Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Aga pls" Irkı

visaoglu

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar merhaba,
Şimdi öncelikle bu topic tamamen geyik üzerine kurulmuş bir topictir o yüzden sizlerden ricam "ne gerek vardı bu topiğe" "biz de adam gibi bişey sanmıştık neden iki saat okutturdun bunu" "bırakın bu boş işleri" şekilnde düşünen arkadaşlar ya yazının geri kalanını okumasın ya da lütfen topiği ciddi muhabbetlerle kirletmeyelim.
Topiği açma sebebime gelince işlerin oldukça hafif olduğu ve bunun gerginlik yarattığı bir dönem içerisindeyken biraz olsun stresi dağıtmak üzere login olduğum oyunlarda direkt olarak üzerime atılan private messege lardaki "aga pls" şeklinde başlayan mesajların beni böyle bir pisikolojiye sokması ve bu ırkı kendi çapımda da olsa merceğe alma isteğimdi...(normalde takmasamda bugün takmaya karar verdim)
Niyetim ise kesinlikle kimseyi kırmak, aşağılamak, hor görmek değil ama kendi çapımda mizah anlayışımla bu durumu değerlendirmek istedim, sizlerin de katkısı ile konunun nerelere geleceğini hep birlikte göreceğiz.
Kişisel kanaatim ben ve benim gibi kişiler için bu tarz oyunlarda ben ve benim gibi kişilerin kabusları arasında birinci sıralarda yer alıyor.
Şunu da belirtmek isterim ki bu bu metinleri kullanan arkadaşlarımıza kesinlikle bir hakarek veya aşağılama söz konusu değildir, sadece bunların hepsi role play oyunlarında gerçekleştiği için bu arkadaşların canlandırdığı karakterleri de bu role play dünyası içinde yaşayan birer karakter olarak düşünürsek, bu oyun karakterlerinin hangi ırka mensub olduğu, ve nasıl bir karakteri oynadıklarıdır..
Örneğin bilinmeyen bir haritada bilinmeyen ırklar ve fantastik öğeler ile bezenmiş bir role play olayında bilinmeyen bir zamanda orcların kol gezdiği tehlikelerle dolu bir ormanda gezerken karşınıza çıkan "Galatasaray, Turk İslam Davası, Pıncırlar” gibi guild / clan ismi gördüğümüzde bu arkadaşların/clanın gelecekten geçmişe gelen (saatin bile icat edilmediği bir evrende 1905 doğumlu Galatasaray objesi) bir ırk olduğu farzedilebilir.
Aynı şekilde rastladığım ŞarkıcKarısıBinnaz karakteri için maalesef henüz bir yorum yapamayacağım…
Ama bu karakterlerin bu fantastik dünyalara ait olmadıkları gerçeği de inkar edilemez.
Şöyle ki kendilerine ait ve sadece şive olarak benzerlik gösteren bir takım özel dilleri vardır.
Bu dillerin en fazla kullanılan kelimeleri ise "aga pls aga1";aga pls para ver a.q" "aga Osman benim katanayı aldı" şeklinde cümlelerdir. Ki bu dilin tarihcesi hakkında da bir bilgim yok.
Ama bu ırkın oluşumlarına baktığımızda ilk defa "ultima online" adlı oyunda karşımıza çıktıkları bilinmektedir.
Yine de zeka seviyeleri küçümsenemeyecek kadar fazla ve keskindir.
Lakin neredeyse her dünyada çok kısa sürede dünyanın tüm şifrelerini çözmeyi başarabilen, o evrenin tüm zaaflarını (bug) sonuna dek kullanabilen hatta keşfeden ırk da onlardır.
Aynı zamanda da sabırsız ve tuttuğunu koparan bir ırk olarak bilinirler.
Örneğin
"aga para pls"-param yok
"nası yok elindekini neyle aldın"-sanane
"aga para plssssssssssssssssssss"
-ya bir git başımdan
"aga a.q. aga versene lan para plssssssssssssssssss a.q. aga"

Özelikle bu ırk bir araya gelip bir lonca oluşturduğunda normalda olduklarından çok daha güçlü ve agresiflerdir.
Örneğin.
"aga para versene"
-param yok
"o zaman elindekini ver"
-neden?
"çünkü bizim guildin başkanına söylersem seni oyunu oynadığına pişman eder aga"
Gerçi bu ırkın bizlere de katmadığı şeyler yok değildir, objektif olmak gerek...
Örneğin adalet kavramı hakkında onlardan çok öğreneceğimiz şeyler var.
Ör.
"aga party pls agaaaa"
-yanıt yok
"cevap versene lan"
-parti dolu
"at birini o zaman aga pls aga a.q. agaa"
olmaz hepsi arkadaşlarım
"arkadaşlarının a."
":)))
"sen daha gül aga gül, bakalım bizim kuzenin arkadaşı olan admine söyleyinde böyle gülebilecekmisin"

Neyse şimdilik bu kadar, sıkıldıkça yazacağım ve bu ırk hakkında araştırmalarım sürecek…

Saygılarımla...

[Bu mesaj visaoglu tarafından 09 Eylül 2005 18:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima evreninden bir hikayedir....

