Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Faşizm nedir ?

Valeron

Öne çıkan mesajlar

ya önyargılı olmak da haklı olmanızın nedenleri var tamam da birazcık olmayın. benim bildiğim ülkü ocaklarında nedense kürt düşmanlığı öğretilmiyor, Türk milliyetçiliği öğretiliyor. Türk milliyetçiliğinin Kürtleri de koruduğu anlatılıyor, bizim karşı çıkmamız gereken kişilerin sadece terörist kesim, bölücü kesim olduğu anlatılıyor. ama her nasılsa bütün mhp faşist, kürt düşmanı deniliyor, bu böyle değil. mhp'nin içinde böyle insanlar var (30. söyleyişim bu konuda) ama bu insanların bilgilendirilmesi üzerinde çalışıyor ülkü ocakları (çalışmayan ülkü ocakları da vardır belki, yozlaşmış olanlar. onlar da olmasa keşke). sonuçta ben bir milliyetçi olarak senin bahsettiğin gibi düşünmüyorum, ve milliyetçilerin de böyle düşünmemesi için elimden geleni yapıyorum.[signature][hline];;suitfly
Sosyal ağlarda paylaş

ee metboy ben burada 25 sayfada Ben Kürt'üm bununla gurur duyuyorum aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım bununlada gurur duyuyorum ve vatanım için düşünmeden canımı veririm dedim gene beni zorla bölücü yaptılar,zorla bütün kürtleri pislik yaptılar bir sürü insan böle maruz kalıyor olaylara ..Doğal olarak cahil,bilgisiz Kürt'lerde Gidiyor dağ'a PKK'lı oluyor.. bende azcık cahil olsam,bilgisiz olsam bende cıkar giderdim muhtemelen yani cunku herkez senin gibi yaklaşmıyor anladın mı ..[signature][hline]henüz çocukluğumuzu bile yaşamamıştık. bir kadın eli değmemişti ellerimiz. bir sevgiliden mektup bile almamıştık daha. bir gece sabaha karşı, pranga vurulmuş ellerimiz ve ayaklarımızla çıkarıldık idam sehpalarına. herkes tanıktır ki korkmadık. içimiz titremedi hiç. mezar toprağı gibi taptaze, mezar taşı gibi dimdik boynumuzu uzattık yağlı kementlere.
asıldık ey halkım, unutma bizi...
Deniz Gezmiş
Sosyal ağlarda paylaş

valeron anladım, ben de benim gibi yaklaşmayan milliyetçi varsa bu yanlış bir düşüncedir diyorum (bana göre tabi o da). ben de o arkadaşlara kendi düşüncelerimi anlatmaya çalışıyorum ( ki ATATÜRK milliyetçiliği de, gerçekten üst düzey ülkücülerin anladığı Türk milliyetçiliği de bu anlattığım yöndedir). o yüzden sizin gibi solcu arkadaşların da mhp, ülkü veya hadi bunları geçelim milliyetçilik deyince önyargılı yaklaşmaması gerek. sizin dediğiniz gibi insanlar gerçekten çok fazla, ama aslında gerçekten istenen bu arkadaşların eğitilmesi.[signature][hline];;suitfly
Sosyal ağlarda paylaş

Problem nerede biliyor musunuz? Her iki taraf için de kurunun yanında yaşın da yanması. Ben üniversitede nice solcular gördüm, Marx'a toz kondurmazdı ama hayatında bir kere Marx da okumamıştı, nice MHPliler gördüm, kendi tarihinin basit olaylarını bilmezken "Vay Osmanlıya laf ettirmem" diyen. Eğitimsiz kalmışız, okumamaya,araştırmamaya alışmışız, biraz da koyun gibi güdüldük mü, ortaya bu çıkıyor.

Diyebileceğim şu, birini veya görüşünü yargılarken, en kötüyü düşünerek yargılamayın. MHP= faşist, Solcu= Anarşist diye yanaşmayın olaya, bunlar zamanında çıkan ayrımcılığı iyice şişirmek için pompalanan şeyler. Karşınızdakini de dinleyin. Dorsia Türk ırkı üstündür diyor olabilir, belki kendisi ırkçıdır, ama sizin ona sunacağınız mantıklı bir önerme, düşündüklerini tekrar süzgeçleyip elden geçirmesine yardımcı olabilir ve ortak bir noktada buluşmanızı sağlayabilir. Bunu sadece bir örnek olarak verdim. Ayrıca, bu konu başlığı altında görüyorum ki, birbirimizi yemeden iki kelam etmek de mümkünmüş, her ne kadar azıcık didişme alametleri olsa da.

