Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Clone Wars

elvyn

Öne çıkan mesajlar

@mdma
işte o adamlar o yüzden master arada ölüp gitmiyo
göz önüne çıkmasa ezik gibi ölse masterlığın ne anlamı kalır???
onlarda master olsaydı onlarda kolay ölmezlerdi
masterlık 2 jedi hareketi yaptıktan sora alınan bi ünvan değilki
bak qui gon jinn'e ???[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

Cem_Jedi, 20 Aralık 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
beni kızdırmayın siteyi hackletirim

[Bu mesaj Gwindon tarafından 13 Haziran 2005 13:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya haklısınız sizde, her jedi tapınağının önünden geçen padawanı, jediyı master yapmıyorlar.
[spo1=spolier]ben su ölümlere örnek veriyim mesela; clonewarsı dikkatlice izleyen arkdaşlar hatırlarsınız 2. sezonda Luminara Unduli ve padawanı Barriss Offee nin illium (sanırım böyle yazılıyor) gezegeninde sadece 2 sinin yaptıklarını mutlaka ağzı açık izlemişlerdir. 2 si koca mağrayı güç ile üzerlerini cokmesini engeliyor ve gorunmez mayın bırakan droidlere karşı savaşıyorlar.
ama bunlar code 66 ile aayla secure ile birlikte troperlerin lazer atışı ile öldürülüyorlarmış.

2. bir örnek ise kit fistonun (masterdır kendisi yoda master fisto diyor) yine 2. sezonda kalamar gezegeninde su altı sovununu herkes hatırlar. ama görüyoruzki palpatininin sanırım 2. yada 3. kılıç hamlesinde ölüyor.

yani benim kastettiğim eziklik durumu bu. bunun gibi bi suru ornek var. bence lucas amca (2. filmdeki genosis olayındaki gibi) jediların code 66 da troperlera karşı yaptığı mucadele sahneleri koyup filmide bi 15 dk uzatabirdi, olayı doğru duzgun bağlardı. yada clone wars animesinde jediları bu kadar aşmış göstermeyebilirdi. bana filmideki detaylarla çok ilgilendiğimiz için genel olayları göremiyormuşuz gibi geliyor.birde ilk 10 bölümünde cok uyduruk olduğuda dikkatimi çekti.insanı soğutuyor olaydan

sunuda ekleyim clone warsı izlemeden önce işte jediler arkadan hiç beklemedikleri yerden saldırıldıkları için yenildiklerini düşünyordum. ama clonewars ile filmdeki jedilar tamamen birbileriyler çatışıyorlar. cok farklılar.[/spo][signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.

[Bu mesaj mdma tarafından 13 Haziran 2005 15:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Çizgi filmde rahatsız eden şeyler gerçekten çok fazla. Spoiler[spo1=Misal Sınırsız Güç(!)]Sınırsız güç kullanımı (Mace Windu force push ile yaklaşık 100droidi telef eder ancak bu imkana rağmen "yumruk atarak" robotları teker teker parçalama çabası içerisindedir; Mace Windu yine aynı bölümde "uçarak" [force jump olamaz bu] tepenin(!) üstüne konar; hele Master Windu'nun robotu vidalarına ayırma sahnesi mevcuttur ki bunu neden Grevious'a yapamamaktadır, Grevious'ta vida yokmutur, monoblok gövdeli midir? ; Kit Fisto(?) su altında yaklaşık 90cm'lik kılıçla 10metrelik metal robotu "tek hamlede" kesmektedir, animatörler sanırım uykusuz kalmış biraz)
Kısaca Jedi güçleri gereksiz yere abartılmıştır. Spoiler[/spo]
Çizimlere gelince... Portre!! Merak ediyorum portre ile bu kötü çizimler arası bir derecelendirmen mevcut değil mi? Yok tabi çizimleri şirin bulmana saygı duyarım. Ancak (Neo-klasik çalışma beklemesem de) çizimlerin daha kaliteli olabileceğini düşünüyorum hala.
Gerçekten çizgi filmde Ep2 ile Ep3 arasındaki dönemi anlatma çabası mevcut. Ancak -yineliyorum- 01-20 arası fazla bir şey anlatmıyor, sadece "abartıyor". Ancak 21-25 arası konuya dönülüp gerekli bilgiler aktarılabiliyor.
Bilirsiniz ABD'de mahkemelere kamera almazlar, ressamlar girer çizer. İşte ben bu çizgi filmden Jediların kamera karşısında utangaç olduklarını kameralar gidince uçan kaçan Matrix bozması Süper Jedilara döndüştüklerini gördüm. Jediların kamera korkusu yüzünden bütün olanları animasyonla aktarmışlar.
Neyse benim için hayal kırıklığı olsa bile bir SW eseri. Seyredip kararı kendiniz verin (Ben bir Star Wars hayranı olarak üzüntüyle karşılamama rağmen hepsini CD'ye yazdım hemen, kenarda duruyor)[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız
Sosyal ağlarda paylaş

