneriği gibi suçlunun fiyakalı bir şekilde ekrana gelmesi(laptop'ta mediaplayer ekranına). hemen aklıma gelenler.
henüz bilgisayarı tam anlamıyla yerine koyan bir amerikan yapımı film seyretmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

çocuklar duymasındada var havuç çok süper yazıyormuş hissi verilir ama 10 parmak yazan bir insan olduğum için salladığı çok belli oluyor =P[hline]KinGpiN the striked sazan
Emaleth, 07 July 2003 16:49 tarihinde demiş ki:
kafana terlik yiye yiye beynin sulanmış senin iyice.
antin, kuntin, gugurigu filan...
Sosyal ağlarda paylaş

disket filmi ya da mikroçip filmi diyoruz biz aramızda bu tip filmlere
çok önemli bir disketi bir yerden bir yere ulaştırmaktır amaç
ya da mikroçip için birbirini deşer millet. her ne hikmetse o mikroçipin yuvası hazırdır anakartta
bir de disketteki bilgi herhangibir dökümandır yani kağıtla da gönderilebilir[hline]Cüneyt Arkın, 23 July 1978 16:16 tarihinde demiş ki:
BIRAK O KIZI!
Sosyal ağlarda paylaş

ya bütün herşey öyle zaten filmlerde sadece bilgisayar dil ki. konu hakkında biraz bilgili olunca saççma diye haykırıyo insan. Hele bi de böle bozuk görüntüleri düzeltme , plaka numarası çıkarmagibi hadisler var ki rezil yani. Veya da elemanlar kendilerini süper gibigöstermek için önce düzgününü bulup, sonra düzeltmiş gibi gösteriyolar kendilerini..

Ayrıca 3 2 1 virüs süpermiş ultraymış.[hline]Bu mesaj bitmiştir. Lütfen bir sonraki mesaja geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...