Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Punk Nedır neyın nesı?

Llama

Öne çıkan mesajlar

bende diyorum ki
günümüzde punk takılma olarak gördüğünüz şey çok yüzeysel.
sırf hatun kaldırıp kalaylamak için.
caravan'da sulu biraları içen sarhoş hatunları eve götürmek için.
veya zincirden çıkışta ona buna sataşmak için.
bu insanlar arasında büyüdüm abi.
burdan öyle gözüküyor.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 25 November 2003 02:54 tarihinde demiş ki:
bende diyorum ki
burdan öyle gözüküyor.

said:
BabacumMostors, 25 November 2003 01:46 tarihinde demiş ki:
prensiplerim var...

*bir punkçu benden para isterse vermem, günahımı bile vermem
*ne zaman sokakta bir punkçu görsem hiç üşenmem iki elim kanda olsa bile tekmelerim
*ne zaman caminin önünde bir punkçu görsem "caminin önüne punkçu gelmiş" derim

bunnara tamamen katılorum[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

hm, ben tam anlatamamışım. ben şu andaki durumdan bahsediyorum. özenti gençlikten.

said:
-Melancholy-, 22 November 2003 23:19 tarihinde demiş ki:
e avrupa'da hala var öyle köpeğiyle sokakta yatıp, hiçbir şeyi umursamayan. ama bir farkı söylemeyi unutmuşsun ema apla, o da bu adamlar fakir olmamalarına rağmen bu hayat tarzını seçiyorlar.

uzak durun punk'tan...[hline]
[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 25 November 2003 01:46 tarihinde demiş ki:
prensiplerim var...

*bir punkçu benden para isterse vermem, günahımı bile vermem
*ne zaman sokakta bir punkçu görsem hiç üşenmem iki elim kanda olsa bile tekmelerim
*ne zaman caminin önünde bir punkçu görsem "caminin önüne punkçu gelmiş" derim[hline]Bastonu bildim ben!

Dondurma istiyom! Avokadolu olacak eksi... eksiii on iki derece olacak, yanımdakilerede uzun kuplardan istiyom...

+100
:)
Ama ha suda yok degil, cok iyi dostlarım var bir iki tane istisna ama ölümüne punk.. benimde damarımı kessen rap akar :) ama sabahlara kadar taksimde takılabilioz. 0da ayrı mesele
Sosyal ağlarda paylaş

efenim şimdi ema apla diceni demiş,bizede okuyup okuyup nurlar içinde kalmak düşer bayram ertesinde....
punk kodu diil puk kodu
sazan diil acıklamaya ve aydınlatmaya çalışan insan(kefal de denebiliyo)

punk kunturumuzu corak topraklar haline getirirkene rap muzik kunturumuzu deli destekler,gençlerimize halk ozanlarını tanıtıp maruz kaldıkları kultur sokundan kurtarır yozluun onune gecer o ayrı o da ayrı :Dolası tepkileri nnemek içün:
1-bende yozum,farkındayım,coşmaya hiç gerek yok 2-yazıların amacı ..t ediim rahatliim,saldırıyim gevşiyim diil,dostane takılma 3-"yok illada sinirlenicem msgina" durumu hala devam ediyosa pmden abicim

bşuestarım ayrıca,işte az önce bahsettiiğimiz tırto punk elemanlar o arkadaşlar oluyo,genelde kendileri bizim gibi rap hiphop,pop sevene pek saygılı yaklaşmıyo,"ha..tr ülea" repliini sarfedip opsiyonel kafa göz girebilio,haliyle pek bi kankalık olmuo,bu demek diildirki ben senin arkadaşlarına hakaret ediyorum yada kötü bişi soluorum,saat zaten olmuş iki ne dediimi pek az idrak ediyorum,bide alınmayın paranoya oldu attıım msga biri kızıcak die...kısaca onnar blink182 tipi punk mu desem..demiyorum be hiçbişi unutun....(bkz. uyku ilen neettini bilmeyen insan tipi)

[Bu mesaj Kendersever tarafından 30 November 2003 02:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 25 November 2003 02:54 tarihinde demiş ki:
bende diyorum ki
burdan öyle gözüküyor.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-