yani demek istediğimde bu madem clonewarsa jedilar supermen vari bir durumda. neden filmde ezik ötesi duruma düşürdün ey lucas :( . buna masterlerde dahil.
bunu dışında clonewarsda beni en cok soğutan olay:
[spo1=spolier]21. bölümde aynen ortaçağ savaşcılarını sovalye ilan eder gibi yoda, anakini jedi sovalyesi yapıyor. bu olay bitirdi bence. en iyisi clone wars yokmuş gibi filmleri dusunmek[/spo][signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mdma, 13 Haziran 2005 15:05 tarihinde demiş ki:

ben su ölümlere örnek veriyim mesela; clonewarsı dikkatlice izleyen arkdaşlar hatırlarsınız 2. sezonda Luminara Unduli ve padawanı Barriss Offee nin illium (sanırım böyle yazılıyor) gezegeninde sadece 2 sinin yaptıklarını mutlaka ağzı açık izlemişlerdir. 2 si koca mağrayı güç ile üzerlerini cokmesini engeliyor ve gorunmez mayın bırakan droidlere karşı savaşıyorlar.
ama bunlar code 66 ile aayla secure ile birlikte troperlerin lazer atışı ile öldürülüyorlarmış.

2. bir örnek ise kit fistonun (masterdır kendisi yoda master fisto diyor) yine 2. sezonda kalamar gezegeninde su altı sovununu herkes hatırlar. ama görüyoruzki palpatininin sanırım 2. yada 3. kılıç hamlesinde ölüyor.

yani benim kastettiğim eziklik durumu bu. bunun gibi bi suru ornek var. bence lucas amca (2. filmdeki genosis olayındaki gibi) jediların code 66 da troperlera karşı yaptığı mucadele sahneleri koyup filmide bi 15 dk uzatabirdi, olayı doğru duzgun bağlardı. yada clone wars animesinde jediları bu kadar aşmış göstermeyebilirdi. bana filmideki detaylarla çok ilgilendiğimiz için genel olayları göremiyormuşuz gibi geliyor.birde ilk 10 bölümünde cok uyduruk olduğuda dikkatimi çekti.insanı soğutuyor olaydan

sunuda ekleyim clone warsı izlemeden önce işte jediler arkadan hiç beklemedikleri yerden saldırıldıkları için yenildiklerini düşünyordum. ama clonewars ile filmdeki jedilar tamamen birbileriyler çatışıyorlar. cok farklılar.

Öncelikle code 66 degil order 66. Order 66 ten sonra zaten yaklaşık 10 15 dakika jediların bu emre direnişleri gosterildi gayet acıklı bir müzik eşliğinde.

Filmde Palpatine in çata çuta diye 2 master yatırması zaten çoğu kişi tarafından saçma bulunmuştu, hatta filmin topicinde bunu tartışmıştık. Sonuç olarak o sahne üzerinde George Lucas'ın fazla durmak istemediği, yan öğelerle Mace Windu vs. Palpatine kapışmasını bozmak istemediği kanısına varmıştık.

