Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hıkaye yazalım dedık ıcıne ettık ya bosa gıtmesın dıye gonderıyorum..:)

circirbocugu

Öne çıkan mesajlar

Hikayenin sonu

Uyanmıştı..Bu kaçıncı uyanısıydı bilmiyordu...Etraf sisli,bulanık ve karmasık..Heryerde yazılar vardı ...Hepsindede ben burdayım yazıyordu..Nereg gene bir hayalin icinde oldugunu anlamıştı..Bu yuzden bu sefer pek korkmamıstı..Sadece hayal diye dusunup herseyi oldugu gibi kabul ediyordu..
Biraz ilerlemisti...Onunde bir kapı vardı..Kapıyı yavasca acmaya calıstı..Fakat kapı kilitydi...Garip bir his uyanmıstı..Acmak ugrasmaya basladı..Sanki arkasında onu ilgilendiren bir sey vardı..Kapının arkasından anlasılmayan sesler geliyordu..Kapının yanındaki duvarda soyle yazıyordu:
-Bu sefer herkes var ..Bu oyunun parçası sadece sen degilsin.

Etraf bomboştu ...Kapıyı kırıcak bir alet bile yoktu...Nereg once ayagıyla kırmayı denedı ..Fakat basaramadı...Kapı cok saglamdı ..Acamıyordu..Koluylada bir kere denedikten sonra pes etti..Arkasını donup gidicekken ,kapıdaki anahtarı gormustu:

-Bu burda degıldı..Emınım..Evet kesınlıkle bunlar hayal...Sadece ben varım ne demek..Bu yazı ne ya..Neyle karsılasıcam gene..Hayır hayır ..Kalkınca hersey eski halıne donusucek eminim..Korkmama gerek yok...Ltaw öldü..Baska da bir sey yok...

Kapının ardına dogru yaklaştı ve yavasca actı..Actıgında gordugu manzara cok ilgincti..Annesi ,babası ve Ltawın olumunden sonra gorustugu tum herkesin elleri agızları ayakları baglıydı..Gozunu kapatıp tekrar actıgında hersey gene aynıydı...Hemen kosarak once annesını cozdu ...
Sonra garip bir yolculuk baslamıstı..Herkes birbirine sorular soruyordu ve nedense herkes Neregi izliyordu:
-Oglum burası neresi ?
-Ltaw burda baba..
-Oglum olamaz boyle bir sey..
-Yeter artık..İnanın bana..Ltaw kurtulmak istiyor..Cunku esir dusmus durumda...Bunlar hayal degil…Burda yasadıklarımız gercek hayata yansıyacak…
-Yani burda biri olurse gercektede de olucek ha?
-Aynen oyle..Artık konusmayın ve beni izleyin..

Herkes pesinden geliyordu..Yuruduklerı yolun kenarında buyuk bır ucurum vardı..Dıbınde bır mavılık gozukuyordu..Sanki bir nehirdi..Jason alevlendi birden:

-Evet burası..Evet burası..Kurtulduk
-Noldu Jason?
-Nereg burası iste..Bak masmavi bir su..Ruyada bunlar iyiye isarettir..
-Korktugun ıcın boyle konusuyorsun..Bunu sonu olmayabılır..
-Hayır ..Oraya atlarsak kurtuluruz rüya biter ve yeni bir gun baslar…
-Aptallık yapma..Bu kadar cabuk pes etme..Bu seni ölüme goturebilir..
-Boyle yasamaktan iyidir..En azından sabah dogru duzgun bir ruyayla uyanırım..
-Anlamıyormusun…Bu bir sınav..Oyun degil..Burası gercek …

Birden Jason ve ona inanan arkadasları teker teker atlamaya basladı..Jason oyle bir anlatmıstıki herkesin inanısı geliyordu..Sadece Nereg ailesi ve kız arkadası kalmıstı…
Bay Sebal oglunun ne dusundugunu cok merak ediyordu:
-Onlara noldu?
-Karanlıktalar artık..
-Olduler mi yani?
-Yeni bir boyut veya olumu tattılar..Emin oldugum bir sey var..Dunyada artık onlar yok..
-Peki biz?
-Bilmiyorum…

Aniden Nereg ve ailesi ,kız arkadası arasında bir duvar cekilmisti..Birbirlerini goruyorlar ..Fakat dokunamıyorlardı.Bu da neydi?Bay Sebal ilerleyemiyordu…Nereg hic sasırmamıstı..Sadece ilerledi..Ailesinin,kız arkadasının yakarısını dınlemedi bile..
Bir sure sonra bir yazı gordu:
-Tek basladın..Tek bitiriceksin…Senin sonun herkesi etkiler…

Nereg ilerlemeye devam ediyordu..Sesler duyuyordu.Gittikce daha da netlesiyordu..“Kurtar beni“ diyordu biri:
-Bu Ltawın sesi burda olmalı ..

Ltaw aglıyordu..Yere oturmus..Basını egmisti ..Yuzu dahi gozukmuyordu…Mavi nehir gene gozukmustu…Nereg yaklastı:

-Kurtuldun Ltaw..Sonunda…
-Daha degil..
-Kurtuldun iste..Kurtuldun..Kurtardım seni..Seytan senin icine girmisti ..Belliydi
-Hayır ..Bunlar senin eserin..
-Ne?
-Bu olguyu sen yarattın..Beni sembol yaptın kendini sizofren..
-Ne demek istiyorsun?
-Farklı bir olgu anla iste..Bu hikaye senin eserin..Beynin o kadar guclu ki ..Bize boyle bir ortam hazırladın…Cıkar artık bizi burdan…
-Peki o yazılar?
-Sen yazdın beynini zorla...Sembolik sizofren oldugunu anlamıstın ve sen kavramı farklı yorumladın…Farklı bır sekılde tanıttın sembolu..Hayır ..Herseyın senin eserin..Yaptıklarının farkında olmadan ,gercek hayatı hayallerıne yansıtıyorsun..Burda yasadıgımızı ordada yasıyoruz..
-Bunları nerden bılıyorsun?
-Cunku sembol olarak beni sectın..Herseyı bana anlattın
-Hatırlamıyorum..Kurtulus ne?
-Bunu ben bılmıyorum..Bu senin beyninde gizli..
- Tamam sus!

Ltaw susmustu..Nereg dusunmeye basladı ve kurtulusun cozumunu buldu ..Anlattıklarının hepsi birden aklına gelmisti..Kurtulus yolu nehirdi..Eger Nereg ölür veya farklı bir boyuta gecerse bu is bıtıcektı..Nereg dusunmeden ,kardesine bile bakamadan birden atladı..
Hikaye bitmisti artık..Nereg sembolu cozdugu icin artık yoktu..Belki farklı bir boyuttaydı..Belkide yasamıyordu…Kımse onu t
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...