+100000000[hline]dağılın burda görülecek bişey kalmadı,herşey kontrol altında!!!
Sosyal ağlarda paylaş

punk başlı başına bi yaşam tarzıdır. sözlük anlamına bakıldığında "saçını farklı renklere boyayan, eleştirisel müzik dinleyen ve giyinen" falan gibi açıklamalarla karşılaşılır. ama bundan ibaret değildir herşey. saçını maviye boyayıp, kafaya bi mohikan kondurmak, çizgili hırkalar, file çoraplar giyip izbe mekanlarda koşturmak, hele de hatun kaldırmak hiç değildir. punk adam toplumdaki hatunların çoğunun dikkatini çeker elbet ama çoğuyla hoşlaşmaz. genelde sadık olmaz, yeri yurdu belli olmaz. felsefe "no future" dır. gelecekten beklentisi olmayan, kendini seven, olduğu gibi görünüp, göründüğü gibi olandır punk. kendini sevdirme kaygısı yoktur. punklara karşı hep bi önyargı vardır, hepsi birer pislik olarak görülür ve yadırganırlar. oysa tebrik edilesi, yüceltilesi varlıklardır (bence)
punk müzik gelmiş geçmiş modernliğini en çok koruyan müzik türlerinden biridir. değiştirilmesi modernleştirilmesi yobazlıktır, özentiliktir. yeni, bok gibi para kazanan punk grupları gençlere hitap eder, tutmasına tutar da ama yaptıkları müziğin punkla uzaktan yakından alakası yoktur. bkz: blink182 (o da neymiş.. milyarlarla oynayıp, "punkız" diye geçinen, genç kızların sevgilisi, sansasyon yaratmış bi topluluktur yalnızca) bi de onun türemiş bi versiyonu vardır "box car racer" ki şaşırtıcı bi özelliğe sahiptir. 3 kişilik blink182'nun 2 kişisi yer alır bu grupta, hatta diğer elemanın da parçalarda emeği geçer. öyleyse yeni bir grup ismi ve böyle bi projeye ne lüzum vardır, bilinmez.
sex pistols.. 70'lerin vazgeçilmez tutkusudur. üyelerin biyografileri teker teker incelenmeye değer. özellikle sid vicious (gerçek ismi john simon ritchie) gerek karizmasıyla, gerek 1 haftada bas çalmayı öğrenme yeteneğiyle gönlümü fethetmiştir ama ne yazık ki 1979da öldü.
çok ilginç ama biri therapy?'den punk grubu diye bahsetmiş, oysa ki o bi hard rock grubudur.
punk rock'ın, özellikle de old school punk'ın ne tür bi müzik olduğunu anlamak için örnekler: authority zero, choking victim, buzzcocks, ramones, the clash, misfits ... tavsiye edilebilicek parçalar ise, authority zero-passage in time, buzzcocks-noise annoys, sex pistols-my way, the clash-should i stay or go now.
aslında anlatabiliceklerim, paylaşabiliceklerim çok ama şimdilik benden bu kadar.
punk's not dead!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FRP_Master, 03 December 2003 20:03 tarihinde demiş ki:
Bırak Punk ısını ya ...
Geyik muzık bıle denmez benım ıcın.Muzık dedıgın ınsanı dınlendırır bı yandan gaza getırır bazıları kafa sısırır onlarda guzeldır ama onlarda baya bı gaza getırır...[hline]I don't want to fake it...
I want to make it!

bu nası bi yorum şimdi???? punk'ın ne olduğunu bildiğinden bile emin değilim açıkçası yoksa böyle bi yorumun saçmalığını sen de anlardın...[hline]dağılın burda görülecek bişey kalmadı,herşey kontrol altında!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bencede cok ilginc we gereksiz bi yorum..

Punk dan nefret ederm cidden ama saygım vardır..Yaşam tarzıdır eyw ama yani bunu günümüzde abartık b.kunu cıkaran war..Ne oLdum deLisi oLan tipLer falam dbiLmiorm gercek punk şimdiki diiLdir bence..Düşünceyide anLatmaLı...Ben şimdiki gereksiz grupLArda bunu göremiorm..[hline]I'm enbodyment of Antichrist
I'm living for my own Demise