Knight ilan etme olayına gelince, bence gayet hoş bir enstantaneydi. Devamında Padme'nin saçı bir kutuya koyup saklaması kutuyu öpüp koklaması gayet hoştu.

Edik: Mace Windu Droidlere karşı bölümü eğlencelik bir bölümdü zaten, saf aksiyona yapalım gençler eğlensin diye yapılmış bir bölüm olduğu gayet belliydi eheh.[signature][hline]böyle iyi.

[Bu mesaj elvyn tarafından 13 Haziran 2005 21:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

code yada order, clonelara üretim aşamasında kafalarına yada genlerine kazınmış oldukarını dusunursek code diyebiliriz.

o 3 ceday tartışması için belki haklı bir kanıya varmışsınız ama lucas amcanın böyle yapması sanki işin artık filmin ana konusunu bilmeyen kişileri filme bağlamak için yaptığı kanısına varmaya başladım. madem mace winduyu one cıkaracaktı. alsaydı master olmayan sıradan 3 jedi doğrasaydı sidius.
ayrıca 2. filmde de genosisde 3-4. lazer atışı ile jango feetin 1 masteri rahatça öldürmesi var. ben ilk izlediğimde filmi aha doku cıkartıcak saberi kesicek diye beklerken jango feet masteri rahat aldı.

kinght olayı ise tamam padme aldı sakladı fln güzel hoş. ama neden gerçek dunya ile bukadar bağdaştırıyor. buda ayrı bir tartişma konusu.

edit konusu içinse, starwars fanları burda 2 ile 3 arasındaki jediların başına ne geldi, savaş nasıl ilerledi, bir çok jediyın gucunu filmde goremedik, clone warsta goruruz diye bekliyordu. öyle değilmi? tabili bunları öğrenmek fanlar için bir eğlenceli, bir ilgi alanı ama 2. sezonda mace windunun tek başına yaptığı sovlardan sonra palpatin ve anakine yenilmesinin eğlencelik bir yanı yok bence. ve bunun gibi daha bir çok olay var.

bunun benzeri bir durumun 3 ile 4 film arasına çekilecek anime yada dizi film neyse onlardada olmasındı bekliyorum. artık lucasın olayı 2. filmden sonra tamamen ticarete döktüğünün kanısındayım. detaylara hiç mi hiç önem vermemiş bence.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,

[Bu mesaj mdma tarafından 13 Haziran 2005 21:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle ticaret olayına değinelim: Benim görüşüm SW'nin artık George abimizin kontrolünden çıktığıdır. Expanded Universe'tü, Sw oyunlarıydı, bu Clone Wars gibi yan projelerdi vs. George Lucas sanıyorum kontrolünü biraz yitirmiş gidişat üzerinde.
Aslında SW yan projelerine bakınca genelde berbat şeylerle karşılaşıyoruz! Ewok falan vardı bilmem hatırlar mısınız? Zamanında piyasaya deli gibi SW oyunu sürerlerdi ve ancak birkaçı güzel olurdu... Biz gene hayranlar olarak alır oynardık ama çoğu vakit kaybıydı. Ha George Lucas bunlardan para kazanmıştır tabi. O ayrı. Ancak bu kadar büyük bir "olayın" başındaki yönetici her şeyi bilmek ve her şeyden anlamak zorunda değil. Dolayısı ile SW üzerindeki kontrolünü bu büyüme ile yitirmiştir.
Gelelim Clone Wars olayına:
"Mace Windu Droidlere karşı bölümü eğlencelik bir bölümdü zaten, saf aksiyon yapalım gençler eğlensin diye yapılmış bir bölüm olduğu gayet belliydi eheh." elvyn;13 Haziran 2005 21:14
Zaten sorun da bu... Clone Wars'un 01-20 arası bölümleri "gençler eğlensin, aksiyona doysun" şeklinde yapılmış. Ep.2 ile Ep.3 arasını doldurmaya yetecek gücü yok. Keşke senin dediğin gibi "Master Windu ile Matrix Soslu Aksiyon" isimli tek bölümde kalsa olay. Ancak kalmıyor. Örnekler çok ilk aklıma gelen Mace Windu'lu sahnelerdi. Ancak şimdi bir de şu geldi;"Obi Wan vs Yok olmayan, parçalanıp bir araya gelebilen ve ortaçağ şövalyelerinden esinlenmiş süper kötü" bölümü. Keza Obi Wan ın bir bölümde duvar üzerinde speeder(?)ını sürdüğü ve geleceği yere vardığına inandığı an speederin üzerinden atlayıp speeder i harcadığı sahne gibi filmdeki karakterlerin kesinlikle yapmayacakları sahnelerde mevcut.
Demek istediğim XYZ isimli SW ile uzaktan yakından alakası olmayan çizgi film projesinin ürünü olsaydı bahsettiğimiz; amenna. Farklı güzel kaliteli bir şey olmuş diyebilirdik. Ama bu SW ve amaç Ep2 Ep3 arasını doldurmak... Üzgünüm ki olmamış.[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız
Sosyal ağlarda paylaş