Saygılarımla,

EDIT: Şimdi aklıma geldi. Umberto Eco'nun "Denemeler" diye bir kitabı var veya yanlış hatırlıyorum ama kitap denemeler üzerine. 5 adet denemesi var, bir tanesi "Faşizm üzerine" diye. Kesinlikle alıp okunmalı, faşizm nedir ne değildir ne yaptı anlatıyor, tavsiye ediyorum.

[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.

[Bu mesaj Cafein tarafından 01 Ağustos 2005 23:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ulkuculer kurd dushmani degildir yapmayin. Bugunun ulku ocaklarinin %bilmemkacinda kurdler gorev alir ve uyedirler. Lazlar cerkezler vs yer alir. Bircok ulkucu ile bu konuyu tartishtim hepsi de ayni seyi dushunuyorlar bu konuda. Ulkuculer bu ulkeyi etnik olarak bir butun olarak kabul ediyorlar ve Turkiye Cumhuriyeti vatandashlarina Turk gozu ile bakiyorlar cok abes bir durum olmadi ise. (Ornek olarak Rusyadan gelip para karsiligi erkeklerle olan bayanlar yada bilmemne sporun bilmemnereden getirdigi santrafor gibi)[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Metboy, İP ile Ülkü ocakları birlikte kızıl elma mitinginde emperyalizme karşı birlikte durma kararı aldılar biliyorsun. Mehmet vardı, istanbul ülkü ocakları başkanı, bu olaydan 1 ay sonra onu alıp yerine başkasını getirdiler bu olaydan sonra, hemen üstüne 10 gün sonra Gazi Üni. de Doğu Perinçeğe saldırmak isteyen ülkü ocakları mensubu üyesi bir grupla ip öncü gençlik örgütü arasında savaş dövüş çıktı.
Buradaki tutarsızlığın sebebi neydi onu merak ediyorum. Artık yayılmacılığa son diyelim ve tam bağımsızlığa sağ sol birlikte ilerleyelim gibi barış dolu açıklamalar yapılması birilerinin kanına mı dokundu o dönem hep merak etmişimdir.

Ayrıca, bunlar elbette ki küçük birer örnek fakat, DTCFde çıkan kavgada elindeki bıçakla angut gibi önüne gelene saplayan ülkücü, ocaktan ihtar ya da ceza aldı mı, bu bir siyasi harekete yakışıyor mu.. Ya da, adanadaki duruşma sonrası çıkan sağ sol tartışması ardından, ülkücü grup sokaktan geçen alakasız bir genci çevirip hastanelik edecek kadar dövüp linç ettiler. Bunu yapanları ülkü ocakları tespit edip, uzaklaştırdı mı, hayır. Uzaklaştıramazmıydı?
Ya da o gencin ailesine bir yardım edildi mi, hastahane masrafları karşılandı mı, bir geçmiş olsuna gidildi mi? İnsanlık adına birşey yapıldı mı?