Genç adam gizlendiği mağaradan çıkmak için havanın kararmasını beklemişti.
Öyle ki yaklaşık bir kaç gün batımı önce köy dışında erafı gezmek için gezerken ayak sesleri duymuştu.
Küçüklüğünden beni tüm köy halkı ormanların fazlaca tehlikeli olduğunu zihnine aşılamıştı.
Hayatı o köyde geçmişti, ailesini hiç tanımamıştı ancak söylentilere göre babası bir demirciydi... Tüm ısrarlarına rağmen ona kimse ailesinin hikayesini anlatmadı. Birşeyler gizlendiğini biliyordu...
Bir gün ailesinin izini bulmak için buradan ayrılacaktı ama henüz öğrenmesi gereken çok şey vardı...
Sesler gitgide yaklaşırken hemen gizlendi.
Ve yaprakların arasında gelen kişiyi seçmeye çalıştı...
Üzerinde yırtık ve beyaz bi rkıyafet ile bu tarafa doğru geliyordu. Birşeylerden kaçtığı açıktı...
Yüzünü henüz seçebilmeye başlamıştı ama sanki bu yüz bir yerden tanıdıktı. Ama bir türlü net olarak hatırlayamıyordu.
Korkmuştu.
Sessizce bekledi...
Nefes alıp vermesini bile tutmaya çalışıyordu....
O sırada bir ses duyuldu.
Gizlendiğinde dizlerini yere koyduğunu sanmıştı ancak dizleri ile toprak arasında sıkışmış kırık dal parçaları vardı ve yavaş yavaş çatırdamaya başladılar...
Ve ses duyuldu...
Adama doğru baktı, adam farkedince hemen bakışlarını o yöne çevirdi..
Evet evet...
Bu yüz.
Geçen gün tarla mahsüllerini satmak için gittiği şehirde elindekilerini tüketince biraz dolaşmaya karar vermişti.
Bir kase şarap içmek için girdiği hanın kapısında aslılı duran aranıyor afişindeki yüz...
Ne kadar da benziyordu.
Evet oydu...
Bir hırsız...
Bir anda korku yerini öfkeye bırakmaya başladı...
Hırsızlardan hep nefret ederdi çünkü zamanında köyün kadim ve sözü dinlenen büyüklerinden bir tanesi ona bir yüzük armağan etmişti ölmeden... Onun için çok değerli bir yüzüktü...
Bunun onu daha güçlü kılacağını söylemişti ve çok geçmeden de yakalandığı hastalığa yenik düşmüştü...
Yüzüğün ışıldaması ona rahatlık veriyordu...
Ve bir gün pazara gittiğinde yüzük çalındı...
Günlerce ağlamış, onu çalan hırsıza kin ve nefret duymuştu.
Şimdi ise tüm bu gözyaşlarının intikamını alabilmek için bir şanstı belki de bu adam..
Belki yüzğünü çalan o değildi ama öfkeisni bir derece bile olsa hafifletebilirdi kılının darbesi...
Kılıcına sarıldı ve kütüğün üzerinden atlayarak karşısına çıktı adamın...
Hiç söz söylemedi. İlk kılıç darbesini savurdu...
Heyecandan elleri ve dizleri titriyordu çünkü daha önce hiçbir insana kılıç savurmamıştı...
Darbe adamı öldürmemişti ama yaralıydı...
o an adamın ağzından sözler döküldü..
"aga dur aga pls"
ne söylediği hakkında bir fikri yoktu, aga kimdi? durun anlamını biliyordu ama aga hiç duymadığı bir kavramdı...
"aga pls aga"
Bir an duraksadı...
"aga plssssssssssssssss"
öyle heyecanlıydı ki ama konuşmasına devam etmesi ölümü demek olabilirdi.
Yarım yamalak hatırladığı sözü düşündü...
"en kötü karar kararsızlıktan iyidir"
kararsız kalmamalıyı, yüreğinde bir intikam ateşi vardı ve bu onu az da olsa söndürebilmek için bir fırsattı.
Savurdu tekrar kılıcını...
Ve adamın cansız bedeni yere yığıldı...

OOOOooooooOOOOOooooOOOOOO
bu sesi daha önce hiç duymamıştı...
Öyle heyecanlıydı ki kalp atışlarının hızlandığını çok rahat hissedebiliyordu...
Ve sesler duyulmaya başladı nereden geldiği belli olmayan...
"aga a.q. aga senin"
bu ne demekti?
sesler devam etti.
"sipitciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, lamer ne vuruyon a.q."
"malmısın a.q."
"ben sana sorarım bunu a......"
Korkmuştu...
Hızla koşmaya başladı köyüne dönmek için.....

Şimdilik bu kadar......
Devamı gelecek.....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
visaoglu, 09 Eylül 2005 18:28 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar merhaba,
Aynı şekilde rastladığım ŞarkıcKarısıBinnaz karakteri için maalesef henüz bir yorum yapamayacağım
[Bu mesaj visaoglu tarafından 09 Eylül 2005 18:31 tarihinde değiştirilmiştir]

Bunun hakkında ben yorumyapabilirim sanırım.Görünüşe göre arkadaş parayı vurmuş ünlü bir şarkıcıyla evlenme hayalini kurmuş ve bunu gerçekleştirmiş bir bayan rp i yapıyor. :-D :-D :-D :-D[signature][hline]BonePART, 02 Eylül 2005 01:49 tarihinde demiş ki:
abi az kaldı
alcatelde staj yapıyorum
200 kb saniyede dl war
eger lag devam ederse
laptop alıp
orda sabahlıcam
tualette saklanırım 5.45 6.15 arası
ulan olmadı bi network kablosu cekerim soteye bi yere
goren mi olcak
her yer kablo .
inşallah imza kural dışı değildir :-D
Sosyal ağlarda paylaş