Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Knight Online Server Kurmak Isteyenler

Sphere

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar 0 dan yazdım sizin için.Biraz kötü oldu ama idare edin.

[spo1=Knight Online Server Kurmak ( TURKCE )]Sql Server Kurma

1.Install Database Server a tıklayın.

2.Next

3.Local Computer e tıkla ve next
4.Create a new instance of SQL Server,or install Client Tools tıkla ve next.
5.Adını ve Kampanya adınız yaz ve next
6.Agreemet de yes i seç ve next
7.Server and Client Tools u seç ve next
8.Default Kutusu işaretlenmiş olacak ve next
9.Typical i seç ve next
10.Use the same account for each service.Auto start SQL Server
Service yi seç
11.Use the Local System account ı seç ve next
12.Mixed Mode yi seç ve şifreni gir
13.Next e bas ve Kur

Verdatayı Restore Etmek
1.Enterpise Manager i aç (Başlat -> Programlar ->Microsoft SQL Server ->
Enterprise Manager
2.Console Root dan Msql servers a giriyoruz oradan Sql Server Group a çift tıklıyoruz orada (local)windows olacak sagla tıklıyoruz Edit SQL server Registration properties
e basıyoruz.
3.Use SQL Server authentication i seçiyoruz.Kullanıcı adına SA yazıyoruz şifre boş kalacak password un altındaki Always prompt for login name and password
ü işaretliyoruz.
4.Girdikten sonra DATABASES e giriyoruz.
5.Sagla tıklayıp Create a new database diyoruz.Ismine KN_Online koyuyoruz ve tamam a basıyoruz.
6.KN_Online a sagla tıklıyoruz Tüm Görevlere ordan Restore Database e basıyoruz.Gelen Pencerede FROM DEVICE ye tıklıyoruz gelen ekrandan SELECT DEVICES e gelen ekranda ADD ye basıyoruz ve BACKUP DEVICE yi seçiyoruz.New Backup Device ye basıyoruz.
7.Name ye KN_Online alttan File name e kNight online server dosyanızın icindeki database yi seçiyorsunuz.(Ya benim link verdigim databaseyi,yada ko sourcedeki database,yada knight online .rar daki kendı databasesini seçiyorsunuz)İşlem bittikten sonra tama diyorsunuz.
8.Restore Database yerine dönüyorsunuz .Oradan options a giriyorsunuz.2 tane logical file name var datayı sizin knight online server klasorunuzun icindeki Kn_Online_Data/......... yapıyorsunuz digerini KN_Online_Log/........ yapıyorsunuz.Yani en sonuna o kendisi KN_Online_Data.MDF datada bunu koyuyor siz bunu örnek: C:koserver/KN_Online_Data/KN_Online_Data.MDF yapıcaksınız.Aynen c:koserver/KN_Online_Log/KN_Online_Log.LDF loglarda böyle olcak.
( Arkadaşlar 8. yi yapmak icin Knight Online serveri kurdugunuz klasorun icine KN_Online_Data ve KN_Online_Log diye iki klasor yaratın)
Arkadaşlar Tamam a basmadan "Force restore over existing database" bunu seçin ve tamam deyin.
9.Tamam a basın o aktaracak databaseyi.
Restore of database "KN_Online" completed successfully derse başarıyla tamamlanmıştır.
10.Databases den cıkıyoruz Security ye giriyoruz.
11.Login e sagla tıklıyoruz NEW LOGIN e basıyoruz.
12.Adını "knight" yapıyoruz. Sql server authentication u seçiyoruz.Şifremizide knight yapıyoruz.Database olarak
KN_Online i seçiyoruz.
13."Knight" ı yarattıktan sonra Security deki Login e çift tıklıyoruz.orada "knight" goruceksiniz.Sagla tıklayın Özellikler deyin.Oradan DATABASE ACCESS e basın.KN_Online nin yanındaki kutuyu işaretleyin alttanda db_owner i işaretleyin.Sonra Tamam a basın.
14.Security den cıkın.Databases e girin.Oradan KN_Online ye sagla tıklayın Özellikler deyin.
15.KN_Online özelliklerinden Permissions a girin.Knight in önündeki tüm kutuları işaretleyin.