Yani demek istediğim şu ki, burada konuşulanlar zaten herkesin bildiği resmi cevaplar. Gerek sağ, gerek sol, ne tarafta olursa olsun işin içinde bin bir türlü dolap dönüyor, birçok genç de maşa olarak kullanılıyor. Türk ülküsünün saldırganlıkta eş seviyeye gelmesi büyük utançtır buna inanan insanlar için. Ve, cia desteğini bilmem ama, dışarıdan yardım aldıkları belli.
Faşizm, bölünme getirir. Ve bu doktrin milliyetçilik histerisi adı altında topluma yayılır, toplum milliyetçi olduğunu zannederken, kardeş kavgası baş gösterir, o memleket yolda kalır, ilerleme olmaz, öteki beriki diye insanlar birbirini yer. Sonra biraz durulursa, bu sefer mezhep çatışması, şu çatışması, bu çatışması..
Bunları yaşamadık mı?
Şunu diyeceğim. M.Kemal'in milliyetçiliği, dönemi itibariyle çok akıllıca, ve türkiyenin yapısına çok uygundu. Ancak yaşlandı artık, Fransız devriminin yerini Bilişim devrimi alıyor, bu nedenle bu akımların ömrü tükeniyor. Biz içinde yaşadığımız için farketmiyoruz ama dünya büyük bir devrimin içinde. Artık milliyetçiliğin, bir anı olarak saklanması gerektiği zamana geliniyor bana kalırsa. Her insanın, dili, dini, rengi, cinsiyeti, milliyeti, ailesi ve yüzlerce aidiyeti var. İnsan bir aidiyetler bütünüdür. Ve bu aidiyetlerin hepsinin tıpatıp aynı olmayacağını bilmemize rağmen niye bunlar üstüne politika yapıyoruz ki.
Ben bir insanım, 2 ayağım, 2 gözüm var, ve milliyetçi değil insancı olmak istiyorum artık, biliyorum öyle palto çıkarır gibi değişmiyor bunlar, çünkü bütün dünyanın değişmesi gerekiyor, bunu tersine işletmeye çalışan odaklar çok güçlü onu da biliyorum. Ama 1. seviyeden 4.seviyeye gelebilmek için bir oyunda, hedefini belirlemek lazım. Ondan sonra da 2,3 ve 4. seviyeye gelirsin, zamanla, değişimle.
Milliyetçilik kavramını daha fazla kurcalamadan, M.Kemal milliyetçiliği seviyesinde tutmak gerekli şu anda, ilerde de yavaş yavaş bitecek bunlar hep beraber göreceğiz.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

pirvan anlattığın durumun İP ile yakın ilgisi olduğunu düşünüyorum. biliyorsun perinçek şimdi her ne kadar ulusalcı söylemlerle çıkışlar yapsa da abdullah öcalanla gezinirken çekildiği resimler hala elimizde mevcut. başkanı zamanında apo ile fink atan bir parti ile ülkü ocakları nasıl birleşebilir. aynı fikirlere sahip olabilir tabi ki ama asla can ciğer kuzu sarması olacaklarını zannetmiyorum. ha tabi bu demek değildir birbirlerini öldürsünler, birbirleriyle kavga etsinler. efendi efendi siyasetini yapsın herkes.

birkaç olay anlatmışsın bunların hesabı neden sorulmadı demişsin. haklısın bunlarda. ama unutmayalım hesabı sorulanlar da var. üst düzeylerden dinlediğim kadarıyla çanakkale'ye gidip kendilerini halktan üstün gören birçok kadro değiştirildi zamanında (devlet bahçeli tarafından). bayrak yakma olayında - yanlış hatırlamıyorsam samsundu - bir liseyi taşlamıştı ülkü ocakları. laf atıldı diye. hemen o ocağın başkanı ankaraya, bahçeli'nin yanına çağırılmıştı hesap vermeye. günlük olarak takip ediyordum o zaman olayları. her türlü linç girişiminin hesabı verdirilmişti.

senin dediğin gibi askıda kalan, unutulan, hesabı sorulmayan olaylar da olmuştur tabi ki. ama esas olarak istenilen bu olayların olmaması, oldukça kadroların değiştirilerek daha sağduyulu kimselerin yükseklere getirilmesi, ülkü ocaklarının çete izlenimi yerine tarih ve siyaset öğretilen kurumlar izlenimini artık kazanmasıdır. çünkü bu böyledir.[signature][hline];;suitfly
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Doğu Perinçek'in apo ile gezmesinden dolayı bütün İPlileri suçlamak yersiz olur. O kendine göre sebepler belirlemiş, bunu da anlatmaya çalışmıştır, bana göre de samimi gelmedi bunlar. Ancak M.Ali Birand da gitti biliyorsun bir zamanlar Beka vadisine, Yılmaz Küçük, Mihri Belli ve birçok gazeteci falan da gitti, ve alınan kayıtlara göre o adamlar sadece apoya kesin bu savaşı diyip geri dönmüşler. Ne kadar doğrudur bilinmez.
Her neyse,
Doğu Perinçek de, İP de birçok yanlışlık yapıyor, farkındayım, ama ben bölücü olduklarını ya da öyle bir zihniyeti temsil ettiklerini düşünmüyorum. İP örgütündeki gençler de biliyorum ki kötü niyetli değiller. Bakın, yüz tane farklı fikir tarihimizin her döneminde vardı, kurtuluş savaşı yıllarında da vardı, ancak emperyalist tehdide karşı bir arada durdular, savaştılar. Ha o tehlike geçtikten sonra kendi aralarında yine çekiştiler elbette.
Türkiye yine bir kurtuluş savaşı veriyor. Ekonomik anlamda büyük işgal altında, piyasa dışarıya teslim oluyor, sanayiyi atılım yapmaya zorlamak gerekiyor, dış piyasaya teslim olunmamalı, falan filan bunları biliyoruz. Bu dönemde bu nedenle siyasi hareketlerin, aynı çatıda birleşip ulusun yararına bir arada hareket etmeleri gerekli.
Bana kalırsa CHP,İP,MHP,DSP,ÖDP ve hatta BBP birlikte en azından bir süre rahat durmalılar.
Neyse başınızı şişirdim.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