evet öyle ama en cok beyendiğim yeri shaak-ti ve ku-adi mundinin başından geçen olaylardı. son 6 bolum diyebiliriz. bide dookunun bulduğu kendini sith zanneden dark jedi bozması var(ismini hatırlıyamadım dooku elektro-mangal yapıyor bi ara onu). dooku anakin ve o bozma arasında geçen maceralarda güzel hava yaratmış bence.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mdma, 13 Haziran 2005 21:32 tarihinde demiş ki:
code yada order, clonelara üretim aşamasında kafalarına yada genlerine kazınmış oldukarını dusunursek code diyebiliriz.

o 3 ceday tartışması için belki haklı bir kanıya varmışsınız ama lucas amcanın böyle yapması sanki işin artık filmin ana konusunu bilmeyen kişileri filme bağlamak için yaptığı kanısına varmaya başladım. madem mace winduyu one cıkaracaktı. alsaydı master olmayan sıradan 3 jedi doğrasaydı sidius.
ayrıca 2. filmde de genosisde 3-4. lazer atışı ile jango feetin 1 masteri rahatça öldürmesi var. ben ilk izlediğimde filmi aha doku cıkartıcak saberi kesicek diye beklerken jango feet masteri rahat aldı.

kinght olayı ise tamam padme aldı sakladı fln güzel hoş. ama neden gerçek dunya ile bukadar bağdaştırıyor. buda ayrı bir tartişma konusu.

edit konusu içinse, starwars fanları burda 2 ile 3 arasındaki jediların başına ne geldi, savaş nasıl ilerledi, bir çok jediyın gucunu filmde goremedik, clone warsta goruruz diye bekliyordu. öyle değilmi? tabili bunları öğrenmek fanlar için bir eğlenceli, bir ilgi alanı ama 2. sezonda mace windunun tek başına yaptığı sovlardan sonra palpatin ve anakine yenilmesinin eğlencelik bir yanı yok bence. ve bunun gibi daha bir çok olay var.

bunun benzeri bir durumun 3 ile 4 film arasına çekilecek anime yada dizi film neyse onlardada olmasındı bekliyorum. artık lucasın olayı 2. filmden sonra tamamen ticarete döktüğünün kanısındayım. detaylara hiç mi hiç önem vermemiş bence.

Şu son mesajınla Star Wars bilginden şüphe duymaya başladım.

Code diyemeyiz order o.

Sıradan 3 Jedi doğranmasının bir anlamı yok, Windu vs. Sidious kapışmasının önemi var.

Master ölmez diye bir kaide yok. Çok güzel harcanıyor masterlar da.

Neden bu kadar gerçek dünyayla bağdaştırıyor ne demek bir kere? E herhalde bağdaştıracak, Star Wars sanki bambaşka bir evren. Bak o da "evren", elimizde bulunanların hayal gücüyle yoğrulmasından oluşmuş. Filme muhalefet olmakla eline birşey geçmez.

