Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allah and Muhammed

Jean_Ali

Öne çıkan mesajlar

Bunlarda iyice fazla oldu !!!

Edit: Pardon git allah ve muhammed le s... diyolar[signature][hline]Name: CaNNi
Class: KaşarHood
Clan: OSMANLI
Race: El Morad
Server: Beramus
Level: 61
Sonunda bi mirajım oldu.. :D
CaNNiBaL_CoRpSe >>>> Kısaca CaNNi ;)

[Bu mesaj CaNNi tarafından 12 Ağustos 2005 18:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece sw basmadığın için mi söyledi bunları? Bana pek öyle gelmedi. Yada cidden agresif bir tanesine denk gelmişsin. "Git onlarla şaap gay Turk" demiş sana kibarca.[signature][hline]Because you anger, your heart is in chaos, Because your heart is in chaos, your blade is dulled, You are to weak to defeat me!

Eski Solufain'im ben belki tanıyan çıkarsa diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

Hoş olmayan şeyler söylüyor diyorki Git ve (burada dine hakaret olarak kullanmış tabi) Allah ile **** ve beta testi terket.Burası Turk server ı değil Amerikan Server ı diyor alt pencerede...

Üstteki mavi pencere ise Allah ve Muhammedi ***, gay türk diyor...

İmkanın varsa şikayet et bence.. Ancak ben oyun hakkında bilgim olmadığı için şikayet konusunda boş konuşuyor olabilirim :D
[signature][hline]MONO(b)LOG

[Bu mesaj dasaaa tarafından 12 Ağustos 2005 18:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1.si sen adama ne dedin?
2.si durduk yere öyle bişey diyebilecegini sanmıyorum.
3.sü MUSLUMANIZ diye bi clan bile var yani böyle şeyleri malzeme eden bizleriz.
4.sü böyle söylenen herşeyi buraya taşıyıp saçma sapan gerilim yaratmayın.[signature][hline]unholy ownz u
Tunafishyme:>.< yo mommas so fat, she broke the bike BEFORE she sat on it!!
diez- kalgeldi vs _all_eyez_on_me_
Sosyal ağlarda paylaş

aynen söle oldu ben towna çektim.Sora o geldi sw pls dedi.Bende o norm da yazanı yazdım oda bana saydırdı bende allah muhammed yazıdsını fln görünce başladım.Yani o başlattı.Bide yanında buffer vardı o da gülüo dediğine yaw arkadaşım böle şeyler denirmi yaw bi oyun için abi resmen müslümanlara hakaret yaw
Sosyal ağlarda paylaş

Dasaa, ne yazık ki Oyun' da şikayet etmek gibi bi lükse sahip değiliz...

Konuya gelince, HasMez' in söylediği çok önemli 2 nokta var... Birinicis, Din' i alet eden clanlar kuruluyor. bunun sonucunda da bu tür olaylar meydana geliyor. Diğeri ise bu tür konuların forum' a taşıdığınızda inanılmaz bir gerginlik yaratması... Ben günde 2384832 olayla karşılaşıyorum bunun gibi. Hepsini forum' a yansıttığımı düşünsenize... Yapılan hareket çok terbiyesizce, tabi ki kimse kabul edemez böyle bir şeyi... Ama bizim yaptığımız sadece birbirimizi gaza getirmekten başka bişey değil... Bu tür topic' leri azaltmanızı rica ediyorum...[signature][hline]anforçunitli novan kenbi told vat dı meytriks iz... yu hev tu siğ it for yorself...
Sosyal ağlarda paylaş