pirvan güzel demişsinde, o gazetecilerin apoyla el ele veya birbirlerine gül verirken fotoğrafları yok. ama perinçek'in yaptığı şeyler yüzünden bütün İP yi suçlamakta haksızlığın önde gideni olur...

edit: fotoğrafları koyacaktım ama ortam gerilir diye koymadım. fakat isterseniz koyabilirim...[signature][hline]Bunu yazan tosun, FORCE sizinle olsun...
If you talk to god, it is named prayer
If The God talks to you, it is named either prophecy or schizophrenia...

[Bu mesaj khas tarafından 02 Ağustos 2005 11:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Patiler.... Konu "Faşizm nedir?" den dümen kırdı, İP- Doğu Perinçek- Ülkü ocakları eksenine ilerliyor. Her ne kadar bir atışma olmasa da, güncel siyasete girmiş bulunuyoruz, konu başlığıyla alakası olmadığı ve tarih bölümünde siyaset tartışılmasına gelen tepkiler yüzünden uyarımı yapma gereği duyuyorum, ya tartışmayı "faşizm nedir" ekseni üzerine oturtalım veya burada bitirelim. Olgun tartışmanıza da teşekkürümü etmeden geçemeyeceğim. İp-Ülkü Ocakları- Doğu Perinçek isimli konu açarsanız oradan devam edebiliriz.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.

[Bu mesaj Cafein tarafından 02 Ağustos 2005 11:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

siyasi hareketler ayni cati altinda birlesir mi ? mantigi nedir bunun ?

zaten her gorusun ulkenin iyiligini dusundugunu bastan kabul ettigimize gore ayni cati altinda birlesmekten kastin ne ?

herkes ayni seyi mi dusunecek ?[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

herkez aynı şeyi düşünür mü öle bişi olsa herşey monoton olur hiç bi anlamı kalmaz yani düşüncelerin ..[signature][hline]henüz çocukluğumuzu bile yaşamamıştık. bir kadın eli değmemişti ellerimiz. bir sevgiliden mektup bile almamıştık daha. bir gece sabaha karşı, pranga vurulmuş ellerimiz ve ayaklarımızla çıkarıldık idam sehpalarına. herkes tanıktır ki korkmadık. içimiz titremedi hiç. mezar toprağı gibi taptaze, mezar taşı gibi dimdik boynumuzu uzattık yağlı kementlere.
asıldık ey halkım, unutma bizi...
Deniz Gezmiş
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 02 Ağustos 2005 11:27 tarihinde demiş ki:
siyasi hareketler ayni cati altinda birlesir mi ? mantigi nedir bunun ?

zaten her gorusun ulkenin iyiligini dusundugunu bastan kabul ettigimize gore ayni cati altinda birlesmekten kastin ne ?

herkes ayni seyi mi dusunecek ?

Her görüş ülkenin iyiliğini düşünmüyor işte.
Çatı dediğimiz elbette ki somut bir parti ya da topluluk değil ancak bir tür ittifak, barış ya da ateşkes anlamında soyut bir çatı, bir cephe olması anlamında.
Herkesin aynı şeyi düşünmesi kavramını anlamıyorum, bütün ülkücüler, ya da bütün solcular da aynı şeyi düşünmüyor ki? Mesela benim belediyecilik ve yerel yönetimler ile ilgili düşüncem, bir başka aynı fikirdeki insanda daha farklı olur. Ama benim vatanın işgal altında tutulmaya çalışıldığını ve dışarıya olacak olan esarete karşı hep birlikte karşı durulması gerektiğini düşündüğüm gibi, birçok ülkücü de düşünüyor bunu biliyorum. Bu paralelde, farklı ekonomik görüşlerimiz olmasına rağmen, aynı bağımsızlıkçı görüşü taşıdığımız için aynı şeyi düşünmüş oluyoruz, kısıtlı bir alan içerisinde.

