Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stereo kayıt sorunsalı

Bleeding

Öne çıkan mesajlar

Şimdi hiç Zoom 606 kullanmadım ama processörle ilgili olması lazım. Zoom un stereo çıkışı falan yoksa olmayabilir. Yada kulaklık çıkışı varsa ordan gir bilgisayara kulaklığa genelde stereo yollar cihaz. Benim Pod V2 vardı processör onda çift çıkış vardı ama ben kulaklık çıkışından kaydediyodum stereo oluyodu

[Bu mesaj Predator tarafından 19 Ağustos 2005 15:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yok maalesef ya bide digitech gnx 1 var da işte arkadaşın zoom la değiştik tonlarını sevmediğim için onda vardı kulaklık çıkışı , peki gitarı direk taksam stereo olur mu ?
Bide ben de pod xt live almayı düşünüyorum çok çılgın bişeye benziyo deneme fırsatım olmadı ama seslerini falan dinledim internet sitesinden okudum baya hoşuma gitti , tavsiyemidir ?[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten şu an piyasada lafı geçen iki alet var biri Pod Xt Live , diğeri Boss Gt8. Tabi bunlar dışında çok alet varda bu iki alet en popüler şu an. Şunu söyliyim seni yarı yolda bırakmaz o aletlerden hiç biri ama işte olay bütçede bitiyo. Yurtdışında 400$ Xt Live , burda 650$ dan aşağı veren pek yok oda 2. el çok az kullanılmışlar. www.turkrock.com adresinden alım-satıma göz atabilirsin. Bi de Xt Live ı "Ryan" a soracan onda var mesela

Gitarı taksan stereo olurmu bilmiyorum malesef epey zamandır direk girmedim gitartı hiç. Gnx in tonlarını beğenmemişsin sanırım ama Gnx ler bir nevi kayıt için tasarlanmış aletler güzelce kayıt yapabilirsin onlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkdaşın onla kayıtları iyi gerçekten , pod u yurt dışından almayı düşünüyorum burda kıvılcıma sordum 700 euro dedi yurt dışında da dediğin gibi 400 $ olduğunu okudum öeh yani[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

pod xtl var bende 650 $ a anca kullanılmış bulursunuz yoksa keş 700 den başlıolar :/

line in den girerken bi taraftan geliosa ciddi bi kayıt programıyla mesela cubase fln onu mono hale getirebilirsin o zmn aynı sesi 2 yerden verir büyük ihtimalle[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar ben bi hata yaptım ve böhühü kötü film dl ettim...
Karsinizda Pipican,Fanus Hayati Yasayan octopus
[b]i have become comfortably numb.
Sosyal ağlarda paylaş

eee öncelikle doğru anlamişmiyim ...
gitar ---- pc ...
eğer boyle ise hata yapiosun , keza yaptiğin iş riskli bişey bu şekilde board yakan insanlar taniyorum ....

ama yapmaya devam edecek isen , 2 farkli çözümü var ...

özellikle belirtmedi isen tum jug kablolari mono'dur ... mono çıkış kablonun üstüne sanirim küçültücü bişeyler takip mic girişine takiosun ... böyle bi durumda tek tarafli ses alman doğal .. stereo bir kablo edinsen işşini görür ...

yada kayit yaptiğin programda kaydin input channel'ını mono channe olarak seçersin , böylece tüm hoperlorlere ayni mono ses gider...

elinde hali hazirda var olan stereo kaydedilmiş mono bir kayidi mono/mono ya çevirmek için bir çok program var , kendi adima steinberg - nuendo 2 var bende ucundan basit işler yaptiğim ...[signature][hline]*Ben Kimim ???
*The Voice of RELAXOLOGY
*Anime listem için PM atın , görüşelim...
Sosyal ağlarda paylaş

anakartla gelen onboard ses kartında aynı durumu ben de yaşadım. şu an sb live 24bit var ve gayet güzel stereo ya çeviriyor kendiliğinden hem backgroundda çalarken hem de kayıt yaparken.. ses kalitesi de tartışılmaz ayrıca, tavsiye ederim.[signature][hline]Papirus*
...
Arian:
abi neden ben hep çukura boşalıorm?
philoxenus:
çukurların feminal bi görüntüleri ve buna bağlı seksüel imgeleri olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...