Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Punk Nedır neyın nesı?

Llama

Öne çıkan mesajlar

punk müzik temelde profesyonelliği reddeden. virtüözlüğe karşı çıkan bir müzik türü olsada aslında bir felsefedir .
yani punkçılar temelde hiç bir işte professional olmak istemeyen. nasıl gelirse öyle yaşamak gerektiğini düşünen rahat relax renkli insanlardır:)
punk müzikte bir nevi bu şekildir yani. akor müzik distorşın. heyo bağıralım hiçbişeyi iplemeyelim durumudur:) kanımca genede hiphoptan iyidir :)
ayrıca punkın kurucularından birisi belki hiçbirinizin tahmin etmeyeceği bir isim olan nick cave dir :)
evet evet ta kendisidir aslında.
türk punk grupları dersen en ünlüsü rashid tir derim.
GErçi adı böylemiyidi tam olarak onuda hatırlamıyorum ama odur işte:)
benim beğendim yegane punk grubuda
therapy¿? dir.
dinleyiniz beğenceksiniz :)
budur böyledir:)

ayrıca şu gitarı hala satamadım oda ayrı bi mevzu. bi satsam kendime klozet kapağı alıcam bi tane :)
[hline]
...Me
DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Qui Bono?

[Bu mesaj Numb tarafından 20 November 2003 19:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

biz tabi bu insanlara gerizekalı diyoruz.
gerçi eskiden öyleymiş.
yani punk bir müzik değil bir yaşam tarzıymış.
hatta The Punks diye bi kitap bile var benim okuduğum.

bide hatunlar var böyle fileli felan giyip ııyk..
hadi gothic hatun ownage de diğerleri old schooldan çıkıp boka girio yani bariz.[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
Sosyal ağlarda paylaş

punk yaşam tarzıdır daha çok, otoriteyi reddeder hede hödö anarşist kısaca, muziğe gelince süperdir kanımca ama son zamanlarda emo-punk denilen müzik türü bölünen hücreler gibi çoğalıyor, o yüzden kısaca nofx, mxpx, rancid, millencolin, pennywise vs vs vs dinle diyorum, tony hawks pro skater serisinin muzikler baya sağlam gerçi arada bi kaç tane hiphop şeyler de var ama eğlenceli yani :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

punk bi ayşam tarzıdır aslında
hiçbişeyi sallamayan ahlak değerlerini hatta toplumun hiçbi değerini kabul etmeyen nihilizm(doğru yazmamaış olabilirim) i savunan acayip bişidir :P ama müziğe gelince güzeldir
severim yani :P
şahsen bende bi hiççiyimdir :)[hline]Mr. Molko
[b]I'm a man, a liar, Guaranteed in your bed, I gotta place it on the rack
Got a place inside it
Sosyal ağlarda paylaş

Punk muzii dinleyenlere bisi demem ama bu devirde hala punk olmaya calisanlar varsa sacmalamayi biraksinlar turkiyedeki harbi punk ruhu 90´larla bitti metal de hakeza su an ortalikta dolasan bi avuc am budalasi bebe 90´larda olsaydi linc edilirdi hele kizlar....
metal icin de uzgunum ama oyle... yeni kusak (ne yazikki benim de dahil olduum) cogunlukla o donem dostugu gibi bi duyguya sahip deil bunun icin cidden saalam ortam nerdeyse yok 90´lar kusaanin bi kismi simdilerde alterno oldu dierleri de yaslandii icin doal olarak o ortamlar olmuyo artik
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Satyr, 21 November 2003 10:54 tarihinde demiş ki:
turkiyedeki harbi punk ruhu 90´larla bitti
punk türkiye'ye çok marjinal gruplar dışında hiçbir zaman gelmedi zaten. birkaç tane punk vardı, evet, ama "akım" olarak hiç burada olmadı punk.

eğer olsaydı, punk'ın varolduğu yerlerde (ingiltere en büyük örnektir buna) olduğu gibi otobüs duraklarında, garlarda, metro istasyonlarında (burda yoktu o zaman ama :P), sokaklarda uçmakta olan, hiçbir şeyi umursamayan (ki bu lafımı "hiçbişii umurumda diil berke, nihilistim ben"den ibaret sanmayın. okul, aile, sevgili, kariyer, kendine saygı, vs. gibi ciddi şeyler hiçbir şeye dahildir punk felsefesinde), kendi aralrında ve başkalarıyla kavga dövüşten çekinmeyen, ateşli ama uyuşuk, köpeğiyle sokakta yaşayan, arkadaşım/sevgilim/annem/kankam dediği kimsesi olmayan insanları görüyor olurduk.

akmar pasajında yakasına çengelli iğne takmış insanlarla tamam olacak bir şey değildir punk akımı. sosyolojik olarak gayet önemli, çok da sert bir felsefesi olan bir akımdır. o yüzden de dünyada bile birkaç sene sürüp, ölüp gitmiştir (70lerin sonları).

ölüp gitmiştir demeyelim, yanlış oldu, şekil değiştirmiştir, yumuşamıştır, bi tarafı metale, bir tarafı popa, bir tarafı gothice, bir tarafı electroclash'e kaymıştır. saf hali ölse de, ruhundan parçalar yaşamıştır.

kendi başına punk, desteklenemeyecek, sürdürülemeyecek (sustain etmek diyesim var, ingiliz köpeği miyim neyim?) derecede serttir. o hali türkiye'ye gelmemiştir (dediğim gibi, birkaç gönülden punk tanıyorum, ama bir avuç insan akım oluşturmaya yetmez).

"punk", sex pistols bile değil, sid vicious'tur.

sex pistols bir punk müzik grubudur, o ayrıdır...
Sosyal ağlarda paylaş

punk ingiltereden ibaret diiildir sonucta amerikada buyuk akimlar olmus punkmuzik icin gayet modernlesip cehre degistirmistir dahiyane muzisyenler cikmistir california civarlarindan birazcikda asi tavrindan cikip oh biramida ictim kayiorumda ne guzel eylenioruz tarzina tasinmistir[hline]Plugged in and ready to fall
Sosyal ağlarda paylaş

ema apla çok güzel yazmış cidden, ama en saf ve sert hali tabiki yazdığı günümüzde şarapçısı var kaykaycısı var, var da var kaykaycıyım gururluyum mutluyum 18 imi geçeyim sokaklarda yaşayıcam vala :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...