Sosyal ağlarda paylaş

abi ya benim saygımvar eyvallah
punk olayına
ama gerçekten acayip b.ku çıktı olyın 14-15 yaşında daha evinden yeni dışarı adım atan çocuklar oldu mu sana punkçı
allah bilir bundan 2 sene sonrada ibocu olur bunlar
ben punka karşı değilim bu veletlerin ortada punk punk dolaşmalarına karşıyım kardeşim....[hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Müzik olarak punk nedir?
Baş ağrısı. En azından ben şahsen daha fazlasını göremiyorum.
Yaşan tarzı olarak punk nedir?
Hayatta her zaman başarısız olacağını anlamış ve boyun eğmiş insanların sinirlenip sinirlenip bunu etraflarından çıkarmaya çalışmaları sonucunda, bu dünyaya ismimi güzelce yazdıramazsam ben de küserim modunda bir intikam alma denemesidir. Anarşizme başvurarak, sokaklarda yatarak, insanların koyduğu kuralları yada kural olmasa da en saygı gören ortak yanlarını yırtıp atıp kendini göstermeye çalışmak, kısaca "BEN ZAVALLIYIM AMA HALA BURADAYIM, PLS BAB BANA BAKIN" diye bağrınmaktır iğrenç bir attitude ile.
Ergenlerde punk
Arabeskten metale, metalden popa, poptan punka atlayan genç, parası olmasına ve gücünün yetmesine rağmen vücudunun salgılayacağı adrenalin için bakkala girer iki üç şey aşırır, sonra kendine bir kaykay edinir, kolunu kırar, kızlara alçıyı imzalatır, beline tasma takar, saçlarını dik dik yapar ve her fırsatta "bence dünya kuralları çok saçma, yani kuralları yıkalım hadi lanet olsun" diye söylenir, sabahları okulda derslerine çalışıp akşam gelince daha anlamını kavrayamadığı lyric'leri bağıra bağıra söyler.
Yalansa söyleyin?[hline]Some people are born with tragedy in their blood.
UIN: 2060306
Sosyal ağlarda paylaş

herkez hoslandıgı sekılde yasıyor hayatını...
Tasma takmıyorum kemer takıyorum ha senın tasma dedıgın benım ıcın buyuk delıkler olan kemerdır...
hayatın duzenıne karsı gelmek goruslerımın ve yasamak ıstedıgım sıtılın karsıdında oldugu ıcındır, punk takılmak ıcın yıpranmıyorum benım zevklerım boyle gıyınmek gurululu muzıklerle kendımı dıle getırmek,garıp fıgurler sekılde dans etmek yanı kısacası dunya duzene aykırı oldugunu her dılde getırmenın getırdıgı bır yasam bıcımıdır dıye dusunuyorum punk[hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault
Sosyal ağlarda paylaş

ozentı degıl valla kusura bakma ınankı ben babamın eskılerını gıyorum zamanında oda bızım gıbı takılmıs nasıl yetıstı ısem oyle yasıyorum resım arsıvını arastırıyımda babamın genclık fotolarını koyayım arkadasları ıle onlar yasamıslar punkı ama dedıgım gıbı ben yasıyamıyorum sadece gıyınısımle,dıneldıgım muzıkler yada dans ettıgımde yasıyorum umarım bazı seylerı[hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault
Sosyal ağlarda paylaş

Gençken şöyle bir olay var: insanlar kendilerini dile getirmek için çok komplike yollar deniyorlar. "cool" gözükeyim "artist" olayım diye hissetmedikleri duyguları ben de böyleyim diye sahipleniyorlar. Yaşam tarzı olarak punk desteklenecek bir yanı olmayan, boş bir hayattır, normal hayatı yaşayamayan insanlar bu hayata başvurur sadece. Gençken herkesin başına gelir, yani bir yerde de bilimsel araştırmalar gerçek, ergenken insan bir sürü sorunu olduğunu zannediyor, hayat çok dandik, çekilmez bilmemne, oysa ki o kadar basit ve düz bir çizgi ki hayat... o kadar saçma sapan ve komplike yollara başvurmaya gerek yok bunları anlatmak için. Yaptığın saçma sapan dansın garipliğini ve komikliğini büyüyünce anlıyorsun, büyüyünce anlayamıyorsan da gerçekten punk'sındır. Ama hemen söyleyeyim: punksan insanların senin hakkında böyle yorumlar yapması seni ilgilendirmemeli... gerçekten punk yaşam tarzınsa, bu tür şeylere gülmen bile lazım, hatta mutlu olman sanırım? Hala alınıyorsan bu laflara, punk değilsin sadece zamanla geçecek bir ergen hevesi bu... Bu arada baş ağrısı dedim bana böyle geliyor punk müziği...
Heresy saygı duyduğum bir yaşam biçimidir, ancak punk bunun yanında daha çok özentiye kaçıyor gibi... Sonuçta heretic insanın başarmak istediği bir amaç var, ama punk... punk bunu genel olarak düşünmüyor, çok bireysel ve amaçsız en kötüsü bu sanırım.[hline]Some people are born with tragedy in their blood.
UIN: 2060306
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin nedeni kendine ama zaten punk kültürünün temelinde anarşi var, eziklik ve ilgi çekmek bi yana sorunun varsa yumruğuma/bıçaama/arkadaşlarıma anlat tarzında oluyor,[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...