Ayrıca, konunun saptığı falan yok, eğer ki faşizm ile ilgili muhabbet açılırsa bunun ülkü ocaklarına gelmesi çok doğaldır. Politika konuşurken laf lafı açar öyle tren rayı gibi sabit bir noktada tutamazsınız muhabbeti, ülkü ocaklarına gelmesi ve ülkü ocaklarının icraatlerinin sorgulanması, buradan da ipye gelmesi konuyu amacından ya da gidişatından saptırmaz, hala istiyorsanız faşizm şudur gibi bir tanım koyabilirsiniz.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 02 Ağustos 2005 11:06 tarihinde demiş ki:
Şimdi Doğu Perinçek'in apo ile gezmesinden dolayı bütün İPlileri suçlamak yersiz olur. O kendine göre sebepler belirlemiş, bunu da anlatmaya çalışmıştır, bana göre de samimi gelmedi bunlar. Ancak M.Ali Birand da gitti biliyorsun bir zamanlar Beka vadisine, Yılmaz Küçük, Mihri Belli ve birçok gazeteci falan da gitti, ve alınan kayıtlara göre o adamlar sadece apoya kesin bu savaşı diyip geri dönmüşler. Ne kadar doğrudur bilinmez.
Her neyse,
Doğu Perinçek de, İP de birçok yanlışlık yapıyor, farkındayım, ama ben bölücü olduklarını ya da öyle bir zihniyeti temsil ettiklerini düşünmüyorum. İP örgütündeki gençler de biliyorum ki kötü niyetli değiller. Bakın, yüz tane farklı fikir tarihimizin her döneminde vardı, kurtuluş savaşı yıllarında da vardı, ancak emperyalist tehdide karşı bir arada durdular, savaştılar. Ha o tehlike geçtikten sonra kendi aralarında yine çekiştiler elbette.
Türkiye yine bir kurtuluş savaşı veriyor. Ekonomik anlamda büyük işgal altında, piyasa dışarıya teslim oluyor, sanayiyi atılım yapmaya zorlamak gerekiyor, dış piyasaya teslim olunmamalı, falan filan bunları biliyoruz. Bu dönemde bu nedenle siyasi hareketlerin, aynı çatıda birleşip ulusun yararına bir arada hareket etmeleri gerekli.
Bana kalırsa CHP,İP,MHP,DSP,ÖDP ve hatta BBP birlikte en azından bir süre rahat durmalılar.
Neyse başınızı şişirdim.

ya mesela ecevit vahdettin hain değildi dedi diye dsp'yi suçlamak pek doğru olmaz, ama doğu perinçek şu anda İP'nin başında bulunuyor. ordaki gençler iyi niyetli olabilir ama başlarındaki adam, güvendikleri adam bana yanlış geliyor. ben de aynen inanmıyorum senin gibi o konudaki açıklamalarına perinçek'in. o yüzden yazmıştım zaten o yazıyı.

cafein'in dediği gibi bunları burda tartışmanın fazla anlamı yok o yüzden uzamasın diye ben de kısa bir yazı yazıyorum ve susuyorum.[signature][hline];;suitfly
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delidumrul, 02 Ağustos 2005 00:47 tarihinde demiş ki:
cok abes bir durum olmadi ise. (Ornek olarak Rusyadan gelip para karsiligi erkeklerle olan bayanlar yada bilmemne sporun bilmemnereden getirdigi santrafor gibi)

