Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Into the West

FallenAngeL

Öne çıkan mesajlar

Efendim 3. bölüm bir Sır Kapısı ne biliyim Sırlar Dünyası tadındaydı... Spoiler olabilir belki ama içerik olarak biraz "...ve onlarki alkol alıp (opium içiyorlardı aslında galiba), para peşinde koşanlar, cezalandırılırlaaarrr!!" gibi bir bölüm olmuş. Zaten yönetmene baktığımızda,Sergio Mimica-Gezzan, spilberg ile bir sürü projede yer aldığını görüyoruz... Spilberg'le bu kadar uzun süre çalışmış birisinin etkilenmemiş olması düşünülemez (Spielberg'ün kendisine benzemeyen, onun gibi düşünmeyen biriyle çalışması da düşünülemez) Spilberg'ün her filmindeki pozitif ayrımcılıktan ve küçük, cimcime ama dahi kız tipinden tiksinirim.Allah'tan bu dizide çocuk figürü çok ön planda değil. Ancak pozitif ayrımcılık tam gaz devam ediyor...İyi niyetli, toprağı, doğayı seven kızılderililer, kötü beyaz adam ve daha kötü kuzeyliler, büyük acı çeken ancak bu acıya göğüs germeye çalışan sezercik bakışlı siyah adam vs... Dizi tarihi çarpıtıyor demiyorum. Sadece -biraz- duygu sömürüsü var işte. Göze batıyor hafif...Sergio Mimica'nın çekmiş olduğu 3. bölümde yazma ihtiyacı hissettirecek kadar yoğundu.

Dizi geniş bir dönemi anlatıyor dolayısı ile her bölüm yaklaşık 7-10 sene arası ilerliyoruz.Bu uzun atlamalar ABD tarihine ilgisi olamayanları zorlayabilir biraz.Misal Civil war ve Pony Express zap diye geçiverdi. Altına hücüm olayını da hızlıca geçtik...Önümüzdeki bölümde amerikan demiryolu işlenecek. Bilgilerinizi tazeleyin =)
Karakterlerin işlenişinde ki gerçeklik faktörüne fazla girmek istemiyorum. Keza iyi/kötü isimli şablonu yukarıda verdim. Dizi bazen hafiften Emrah, Sezercik havasına kaysa bile, toparlamasını biliyor. Seyrettiriyor kendini... Keyifli dizi nitekim

Kısaca bugün izlediğimiz bölümün yönetmenine bakacak olursak;
Sergio Mimica, Taken (berbat) ve Battlestar Galactica (güzel!) isimli projelerde görev yapmış Hırvatistan kökenli bir abimiz. Yer aldığı Spielberg projeleri ve yönetmenliğini yaptığı dizileri izleyince hak vericeksiniz. Adamın görsel altyapısı şahane! Karanlık, karamsar çekimlerde başarılı.. Keza bugün 3.bölümde de gördük, iyi iş çıkarmış.. Görüntü yönetmenleri -ayrıca- takdiri hakkediyor...

daha uzun yazıp düzenliyecektim ama arkadaşlar geldi =( Yeterli olduğuna (umarım) inanıp basıyorum Gönder'e

Gitmeden önce hızlıca;
1.bölümün yönetmeni: Robert Dornhelm
2.bölümün yönetmeni: Simon Wincer
[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...
ben yeni keşfettim bu diziyi,gercekten mukemmel zevk alıyorum izlerken,güzel bir yapım olmuş,avrupalıların gercek amerikan yerlilerini nasıl katlettigini,nasıl bütün bi kıtayı kestigini güzel özetlemiş,100 sene önce kıtanın bütün batısını kesen şimdiki amerikalıların,ww2 yu dusuncek olursak butun avrupayı bogazlayan devletlerin su an dunyada barış ve demokrasi elcisi oldugunu görmekse ironik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...