Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bugun okulun ilk gunu

pisikopat_5

Öne çıkan mesajlar

said:
Kaladze, 13 Eylül 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
eee o zaman meydan kimlere kalıcak? işi gücü olmayan okuYAMAYAN lara kalıcak. yani adam olmayan herkese

Bu da güzel, yanımda çalışan 14 kişiye söylerim bunu :)

Ps. Oyun oynadığımı sakın söylemeyin, onlar beni bütçeye bakıp zam oranlarını belirliyor sanıyor.[signature][hline]----------------
Nick:Nynaeve
Class:Archmage
Server:Beramus
Lvl:62
Np:81xxx
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanın birinde bir baba varmıs ogluna sürekli adam olamadın gitti sana adam olmayı ögretemedim diye yakınıyormus. Neyse ogul bir gün canına tak edince diyarı terk eylemiş ve ülkenin birine kral olmayı basarmıs. Hemen babasını haber salmıs ve adamları babasını alıp bizim kralın karsısına cıkarmıslar. Demişki
** Baba bak sen bana adam olamassındiyordun ama ben kral oldum hemde koca bir ülkenin kralı. Herkes emrinde bir dedğim iki edilmiyor cünkü ben kralım.

Oglunun ayagına kadar getirilen baba ise söyle demiş :

--- oglum ben sana kral olamassın demedim Adam olamassın dedim. Babasını ayagına cagıran sen hala adam olamamısın.

Kıssadan hisse. Okumakla adam olacagını zannedenler varsa aramızda okumakla adam olunmadıgını bilmeliler. Taze beyinler henüz bunları düsünemeyebilir ancak.[signature][hline]Clan : Osmanlı Ordusu
Nick : Istemihan
Server : Xigenon
Level :62 (Paladin)
Irk :El Morad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kaladze, 13 Eylül 2005 16:11 tarihinde demiş ki:
okuyunca yüzde 50 sansla oluyorsan adam, bi doktor bir ögretmen bi mühendis olma sansın oluyor.Babadan bişi kalmamıssa okumazsan toplumda alt seviye denilen kısımda aylık 500 milyon+sigorta maasla calısma sansınız olur. tamam doktorlarda fazla almıyor ama doktor sonucta. bana cıkıpda sabancı okumamıs koc okumamıs demeyin onlara talih gülmüş. yurdumuzda bugün kapkac oluyorsa , hırsızlık oluyorsa zamanında okumamıs anne babanın cocuklarını okutmayıp aynı zamanda besleyememesi sonucunda oluyor. ha sen 14 kişi calıstırırsın yanında devlet dairesi deilse mutlaka bi sermaye verilmiştir.

Konu okumak değil yanlış anlamayın, ama sadece öğrenciler oynamıyor bu oyunu bunu anlatmaya çalıştım, 30 yaşındayım 4 yıldır evliyim ve oyun oynamayı seviyorum ;)

Bu arada masterımı zorda olsa geçen sene bitirdim, yani hem okuyup hem sosyal hayatı olup hemde çalışan insanlar da oyun oynuyor.

Türkiye' de bilgisayar kültürü biraz geç başladığı için bu garip gelebilir ama, gelişmiş ülkelerde oyun oynayanların yaş ortalaması çok daha yüksek.[signature][hline]----------------
Nick:Nynaeve
Class:Archmage
Server:Beramus
Lvl:62
Np:81xxx
Sosyal ağlarda paylaş

32 yasındayım 3 yıllık evliyim ben aynı seyi anlatmaya calısıyorum. Sadece cocuklar oynamıyor ama ama bizler gibi içlerinde hala bu duyguları tasıyan insanlarda var. Okumak diyorsanız eger o bahsettiğiniz seyi yıllar önce üniversite den mezun olup bitirdim.:)[signature][hline]Clan : Osmanlı Ordusu
Nick : Istemihan
Server : Xigenon
Level :62 (Paladin)
Irk :El Morad
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...