Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sofi'nin Dünyası

Villians

Öne çıkan mesajlar

Felsefe üzerine okuğum en temel kitaplardan biri.Bikere okudum ve tekrar okumak istiyorum.
Aranız da bu tür konularla ilgilnen var mı bu tür yazılmış başka kitaplar varmıdır acaba?[signature][hline][b][u][i]Dark Elf

[Bu mesaj Villians tarafından 09 Ağustos 2005 18:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de okudum, güzel bir kitap. Özellikle yazar ne görüşte bilmiyorum ama her görüş arasında ayrımcılık yapmadan o görüşü bulan filozofların bakış açısından anlatmayı çok iyi beceriyor. Ama sanırsam kendisi Berkleye'e yatkın :)
Felsefe tarihi konusunda kültür seviyesini baya arttıracak bilgilere sahip.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız romantizim döneminden bahsederken, gotik çağın tam bir tanımını yapmasına rağmen, adını koymamış ona şaşırdım.
Aslında önemli bir çağdır.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sunum için
"Beyond Good and Evil" - Nietzche
"A Treatise on Human Nature" - Hume
. Niçenin kitabında diğer felsefecilerede değiniyor ama genelde eleştirisel bir bakış açısıyla. Humeun kitabı ise kendi düşüncelerini açıklayan ve iki kitapda felsefenin bir sürü konusuna değinen kitaplar. Ben daha çok ahlak,iyi,kötü,doğru,yanlış kavramları üzerinde duran kısımları okudum.

Birde Bedia akarsunun "Ahlak Öğretileri" var o direk ders kitabı gibi.

En sonda "Sokratesin Savnuması"nı okudum oda güzeldi :) Hem de ince hehe.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...