Anakin ve Palpatine hayvani güçlü insanlar. Midicholorianları azmış ikisinin de, Sidious'un force hakkında bilgisi dehşet. Ayrıca orada Windu bir surprise attack yaşadı.

Ben de hala ya bilgi eksikliğinden ya da illa da muhalefet olacam tutkusundan kaynaklanan bir problem olduğunu düşünüyorum.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dasaaa, 13 Haziran 2005 21:58 tarihinde demiş ki:
Öncelikle ticaret olayına değinelim: Benim görüşüm SW'nin artık George abimizin kontrolünden çıktığıdır. Expanded Universe'tü, Sw oyunlarıydı, bu Clone Wars gibi yan projelerdi vs. George Lucas sanıyorum kontrolünü biraz yitirmiş gidişat üzerinde.
Aslında SW yan projelerine bakınca genelde berbat şeylerle karşılaşıyoruz! Ewok falan vardı bilmem hatırlar mısınız? Zamanında piyasaya deli gibi SW oyunu sürerlerdi ve ancak birkaçı güzel olurdu... Biz gene hayranlar olarak alır oynardık ama çoğu vakit kaybıydı. Ha George Lucas bunlardan para kazanmıştır tabi. O ayrı. Ancak bu kadar büyük bir "olayın" başındaki yönetici her şeyi bilmek ve her şeyden anlamak zorunda değil. Dolayısı ile SW üzerindeki kontrolünü bu büyüme ile yitirmiştir.
Gelelim Clone Wars olayına:
"Mace Windu Droidlere karşı bölümü eğlencelik bir bölümdü zaten, saf aksiyon yapalım gençler eğlensin diye yapılmış bir bölüm olduğu gayet belliydi eheh." elvyn;13 Haziran 2005 21:14
Zaten sorun da bu... Clone Wars'un 01-20 arası bölümleri "gençler eğlensin, aksiyona doysun" şeklinde yapılmış. Ep.2 ile Ep.3 arasını doldurmaya yetecek gücü yok. Keşke senin dediğin gibi "Master Windu ile Matrix Soslu Aksiyon" isimli tek bölümde kalsa olay. Ancak kalmıyor. Örnekler çok ilk aklıma gelen Mace Windu'lu sahnelerdi. Ancak şimdi bir de şu geldi;"Obi Wan vs Yok olmayan, parçalanıp bir araya gelebilen ve ortaçağ şövalyelerinden esinlenmiş süper kötü" bölümü. Keza Obi Wan ın bir bölümde duvar üzerinde speeder(?)ını sürdüğü ve geleceği yere vardığına inandığı an speederin üzerinden atlayıp speeder i harcadığı sahne gibi filmdeki karakterlerin kesinlikle yapmayacakları sahnelerde mevcut.
Demek istediğim XYZ isimli SW ile uzaktan yakından alakası olmayan çizgi film projesinin ürünü olsaydı bahsettiğimiz; amenna. Farklı güzel kaliteli bir şey olmuş diyebilirdik. Ama bu SW ve amaç Ep2 Ep3 arasını doldurmak... Üzgünüm ki olmamış.

Bak şimdi 1-20 arasında film adına bir şey yok diyemezsin. Asajj Ventress (Dooku'nun Anakine saldığı tip) ile Anakin kapışması, Anakin'in orada öfkeyle bu düelloda tanışması bunlar önemli şeyler. Ayrıca Clone "Wars". Adamlar oturmuş savaş yapmış filme daha ne katkısı olacak, araya da bir kaç eğlencelik bölüm sıkıştırılmış, saçma veya değil. Gezegenin kaderini belirleyen bir savaş bu, olsun olmasın diyemezsin ki.[signature][hline]böyle iyi.