ozmn 2 madde daha yazim size

1.si normalde go **** with diyen adam amerikalı diil onun için us serverı burası bizim ayakları çekmesi sadece gerilim yaratmak amacıyla yapılmış bir hadise.
2.si ben hala adamın sana durduk yere sana o lafları söyledigine inanmıyorum. çarpık medya gibi en can alıcı kısmını koymuşsun foruma gibi geliyor.[signature][hline]unholy ownz u
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle hasmeze katılıyorm adamın yazdıklarını koymuşun sadece kendı yazdıklarını silmişin ozaman hiç ss almasaydın direk söleseydın adamın ne dediini
ayrıca islamin_force müslüman hede hödö die guildler fln görmeye başladım yaşadığımız çevre ile bağdaşmayan ub oyunda böle şeyleri şiddetle kınıyorum çok yazık..[signature][hline]sheref, 20 Ocak 2005 02:34 tarihinde demiş ki:
seviştik sonra konuyu kapatıp arkadaşlığa devam ettik tabi eskisi gibi olmadı illaki...
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk görse birer tokat çarpardı heralde bize,
Uğraştığımız şeylere bak,ulan adamlar oyunda bile eziyor bizi,hala oynıycaz diye kasıyoz.
+ Şöyle düşünmek lazım bide,bir Türk oyun ve serverimiz var,içinde 1000 Türk,10000 Yabancı var.Adamlar Türkçe bilmiyor,bizimkilerde onların dilini bilmiyor,böle değişik klanlar kuruyolar,Dinleri geçtim,Ermeniler falan oluyo böle.
O zamanda biz gördüğümz yabancıya kafayı atardık heralde.
Aynı durum.Gayet normal karsılıyorum ben hepsini.
Sonuç olarak adamlar [spo1=şş]öyle döte böle tarak [/spo]diyolar.

[Bu mesaj Buzi tarafından 12 Ağustos 2005 19:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aga ben yalan sölemem istiosan oyunda bul beni gidp adamı bulalım hatta onun yanında bad-mad vardo ona da soralım.Oda yanındayıd size yemin ederm.İlk o normdakini yazdı sora ben özelde çıkıştım oda daha ileri gitti.Ama ben ona ilk küfür fln etmedim hatta normal chatte bak görürsün
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buzi, 12 Ağustos 2005 19:06 tarihinde demiş ki:
Atatürk görse birer tokat çarpardı heralde bize,
Uğraştığımız şeylere bak,ulan adamlar oyunda bile eziyor bizi,hala oynıycaz diye kasıyoz.

insan kendine bazen tokat atmadıgı için başkalarından yardım istiyor bu konuda. bizler orada player olarak bireysel bir şekilde sanal olarak varlıgımızı koyuyoruz. nickimizin sonuna "_tr" koyuyosak "MUSLUMANIZ" diye clan açıyosak oraya türklügüde katmış oluyoruz. bunları yaptıktan sonra hareketlerimize dikkat etmiyoruz ama adamlar buna ters birşey söylediklerinde bir anda herkes söyleyenlere yükleniyor. hiç empati hiç özeleştiri yapılmaksızın savunmaya geçiyoruz. tabii ki savunulucak şeyler var savunulmayacak şeyler var. bir yabancıyla bilmedigi bir dilde konuşmak/küfür etmek/rahatsız etmek kaba bir harekettir. bu ayrıntılar önemli yabancılar için. bunları hala tartışıcak durumdaysak vay halimize. Eger turk oldugunuzu belirtecek bir nick veya clan seçiyorsanız o ülkeyi temsil eden kişiler gibi oynamalısınız. turklugu çıkar amaçlı kullanan bir kesim var oyunda, bu oyunun yapılış amacına aykırı birşey. tabii ki turklerle organize olabilmek için turk oldugunuzu belirtebilirsiniz ama turklugu ön plana çıkarıp insanlardan zorla birşeyler beklemeniz yanlıştır. yabancılarla birçok şekilde kültürel olarak farklılıklarımız bunları düşünmeden hareket etmeyin. bizim sokaklarımızda johnyler hanslar yok ahmet mehmet var. gidip ensesine bi şamar attıgınızda normal karşılayacak arkadaşlarınız degil bunlar. onun için beyninizi biraz yorup insanların neler düşünebilicegini , yaptıgınız hareketlerin nelerle sonuçlanabilecegini araştırın,düşünün,bilgilenin sonra harekete geçin. bunları söylüyorum 100 kerede söyledim hala aynı tartışmalar oluyor. etki-tepki diye bir hadise var gidin bunuda araştırın.[signature][hline]unholy ownz u

