Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Punk veya Indie Dinleyen?

RaVena

Öne çıkan mesajlar

tür konusuna parmak basıyorum ;

eskiden bi heavy metal vardı , bi black metal vardı , bir death metal ; bir de iced earth ile bilinmeye başlanılan doom metal vardı.

sonra bakıyorum görüyorum ki spastik truesilver metal , çılgın depresif melodik isveç death'i , çorcore vs.

ne dinliyorsun diyince ROCK diyorum arkadaşım , hiç uğraşamam kategorize etmeye.

kategoriye selam yola devam , yukardaki dansı armağan ediyorum.[signature][hline]valandil ownz j0o!
city sick,something's wrong in it.
WoW - Kelvin /BL , Xrzug /TM
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi'ye yine aynı soruyu soracağım: Nerenle okuyon baba? :D

Ben "amanın! bunlar punktır" demedim ki!Sınıflandırmayı sen yapmışsın...
Adam indie punk vs istemiş ÖM'den de konuştuk, ben de beğenebileceği ne varsa yazdım oraya.
Ama bir daha okuyun bakalım bunlar punktır indiedir diye bir ibare var mı?[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

Ah be Alexim, dediğimi yapıp yazdıklarımı bi okusan [gözlerinle];
Ben "amanın! bunlar punktır" demedim ki!Sınıflandırmayı sen yapmışsın...
Adam indie punk vs istemiş ÖM'den de konuştuk, ben de beğenebileceği ne varsa yazdım oraya.

said:
Alexi_Septimus, 17 Ağustos 2005 22:11 tarihinde demiş ki:
Propagandhi özskadır bu arada.
Bildiğin ska yani.
Yapmayın arkadaşım.

Asıl komik olan ise Propagandhi ye ska demek olmuş!
SKA???
Propagandhi "Ska sucks!" şeklinde açıklamalar yapan bir grup haberin vardır umarım.
Yaptıkları müzik olsa olsa Political-Hardcore (ya da onların deyişiyle Provocative Progressive Trash) olur...[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

Pek bi metallica emocore luk durum yok...
Şirket kategorize ederken 80 political harcore mixed with speed derken Propagandhi, biz bunun adını Provocative Progressive Trash koyduk diyor... (sitelerini veriyim mi bakar mısın sen?)

Yok 3günlük, 3günlük yazarken aldın zati 3.madalyayı kasma istersen daha :-P

Sağa sola çamur atarken dikkat edelim Alexi bey..[signature][hline]MONO(b)LOG
Sosyal ağlarda paylaş

Şurda ınsanların Dinlediği Muzik Gruplarının isimlerini öğrenmeye çalıştım,Sordum .. Senin yaptığın nedir bu Alexi,Bir de sen Mod'sun burda Hiç yakışıyormu yaptığın sana? ..Ya biz burda Doğru düzgün bişi konuşup,tartışamıcazmı artık ya !!! ?[signature][hline]Bir Insana Gereğinden Fazla Değer Verirsen;
Ya Onu Kaybedersin Yada Kendini .... ''C/?''
Iyilik yap,iyilik bul ..

[Bu mesaj RaVena tarafından 18 Ağustos 2005 01:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

'Head'in dediği gibi direk rock deyip geçiceksin.Kategorize olaylarını artık müzikologlar bile yapamıyor çünkü her çıkan ana hattan ayrılıp bişeyler diyor.Gelelim arkadaşın sorusuna hemen baştan söliyim yazacağım grupların içinde ska olanlarda var punk-ska-punk rock böle karışık olucak -hatta bazıları burada yazılmış olabilir-.buyurunuz;

-Offspring (izlicez işallah ortaokul yıllarımızın gruplarından offspringi rocknkolada)
-Bad Religion
-Pennywise
-Strike Anywhere
-Lagwagon
-Slick Shoes
-AFI
-NOFX
-Rancid
-Greenday (seviyoruz ulan işte 'alexi' 3 günlük, 5 günlük; önemli olan insanlık değil mi kuşlar böcekler)
-Ignite
-Social Distortion (büyük tavsiye ederim :).hatta imkan varsa 'Live in Orange Country' DVDleri var konserleri indiriniz)
-MXPX
-The Blood Brothers (tam değil ama işte iyidir gene)
-Yellowcard
-Anti-Flag
-7 Seconds
-A Global Therat
-Against Me!
-Bright Eyes
-Converge
-Death From Above
-Minor Threat
-Fugazi
-Taking Back Sunday
-Thrice
-Underoath
-Simple Plan
-Goldfinger (ilk albümleri ska ama son albümüne kadar gittikçe sertleşiyor zaten son albümleri direk punk :))
-Reel Big Fish
-Sublime
-New Found Glory
-The All American Rejetcs

Birde türklerden birkaç isim sayayım;

-Rashit
-100 Derece
-Poster-İti
-Not Made in China
-Cemiyette Pişiyorum
-Bozuk Para
-Dengesiz Herifler
-Deli
-Lesh
-Less
-Kırık Çizgi
-Papirus
-Kola
-Radical Noise
-Pin-up (punk mank felan değillerde işte neyse konuşmayayım şimdi)
-Stuka
-The A.Y.I.L.A.R

Türklerin hemen hemen hepsinin demosunu ayrıca www.punkerland.com adresindende bulabilirsiniz.Çok iyi değiller ve genelde kayıtlar rezalet ama bence genede bir emek var ve bilmiyorum işte takılın kafanıza görede.Ayrıca taksimdeki 'sarpanita bar'da bu grupların çoğu çıkıyor arada bide mekanın adı artık 'pogo bar' olmuş olabilir tam bir bilgim yok.[signature][hline]Arian Elwing
!?Papyrus!*

[Bu mesaj arian tarafından 18 Ağustos 2005 02:37 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj arian tarafından 18 Ağustos 2005 02:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arian, 18 Ağustos 2005 02:36 tarihinde demiş ki:
-Bright Eyes

bu iki ediyo ya geçende emo dediler..
bright eyes ne emo nede punk.
conor'ın diğer bazı gruplarında emo yaptığı doğrudur ama bright eyes da değil. punk hiç değil[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
arian, 18 Ağustos 2005 02:36 tarihinde demiş ki:
-Papirus

itiraz ediyorum! papirus salt "punk" grubu değildir. evet punk da yapar ama punk değildir. yani hem öyledir hem değildir. biraz da şöyledir böyledir. neyse zor bunu anlatmak...

ayrıca ne ayaklar anlamadım arian benden araklayıp albümleri gelip liste yapıyorsun buraya? :)[signature][hline]Papirus*
...
Arian:
abi neden ben hep çukura boşalıorm?
philoxenus:
çukurların feminal bi görüntüleri ve buna bağlı seksüel imgeleri olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...