Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MSN hata kodu 80072efd

Astral

Öne çıkan mesajlar

Bilgisayarımda hiç bir değişiklik yapmadığım halde 2 gündür bu hata kodunu alıyorum. Biraz araştırdım fix etmek için elimden geleni yaptım nuh diyor peygamber demiyor msn login olamıyorum.

Sign status'e baktım bir problem görünmüyor msn serverında. Msn 7.5'i kurdum gene aynı hata bağlanamıyor. Uninstall ettim eskini kurdum gene aynı hata. Bilgisayarımda firewall türü msni blockluyacak bir program mevcut değil. Kaspersky, Ad-aware, Spybot Search & Destroy ile scan ettim makine temiz. Bilgisayarımın tarihi bugünün tarihi bu da sorun olabiliyormuş fakat tarihde doğru. Explorer ayarlarını sıfırladım, cookieleri sildim, softpub.dll, initpki.dll, wintrust.dll gibi dllleri yeniden register ettim, olmuyor da olmuyor. Bu absürd şeyden nasıl kurtulunur bilen var mı?[signature][hline]my karma run over your dogma
Sosyal ağlarda paylaş

Hata üzgünüz sizi kaydedemedik daha sorna deneyin 80072efd.
Şu an 7.0.816 var düne kadar nefis çalışıyordu.
Bağlantı sekmesine geldiğimde Şu anda .NET Messenger Service ile bağlantınız yok yazıyor yukarıda.

Bağlantıyı sına dediğimde ise;
"Sorun giderici Internet bağlantınız olmadığını belirledi. Windows ağ sorun gidericisini kullanarak Internet bağlantınızın çalıştığından emin olun" diyor.

Gelişmiş Bağlantıda TCP Bağlantısı sına dediğimde;
Sunucu adı çözümleniyor, bağlanılıyor.. (80072749) bağlantısı kurulamıyor.

Http Proxy Bağlantısı sına dediğimde; (bir proxy yazmadan sadece verify ediyormuş bağlantıyı, veri alış verişini)
Sunucuya bağlanılıyor..
Bağlandı, Şimdi veri gönderme yeteneği doğrulanıyor..
(80072efd) bağlantısı kurulamıyor.

Hatalar bu şekilde bir kaç proxy denedim bağlanmadı ama proxylerinde çalışır durumda olduğundan emin değilim.[signature][hline]my karma run over your dogma
Sosyal ağlarda paylaş

http://messenger.msn.com/Help/?mkt=tr
burdan hata kodunu ctrl+f ile arat..

hatta
said:

81000365, 8100035b veya 80072EFD hatasını nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger'da oturum açamazsanız, MSN Messenger'daki bağlantı ayarları Microsoft® Passport veya Microsoft® Messenger Hizmeti'ne bağlanmanızı önlüyor olabilir. MSN Messenger Bağlantısı Sorun Gidericisi çoğu kez sorunları bulabilir ve düzeltebilir. MSN Messenger bir bağlantı sorunuyla karşılaşırsa, Bağlantı Sorun Gidericisi otomatik olarak başlatılır. Bağlantı Sorun Gidericisi'ni kullanmamayı seçerseniz veya Sorun Giderici bağlantı sorununuzu çözmezse, aşağıdakileri deneyin:

1. Araçlar menüsünü tıklatın ve sonra Seçenekler'i tıklatın.
2. Soldaki bölmede, Bağlantı'yı tıklatın.
3. Bağlantı Ayarları altında, Bağlantıyı Sına'yı tıklatın.

Bağlantı Sorun Gidericisi'nin sisteminizi incelemesine izin verirseniz, Sorun Giderici bağlantı sorunlarını sınar ve sorunları düzeltmek için uygulayabileceğiniz adımları raporlar.
4. İsteğe Bağlı: Gelişmiş sorun giderme gerçekleştir

Özel bağlantı türünüze ilişkin sorunları gidermek için, Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın. Gelişmiş Bağlantı Seçenekleri iletişim kutusunda, belirli bağlantı türünüze ilişkin ayarların doğru olduğunu denetleyin. Bağlantınızı sınamak için, Sına düğmesini tıklatın. Tamam'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
5. Tamam'ı tıklatın.

Bu ayarları seçtiğinizde, mümkünse MSN Messenger Microsoft® Internet Explorer bağlantı ayarlarını kullanır.
6. Yeniden MSN Messenger'da oturum açmayı deneyin.
[signature][hline]KONT
Msn:[/b][email protected]
Gmail:[/b][email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Windows xp messenger ile bağlanabiliyorum sadece msnde problem. Onda bir problem yok bağlantı sekmesinde de "Şu anda .NET Messenger Service ile doğrudan bağlantınız (güvenlik duvarı olmadan) var" İbaresi var.[signature][hline]my karma run over your dogma
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...