Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayal....

Anarsist

Öne çıkan mesajlar

bir tuzlu yüreğin çarpmasını hayal ederken, bir düşü izledim kendimin olan...hep gülümseme yüzümde....hep hayalleri gerçekleştirdiğimde duyacağım gerçek mutluluğu düşündüm..ve düşünüşlerimde bile var olan seni tekrar ve tekrar düşündüm..yine aşık oldum her düşünüşte oldğum gibi sana...ama aşklarımda da yalnızım ben...

bir sokak kahvesinin önünden geçtim..kendi halinde insanlar, tavla sesleri, çığrışlar, kaba konuşmalar, kabadayılar...herkes kendi muhabbetinde..herkes kendi keyfinde..

bir pazar yerinden geçtim..ekmek parası derdi..."kazanmam gerekiyor" tadında bağrışlar..çığrışlar avazları çıktığı kadar pazarcıların...en ucuza peynir almaya çalışan anneler...evde ki çocuğuna bir şeyler yedirme çabası...en ucuza yemek yapmayı istemek...tam bir pazarlık yeri...herkes kendi derdinde....

bir evin önünden geçtim.balkonda ders çalışan küçük bir çocuk, yanında babası olması olması muhtemel, yaşlı bir adam..çocuğun sandığının aksine, gerçekten "sadece onun için" orada...onu sıkma derdi yok...
bir ayağı öbür tarafta...okulu bitirdiğini göremeyeceği çocuğunun geleceği hakkında, onun beyninden hayaller kuruyor...ve yaşlı beynini, genç şekilde sevindiriyor..sadece onun için çabalıyor...iyi niyeti çocuk tarafından anlanmıyor..gizlice ağlıyor....

bir cafenin önünden geçtim..aşıklar....oturuyorlar, konuşuyorlar, dertlerşiyorlar kimisi, ağlıyor bazısı...sevişiyor az kısmı...
her birinin ayrı derdi, her biri başka hedefte....kimi hayaller kuruyor.kiminin beyni yok ki hayal kursun....kimi yürekten ağlıyor..kimi numara yapıyor...kimi gözlerini kapatmıyor sevişirken, rol yapıyor...kimisi konuşurken gözüne bakmıyor..korkuyor aşktan...oyun sanıyor....

kendimin önünden geçtim...bir derbeder gördüm gibi...uzun siyah saçlardan yalnızlık akıyordu....güveneni, seveni olmayan, uzun boylu esmer karanlık bakışlı belki yakışıklı fakat......fakat sonsuza kadar yalnız bir derbeder.....aşık olmuş fakat aşık olanı yok..sevmiş, seveni yok..ağlamış..ağlayanı yok....hayal kurmuş, onun için kuranı yok.......[signature][hline]Herşeyini Kaybedersen Özgürsün
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...