Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk Hikaye Denemem (valla başlığı yok ama idare edin bulamadım)

crysania

Öne çıkan mesajlar

Heryer karanlıktı. Etrafta hiç ışık yoktu. Hissedebildiği sadece soğuk ve ürpertici bir havaydı. Aniden kulakları sağır edicek tizlikte garip bir ses duydu ve yüreğinin derinliklerinden bir şeylerin parçalandığını hissetti…
Ter içinde yatağında doğruldu. Bu kaçıncıydı, hep aynı rüya hep aynı son… Ne zamana kadar böyle uykuları bölünecekti, ne zaman sonlanıcaktı bu? Kalbi artık bu ızdırabı kaldıramıyordu, beyni artık bu şekilde devam edemeyeceğini söyleyip duruyordu. Her uyandığında yüreğinin bir parçasının o ürpertici, soğuk ve karanlık yerde o tiz sesle kopup gittiğini hissediyordu. Bu sesin kaynağını bulmalıydı, bu rüyalara bir son vermeliydi. Ama nerden başlıyacaktı? Ne yapabilirdi? O ses ondan ne istiyordu? İşte bu sorularla onu yine uykusuz bir gece bekliyordu, yine bir elinde kahve öbür elinde sigara kafası karmakarışık ve sorularla dolu sabahlayacaktı…
Ancak bu sefer sorularla zihnini yormak yerine araştıracaktı ve bunun için bilgisayarın başına geçti, internette rüya yorumlarını okumaya başladı. Araştırma sırasında karşısına garip bir site çıktı, içinden dayanılmaz bir ses aradığı cevapların bu sitede olduğunu söylüyordu. Yaşadığı bunca zaman boyunca öğrenmiş olduğu önemli şeylerden bir tanesi de Hislerine Güvenmesi gerektiğiydi. Yine öle yaptı içindeki sesi takip ederek linke tıkladı ve inanılmaz bir şey oldu. Yine o ses o korkunç tiz çığlık kulaklarında yankılandı…Ve… aniden her yer karadı…

Not:İlk denemem valla kusura bakmayın sadece ii kötü yorum bekliorum devamı da olucak zaten ilham gelip sonunu netleştirmeyi bekliorum.Son olayı için önerilere de açığım bu arada...[signature][hline]Hayatı Bir Kenara Atsak Sonsuzluğa Dokunsak Ara Versek Sıkıldığımızda Geldiği Gibi Yaşasak !!!
Sosyal ağlarda paylaş

Giriş klasik ama gelişmede modern kavramları buna yedirmişsin de, bu kavram sadece bir motif olarak mı kalacak yoksa kurguda ne derece yer tutacak bilemiyorum.

Paragraf yapmadan önce bir boşluk bırakırsan okuması daha kolay olur; tavsiye ederim.

Tasvirler falan, kullanılan kelimeler güzel ama rüya yorumları dedin mi biraz psikoloji falan da kat şöyle güzel olur.

Bir de yazım hataları bol bol var, zamanla düzelir ama belirteyim dedim.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 15 Ağustos 2005 13:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
crysania, 15 Ağustos 2005 12:50 tarihinde demiş ki:
Heryer karanlıktı. Etrafta hiç ışık yoktu.

mesela bu hatayı da yapma, tekrar etmesin cümller birbirlerini.. mesela adı ahsahn olan bir kelden habsederken "kel hasan, hasan kel" demek gibi bir şey olmuş :) genelde yeni yeni yazmaya başlayan yazarlar bu konularda çok takılıyorlar[signature][hline]tık ulan tık!
Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

görevimiz..

sen bir d ebenim eski hatalarımı görecektin bir etimleme yapıyorum 1 sayfa tutuyor ama hepsi hasanın kel olduğunuanlatıyor! insan bir sayfa boyunca adamın kelliğini anlatır mı be?
[signature][hline]tık ulan tık!
Osman kılıcımı rolladı.

Sosyal ağlarda paylaş

acemiyken anlatılıo demekki kel hasan bayağı bi baksana bnde düştüm kek gibi aynı hataya napalım esintimiz bu kadarına yetti ama bulcam ve düzeltcem kafama koydum :-p sonuna da şöle süpriz bişiler bulsam;)[signature][hline]Hayatı Bir Kenara Atsak Sonsuzluğa Dokunsak Ara Versek Sıkıldığımızda Geldiği Gibi Yaşasak !!!
Sosyal ağlarda paylaş

sürpriz için benim bir hikayem var arada "yan masanın ikramı" onu incele kafanda bir şeyler oluşur.

tahminim şu ki sende insan duyguları üzerine çalışıyorsun yazılarında (ilk kez birine kendi yazımı öenrdim hadi bakalım egolar kabarsın)[signature][hline]tık ulan tık!
Osman kılıcımı rolladı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...