nedir bu şimdi ayrımcılık değilmi?
hayat insanlara her zaman aynı mesafede davranmaz,o kişinin elinde değildir ''para karşılığı erkeklerle beraber olmak'' bayıla bayıla yapmiodur o işi,emin olabilirsin.
yada o bilmem nereden dediğin adam seçmemiştir doğduğu anda bilmemnereli olmayı.
işte ''abes'' dediğiniz olaylar insanları ayrımcılığa teşvik eder,buda üstün olma çabasıdır.
ben onlardan farklıyım,ben türküm,benim atalarım istenbulu şöyle aldı.
bu tarz nidalarla insanları dierlerinden üstün görmeye çabalarlar ki açık açık ülkücü olup ''ırkçıyım'' diyen kişiler var bu forumda.ha okulda bile faşizm'in ne olduğunu bilmeden ''yaşasın faşizm'' diyen adamlar gördüm,buna rağmen ülkü ocakları ''karolsun faşizm'' die afiş bastırabilio traji komik bir durum.
ha madem mhp faşist değil o zaman kadrosuna teorisini doğru uygulayabilecek adamlar alsın ki bütün mhp'ye faşizan suçlamalarda bulunmıyalım.
ama mhp'nin geçmişine de baktığımızda zaten faşizm vardır,bu MC döneminde lise kitaplarında okutulan konulardan bile anlaşılabilir.ör: ders kitapları değiştrilmiştir,jön türklerin kafa yapıları(kafa yapısı düşünce baabında bir kafa değil,kafa tası yapısı,gözlerinin şekilleri vb vb vb) bu tarz konular işlenmektedir.
bir partiyi incelerken geçmişinden kopuk oalrak bakamayız,gerek ilk kurulması,yapısı ile,bugünkü icraatlarına bakılırsa ne olduğu anlaşılır.
MHP'li arkadaşlarımız kürt'ler ile türklerin ülkü ocaklarında kardeş kardeş yaşadığı idaasını atmış ortaya,yada mhp bünyesindeki kişilerin aslında kürt düşmanı olmadığını yanlış kişilere rastlanmış olduğu falan söylemiş.
nedense bu iddaaları atanlar hep mhpli kişiler oluo,hep aksini savunanlar ise mhp ile alakası olmayan tipler oluo yani bunun sol görüş sahibi olmakla falan alakası yok.
çoğu kişi hoş bakmio mhp ye ve kadrosundaki insanlara,çünkü ne kadar inkar etsenizde sokak serserisi ''beyaz çoraplı'' tiperin toplandığı,adam dövme merkezinden pek farklı durumda değiller.

ha şunuda inkar edin,ülkü ocakları arasında çıkan olaylar sonucu ocaklar arasında çatışmalar çıkışını,polisin ocağa girmesi sonucu bir çok silah ele geçirmesini.
yada bizzat 1.ağızlardan duyduğum ülkü ocaklarında karanlık odaların,falaka aletlerinin bulunmasını,bunaları nasıl inkar edebilirsiniz ki?
bu faşizm değildir de nedir ki?
...eminim şimdi kendinize göre mantıklı bir açıklamada bulunup,su yüzüne çıkmaya çalışıcaksınız.her zaman olduğu gibi ''biz aslında bişey yapmioruz da kürtler yapio hepimiz kardeşiz'' diyeceksiniz.

bende boşu boşuna konuşmuş olucam...[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''

[Bu mesaj Natural tarafından 04 Ağustos 2005 13:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@Natural,
O ornegi verirken yapan kisinin meslegi degildi vurgulamak istedigim, eger daha dikkatli okursan anlarsin anlamak istedigimi. X kisinin buraan cikipta herhangi bir meslek icin Y ulkesine gitmesi o ulkede kalipta Yistanli olmasi gibi birsey di. Ulkucuyum diye cikan kisi irkciyim demez diyemez. Bu kavramlari az biraz bilen bir insan bu kavramlarin yan yana duramaycagini bilir ki bir Turk`un yasasin fashizm diye bagirmasi da ayni derece komik ve abestir.
Ulku ocaklarini korumaycagim burada ama birsye merak ediyorum, cikan olay sonucu polis geliyor ve bircok silah buluyor. Bu adamlarin karsisindaki kishiler bu adamlara cicek mi atiyorlar da bu adamlar karsiliginda mermi atiyor?[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
Sosyal ağlarda paylaş

eh olay orda zaten ocaklar arası çatışamdan bahsedioruz.ne yaman çelişki bu,*hepimiz ülkücü gardaşlarız,ama ocaklar arasında çatışma çıkıo.bilem kaç kişi yaralanio,ocağa polisler sokulmuo,sonra çevik kuvvet ekipleri zar zor giriolar içeri.çok ilginçmiş yaw..
burda ismini söylemedeiğim kişiler var ki onlarda çekinmiolar zaten ''ben ırkçıyım'' demekten,hemde ülkücü bu arkadaşlar.
fazla uzatmicam ki ne haltlar döndüğü belli ülkü ocaklarında,mafyadan tut hertürlü pisliğin bulunduğu mekanlar.
lise tayfasının ''abü adamalrı topla dayak yioz'' modunda dolaştığı,okulda örgütlenmelerinde,insanalrın ''arkam olsun'' die katıldığı yerler.
karşılarındakilerin silahla haşır neşir olması ülkücülerinde silaha sarılmanın haklı bişey olduğunu göstermez,gösteremez.
ki silaha sarılmak o mantıklı anarşistliktir,çünkü kurulu düzene karşı çıkıp kendi başına istediğin fikirleri zor kullanarak dayatma çabasıdır,bu açıdan ülkücülerin yaptığıda yerine göre faşizmdir.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

