Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gölgede kalanlar

aente

Öne çıkan mesajlar

Her daim duymadıgınız,belkide duyduktan dinledikten sonra cok sey kacırdım diyebileceginiz grupları kendimce yazmak istiorum..
Genelde müzik kültürü mtv,number one ortalamasından üste cıkmayan bi kesimden olmadıgınız bildigimden en azından biseyler paylasmak,belki sizde yazarsanız diger bilinmedik(yada az bilinen)duyulmadık grupları ögrenmek istiyorum..
Severek dinledigim aklıma gelen gölgede kalan grupların listesi;
Lacuna coil
Sigur ros
Godsmack

sizinde aynı durumda oldugunu dusundugunuz gruplar varsa yazın paylasalım..[hline]aente is alone on this way..
aente as known as banshee..
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh

Yazam istek gelmiş.
Bunnar 70-80'ler den yarı hard rock yarı glam gruplar
Eloy
Elf
Budgie
Magnum
Asia
Toto
Camel
Canned Heat
Bide 80'lerden güzel Hard Rock grupları var
Y&T
Great White
Rush (HR ile alakası yoktur progressive müzüğün temelidir)
Pink Cream69
Reo Speedwagon
Golden Earring
Molly Hatchett
Quiet Riot
Eğer bugüne kadar dinlemediyseniz mutlaka
Kiss
Mike Oldfield (evet bildiiniz Mike Oldfield eski albümlerinin new age ilen alakası yoktur)

Bide delirmiş olup çok sevdiim Blues/Country vee Rock arası müzik yapan John Mayall vardır. Allman Brothers Band vardır.

90 lardan

apayrı türlerde olup yine kaliteli müzik yapan gruplar.

Fates Warning
Virgin Steele
Angra
vs. diye gidiyor

Herhangi bir zaman ve tür dilimine sokamadığım gruplar varki onlar bambaşka bunlar içinde

Marillion ve Queensryche inanılmaz gruplardır.

özellikle Marillion kendi başına bir olaydır her tür müzik dinleyen insanın alıp dinlemesi en azından neyden bahsettiğini hissetmesi gereken bir gruptur.

Benim yazasım geliyor yazdıkça aklımdan binlerce grup geçiyor ancak çok dağılmamak lazım.

Ek olarak: Türkiyedende bir çok kaliteli grup geçti bilinmeyen Dr. Skull dinlemediyseniz mutlaka dinleyin derim 80 lerde Türkiyede Iron Maiden eşdeğeri bir grup vardı.

[hline]RK1
"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Gafur" Clan Enforcer
"Story of SadButcher"

[Bu mesaj SadButcher tarafından 18 July 2003 22:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ancak bu başlığa Ema hanımında elinin değmesi gerekiyor sanırım.

Oturmuş evde izmire otobüsümün kalkış saatini beklerken çoşturdunuz pek makbule geçti 2 sene aradan sonra Magnum dinliyorum bu arada
[hline]RK1
"Ederan" Clan Fixör
"Gafur" Clan Enforcer
"Story of SadButcher"

[Bu mesaj SadButcher tarafından 18 July 2003 22:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Watchtower
Spastic Ink
Gordian Knot
Death
Atheist
Cynic
Steve DiGiorgio
Fates Warning
The Gathering
Edenbridge
Zero Hour
Deus Ex Machina
Psychotic Waltz
Clockwork
Ark
Orphaned Land (eleştiri gelebilir ama bence süper bi grup)
-----------------------------------
Def Leppard (valla görünen o ki çok gölgede kalmış maalesef)
Ritchie Blackmore
Dave Matthews
Billy Sheehan
Tribal tech
...
anaa bu liste fazla uzicak...
Verdiğim bütün isimler için kefilim. Gene olarak bi progresif/technical listesi vermişim gördüğüm kadarıyla...

Şimdilik bu.
Hepsini dinleseniz çok karlı çıkarsınız.[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsi kral hepsi... Dinle bi yalvaracan "abi noolur bikaç tavsiye daha ver" diye. Kepçe kulaklı oldum profesyonel müzik dinlediim için. Övünmek gibi olmasın harbi sağlam planlı programlı müzik dinlerim.
Bu arada the gathering o kadar da meşhur diil be...[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

bence godsmack o kadar da gölgede kalmış değil her superock da ya i stand alone ya da awake felan çalar yani :P salında say say bitmez afi mesela fena değil aynı şekilde camp kill yourself de çok güzel ama mtv de sadece jackass de shopping carts ın başında görebilirsiniz :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

Aklımdan bir süredir geçen bir fikir var oda şöyle kendi içimizde bir havuz mantığı bir FTP oluştursak şöyle bu müzik paylaşımı hadisesi yazılarda kalmasa diye.

Bi gidiim tatil yapiim döndüümde ilgilenicem konuyla.[hline]RK1
"Ederan" Clan Fixör
"Gafur" Clan Enforcer
"Story of SadButcher"
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben öyle kolay veremem herkese müziklerimi. Kıskanıyorum abi. Takdir etmicek adama gidiceeni düşünürsem veremem hiç. Bi yere kadar paylaşmaya hazırım. İştah kabartmak için filan bir iki compilation hazırlarım kasıp isteyeni bol olursa..[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

hmm ben silverchairi de unutmuşum onlar da çok iyi bence ftpolayı uyar bana mesela herkes çok önerdiği 3 grubun 2 şer şarkısını koyar isteyen daha fazlasını kazaa dan çeker neden direk kazaa dan çekmiyolarki gibi bi tepki vermekte olası gayet tabi :) ayrıetten paticik adı altında izin vermez adminler bence illegal olduğundan dolayı :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

horace yaz pls..
sadece metal dinleyenler yoktur burda..yani bende sadece metal dinlemiom..adam akıllı müzik yapan her gruba kisiye aynı özeni gösteririm..(pop yerli club fln olmasın tabi o kadar cıvımadan :P )[hline]aente is alone on this way..
aente as known as banshee..
mycq:110299655
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...