[Bu mesaj HasMez tarafından 12 Ağustos 2005 19:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bak bilader son kez söylüyorum sen ya anlamak istemiosun yada anlamıosun adam sw istedi bende turk herhal die bıktım aq sw den 5 kere öldüm dedim.(Burda adama bi hakaret yok)
o da bana onu yazdı (normal chatte yazan)bende turk murk görünce dayanamadım bende başladım ama ben dinine fln küfür etmedim hatta yazdıklarına yanındaki bile güldü.Aga bıktım bunlardan ya turk serverı açılsa ne güzel olur.Bide türklere ksci diolar.3hafta önce oynarken arklarla sırf partiye almadım die adam dakka başı ks yaptı anca başka yere giderek kurtulduk.Bide bütün clana küfür yazıodu.Bilmiyorum neden yaptı.Yani kısaca burda BENİM bir suçum yok ben sadece sw yüzünden ölüğümü dile getirdim ve ona da türk zannettim.Bilmiodum yabancı olduğnu
Sosyal ağlarda paylaş

yabancılardan bu konu için ögrendigim en önemli şey ignore etmek abicim. iplemiceksin , reyting vermiceksin adamlara. çok büyürse müdahale edersin böyle ufak tefek şeyleri takmayacaksın. milletin yaptıklarını sana yüklüyorlarsa ozmn savunursun. bizde türküz bişey dediklerinde bizede batıyor hatta tanıyan varsa bana olan etkisini dahada çok bilir ama yapmam gerekeni yapıyorum çogu zaman. iplemiyorum çünkü iplenicek kişiler degil bu tür şeyler söyleyen kişiler. bizlerde nasıl çoluk çocuk oynuyorsa onlarda da çoluk çocuk oynuyor.[signature][hline]unholy ownz u
Sosyal ağlarda paylaş

Hasmez senin ile ayni parelelde düsünüyoruz . Biraz özelestiri yapmak gerekiyor .. Sadece biz Türküz biz herseyi yapariz . bizim bizden baska dostumuz yok söylemlerini kullanmadan önce yaptiklarimizi biraz irdelesek daha iyi olacak . Tamam arkadaslar bize karsi bir önyargi var ama bir düsünün hic mi sucumuz yok ? Yani butun hepsi durup dururken karar verdiler
mhmmm kime sarsak ... bulduk bulduk hadi millet türklere saralim onlara karsi cephe alalim mi dediler ? Yoksa oyunu baz alarak konusayim

* PM ve genelden sadece türkce konusup . Bu dünya bizim ya biizm dilimizi konusursunuz yada ceker gidersiniz mi demek istiyoruz ? Bu bir oyun . Amerikada host ediliyor ve cok genis bir yabanci oyuncu kitlesi mevcut. Dolayisi ile oyun dilinin tüm dünyanin kabul ettigi ingilizce olmasi son derece dogaldir.

* Birseyi gerektigi nezaketten mi istiyoruz ? Az once oyundayken densizin birisi geldi bana " clandan *** suna bi msg at beni bulsun " dedi .. Emret abi dedim baska birsey var mi ? O andan sonra kim gelirse gelsin bana o mesaji attiramazdi. Mantalitemiz bu yaklasimimiz bu . Ama o adam gelip hocam ya sizde bir arkadas var bulamiyorum belki diger serverdadir bi zahmet clandan msg atar misin dese ? iki elim kanda olsa birakir isimi mesaji atarim ...

* Din kisvesi konusunda konusmuyorum arkadaslar ama cidden cok genis , kapsamli bir Musluman düsmanligi basladigin saskinlikla izlemekteyim. Ama bu konuda yine önümüzde cok ciddi örnekler var . Soyle basinizi oyundan kaldirip tv , gazetelere bakinca cok daha rahat algilayabilioruz ..

Sonuc olarak .. Ne yaptim ki bunlar oluyor diye düsünmek gerek . Hatalari görüp onlari cözdükten ve tekrarlamadiktan sonra Birakin onlar hakkimizda ne düsünürse düsünsün. Bir süre sonra onlarda gercegi net olarak goreceklerdir .[signature][hline]"Our evil is inherited from our innocence"

Name:Laina
Class:Arch-Mage
Level:6x
Clan : The Others
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...