Iyide ayni gorushu tashiyan isnanlar tartishamaz mi ? Kavga edemezler mi ? Ona bakarsan tam zit gorushte 2 liderin televizyonda birbirlerini yumruklamalari , ustune sen bittin oldurtucem seni vs. demelerine sahit oldu insanlar. Kisaca ayni gorush olsa da insanlar arasinda dushunce farki olabiliyor. O hem ulkucu hem irkci olan arkadsahlarin o zaman bilmiyorlar neyin ne oldugunu. Gelsinler bana anlatsinlar hem irkci olmayi hem ulkucu olmayi. Ben silahla ahsir nesir olmak iyi birseydir hakli birseydir demedim, elbette hatadir ama bu 2 tarafli bir olay. Karsindaki silahlanirsa sende silahlanirsin. `Lise tayfasi` ulku ocaklarini yonetmiyor. Yonetenler de az cok akli basinda kisilerden secilirler.Kurulu duzene karsi cikmak anarsizm degildir. Kimsenin ama kimsenin eger kafasi calishiyorsa fikrini zorla deyishtiremessin. Gallileo ya doner o olay.[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuyu daha öncede tartıştık. Hangi siyasi örgütün gençlik kollarının faaliyet ve davranış biçimine bakarsanız ülkücülerinkiyle aynı. Lise çağındaki öğrencilerin arka edinmek için lisedeki baskın gençlik kollarına katıldıkları gerçektir. Bunu sadece bir gençlik koluna mal etmeyelim. Bunu yaşadığınız ve okuduğunuz okula göre yorumlamayalım. Silah meseleside buna dahil.

Sendika adı altında toplanana sol siyasi gurupların hala tehdit ve silah zoruyla sendika üyesi yapılmaya çalıştığı memurlarımız olduğu inkar edilemez. Sendikalar olan ilgi azalmaktadır.

Uyuşturucu mafyalığı adı altında sadece ülkücü değil belli sosyal kesime hitab eden sol örgütlerde bundan para kazanmakata. Son zamanlarda artan uyuşturucu kullanımından kar eden yasa dışı sol örgütlerin maddi kaynaklarından biri olduğu ve ülkemizde buna pararlel olarak artan terör eylemine dikkat çekerim.

Anarşizim sol ideolojiye ait bir terim ve anarşizm'in temelinde hireyarşik düzene tepki vardır. Sosyalist düşünürler bu düşünceye karşı.

Suç işleyen bir kaç kişi yüzünden bütün bir camia'yı karalamak fanatikliktir. Bunun aynısını asılsız iddialarla Sosyalist düşünceye mukabilen yazan olursa aynı cevabı veririm.

Bir ülkeyi bütün yapan milliyetçi ve sosyalist düşüncedir. Ülkemizde bu bakımdan diğer ülkelere nazaran önde olduğu düşüncesindeyim. Muhalefet olacak elbette ama temelde uzlaşılan noktalar var.

Faşizm hakında iddiada bunlunan arkadaşlar konuyu açan arkadaşımızı iyi okumalarını öneriyorum.

Ülkücü düşünce ırkçılıkla bağdaşmaz. Merak eden varsa siteye baksınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

seve seve cevap verirdim yazdıklarınıza fakat uyarı geldi,hem modu hemde kendimi zor duruma düşürmemek için tartışmicam.
uzatmanın anlamı yok anlaşamicaz zaten belii...
vericek cevabım olmadığını falan düşünmeyinde,yada ne düşünürseniz düşünün...[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

"Devlete karsi hurriyet yoktur"

Alin size faşizmin tanımı. Asıl sorun devletin tanımında çıkıyor. Devleti halkın kendi iradesi olarak tanımlarsanız demokrasi, gucun hakimiyeti olarak tanımlarsanız faşizm oluyor.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı?
IllidanStormrage, bi zamanlar demiş ki:
Dinciler nefes alıyo ooo ozaman biz almamalıyız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...