Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

site acıcam ogrenmem lazım

Arekreas

Öne çıkan mesajlar

Ben sımdı anasayfası olan sonra ıcın phpbb forumu yukleyecegım bır sıte yapmak ıstıyorum ama nasıl yapıcagımı hıc bılmıyorum o yuzden beleş bir yerden sıte alsam ordan ftp://xxx.com sanırım bole bır sey yazıp gırıormusuz..Ben bunu yapabılecegım beles bır seyde denemeek ıstıyorum ıcıne kendım kurmak ıstıyorum forumu anasayfayı..Sonra paralı alıcam ama once ogrenmem lazım...Yardım edınn :)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

site satın almana gerek yok. kendi bilgisayarnın eer statik ip si varsa bedavaya Apache'yle falan bi webserver kurabilirsin ama senin siteye 179.897.88.84 benzeri bir ip numarasını browsera kodlayarak girebiliriz. bu aşamadan sonra domain alman gerek, eer xxx.com.tr istersen ÖDTÜ den bedavayada alabilirsin

hadi başarılar
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben bı sı anlamadım acıkcası ya bu arada su odtunun adresını verırmısın bı de bana daha iyi anlatırmısınız yanı ne yapıcagımı bıraz anlatın su ftp ye nerden ulasabılırım nasıl ole bı sıte yapabılırım bı yerden bıraz anlatın pls..:)..Pek bılmıorum annayın :)...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Caglar35, 19 Ağustos 2005 10:27 tarihinde demiş ki:
site satın almana gerek yok. kendi bilgisayarnın eer statik ip si varsa bedavaya Apache'yle falan bi webserver kurabilirsin ama senin siteye 179.897.88.84 benzeri bir ip numarasını browsera kodlayarak girebiliriz. bu aşamadan sonra domain alman gerek, eer xxx.com.tr istersen ÖDTÜ den bedavayada alabilirsin
hadi başarılar

Yanlış bilgi vermeyelim.

Nic.tr de hiç bir domain ücretsiz verilmiyor

Hangi alan adını kimler alabilir?
".tr" üst düzey alan adının altında yer alan ikinci düzey alan adlarının kimlere tahsis edilebileceği kurallarla belirlenmiştir. Buna göre:

• ".com.tr",".biz.tr" ve ".info.tr" yalnızca ticari faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlar tarafından-tescilleri doğrultusunda-alınabilen alt alan adlarıdır. Ayrıca, adsoyad.com.tr, adsoyad.biz.tr, adsoyad.info.tr alan adları nüfus cüzdanı ve TC Kimlik No ile tahsis edilmektedir.

• ".net.tr" internete ilişkin erişim hizmeti, internet üzerinden portal, tarama, e-posta gibi katma değerli, geniş ölçekli hizmetler ve uygulama servis sağlayıcılığı hizmetleri veren kurum ve oluşumlar tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".org.tr" vakıf, dernek, kar amacı bulunmayan oluşumlar ve benzeri sivil toplum örgüt ve kuruluşları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".web.tr" ve ".gen.tr" kişisel ve kurumsal başvurunun (genel) yapılabildiği ve "ilk gelen alır" ve "alan adı - kişi/kuruluş adı ilişkisi aranmaz" ilkeleri ile ad tahsisi yapılan alt alan adlarıdır.

• ".av.tr" serbest avukatlar, hukuk büroları ve avukatlık ortaklıkları için alınabilen alt alan adıdır.

• ".bbs.tr" BBS(Bulletin Board System) hizmeti veren kuru

• ".name.tr" T.C. vatandaşları ile Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu kişiler tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".tel.tr" Türkiye'de yaşayan kişiler ile faaliyet gösteren kuruluşların, Türkiye'de kullandıkları her türlü telefon numarası ile bağlantılı olarak tahsis edilen alt alan adıdır.

• ".gov.tr" T.C. kamu kurum ve kuruluşları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".bel.tr" il, ilçe ve belde belediye teşkilatları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".pol.tr" emniyet teşkilatı tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".mil.tr" T.C. askeri kurum ve kuruluşları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".k12.tr" T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylanmış ilkögretim, lise ve dengi okullar tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".edu.tr" T.C. Yüksek Öğretim Kurumu'nca onaylanmış yüksek öğretim kurumları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

senin öncelikli yapman gerekense böyle yüzeysel sorulara cevap aramaktansa yapacağın işlerle ilgili detaylı araştırmalar yapman.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...