ACCOUNT ACMA
1.KN_Online ye cift tıklayın.Oradan TABLES e girin.İçinde TB_USER veya KNIGHT_USER olcak.Bu ikisinden biri olacak.Örnek olarak TB_Useri alıyorum.Ustune sagla tıklıyorum Open table diyorum oradan Return all rows a basıyorum.
2.Karşıma strAccountID strPassword strSocNO cıktı.Account id yerine account adınızı yazın , password e şifre - socno yerine 1 yazın.ve sag üst köşedeki X e degil hemen altındaki X e basın.Sag üst köşedeki X e basarsanız sql enterpise manager kapanır.Sizin kapatmanız geren TB_User.
3.Account acıldı.

System DSN
1.Bazılarınız belki ODBC yi bilmiyorsunuzdur.Onun icin nasıl ODBC yi acıcagınızı anlatacagım ilk.
Başlat -> Ara -> Dosya ve Klasör -> Tüm dosya ve klasörleri -> Arama adı ODBC -> Araya bas karşınıza Veri Kaynakları (ODBC) cıkacak.Ona çift tıklayın.
2.ODBC Veri Kaynagı Yöneticisi acıldı.Oradan System DSN i seçiyorsunuz.
3.Ekle diyorsunuz.Gelen pencerede en aşagı indirin Sql Server i seç .Sonra Adı yerine KN_Online .Açıklamayı boş bırakın.Sunucu yerine Local degilde bilgisayarınızın adı vardır altında onu seçin ve ileriye basın.
4.Kullanıcının girdigi oturum açma kimligi ve parolasını kullanan Sql Server kimlik dogrularması ile. yi seçiyoruz.Altına kullanıcı adı "knight" şifresi "knight" yazıyoruz ve ileriye basıyoruz.
5.Varsayılan veritabanını aşagıdaki ile değiştir e basıyoruz ve KN_Online yi seçiyoruz.Ileri diyoruz.Hiçbirşeyi değiştirmeden Son a basıyoruz.Tamam diyoruz gelen pencerede.Sonra Dsn e de tamam diyoruz ve kapanıyor.

.ini dosyalarını değiştirmek
1.Knight online server klasorune giriyoruz.Aujard klasorune giriyoruz.Aujard.ini yi acıyoruz:
[ODBC]
ACCOUNT_DSN=KN_Online
ACCOU
Sosyal ağlarda paylaş

Evet çok teşekkür ederiz kardeşim eline sağlık...[signature][hline]Arma imzasında demiş ki:
Bence ko insanın kendine yakışanı giymesidir. Sabah uyanınca chitin shelleri giyinip holy water of temple ile saçları yana yatırsak. Blessing potionla kokularımızı sürsek. Helena ya gitsek biz hasta olmaz mı? Etraftaki orclar bana gülünce, komik bişey varsa hep beraber gülelim koçum diyip daldım...
Hobaaa tam geyik modundayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bi tane 76mb lık indirdim bu sadece sp4 patchimi yoksa?[signature][hline]Arma imzasında demiş ki:
Bence ko insanın kendine yakışanı giymesidir. Sabah uyanınca chitin shelleri giyinip holy water of temple ile saçları yana yatırsak. Blessing potionla kokularımızı sürsek. Helena ya gitsek biz hasta olmaz mı? Etraftaki orclar bana gülünce, komik bişey varsa hep beraber gülelim koçum diyip daldım...
Sosyal ağlarda paylaş

sphere çok büyük sevap işledin ha bunu bilesin :D[signature]
SQL2000-KB884525-SP4-x86-ENU.exe ben böle bişey indirdim 70 küsür mb bu ne ? sadece sp4 packimi bu?

[hline]Arma imzasında demiş ki:

[Bu mesaj Cobra226 tarafından 03 Eylül 2005 18:18 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Cobra226 tarafından 03 Eylül 2005 18:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...