[Bu mesaj elvyn tarafından 13 Haziran 2005 22:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle SW3'te Palpatin'in Master Windu ve diğer 2 jedi tarafından ziyaret edildiği sahnede Jedilerın hızlı bir şekilde alaşağı edilmesi filmin selameti açısından elzemdir. Şöyleki bir önceki sahnede Master Windu Anakinle konuşur ona nedenleri sıralar. Fakat olaydan uzakta olan Anakin Senatörün yanına gidince Windu ve Palpatin'i görür. Zor bir karar vermesi lazımdır. Hayatını değiştirecek bir karar. İşte bu sahnenin ve filmin daha sonraki bölümleri için Anakin'in gözü önünde olan, dikkat çekici, cesur bir lidere ihtiyaç vardır. Bu zor karar sahnesi için esas kötü ve esas iyi olmak üzere 2 kişiye ihtiyaç vardır, esas kötü ve 3esas iyi değil. Ha bir de çocukluk yapalım Palpatin bunları çıtır çıtır yiyebilir mi? Onu düşünelim. Yer efendim yer. Adam cidden forceun dibine vurmuş. Kimileri tarafından "doğal olmayan şeyler" olarak adlandırılmış şeyler üzerinde doktora master yapmış, tez yazmış bir büyüğümüz.
Order/Code 66 atışmasını okurken 2. filmdeki klon askerlerini Obi Wan'ın ziyareti aklıma geldi. Orada Obi Wan'a klonların genlerinin daha itaatkar olmaları için değiştirildiği şeklinde bir şeyler diyolardı hafızam beni yanıltmıyorsa. Ve tabi klonların hızlandırılmış eğitiminden bahsediyolardı. Yani üzerine kafa patlatmak gerekirse (ki ben yapmış bulundum istemeden) genetik bir altyapı olmasına rağmen eğitilmiş bir emir. Filmde kullanıldığı şekliyle "Order" in daha uygun olduğunu düşünüyorum.[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız
Sosyal ağlarda paylaş

@elvyn muhalefet olmak niyetim değil.sakince tartışma yapmaya çalışıyoruz. 6 filminde tum gidişatına mantıklı yaklaşıp filmlerin hepsine birlikte bakarsan ve aralarındaki olaylara dikkat edersen anlarsın beni. 3. filminde clonewars ile bağdaşmaması nasıl kabul edilmiyor anlamadım gitti. nedenlerini yazınca eğlencelik onlar eğlencelik deniliyor. ilginç bir bakış acısı. tabi saygılıyız herkesin bakış açısı farklıdır eğlencelik diyorsanız sizin için öyledir. ben starwarsda eğlenceyi konular arasında mantıklı bir bağ kurunca alıyorum (son filmde ve clonewarsda yok bu-zaten bunu tartışıyoruz).

masterler harcanır evet aynı şeyden bahsediyoruz ama anlaşamıyoruz. darth maul qui-qon jinn'i cok guzel kesti helal olsun.(darth maul ölmedi kalbimizde yaşıyor :) ) diğer ölen masterler için yazdıklarım ise yukarda. hatta bi çoğunu sende biliyorsun. bir kelle avcısının 4-5 lazer ile master öldürmesi mantıksız. (vs.. vs.. diye gider bu) bi daha yazmıcam aynı şeyleri artık.

doğru gerçek hayatla bağdaştırmıyor o sahnede haklsın. direk ortaçağ hristiyan kültürünün bi parçasını yansıtıyor. (sonunda soylettirdin bunu bana :( ) ama herşeye ramen güzel ve olayları bağlaya sahnelerde var clonewarsda

anakinde palpatinde istediği kadar güçlü olsun. 3. filmde anakin çok güçlü olsa bile obi-wana yeniliyor. neden çunku obi-wan deneyimini, zekasını vs.vs.. kullanıyor.palpatin ise kendisine cok guveniyor, son filmde anakinin diğer adıyla darth vaderden gelecek bir saldırıyı beklemiyor.3 filmde ise hatta windu saber konusunda master olduğu için palpatini yendiğini sende biliyorsun. bu boyle gider.... yani sadece hayvani güçlü insanlar (? ilginç bir starwars bilgisi ? ) diyerekten yada Midicholorian sayısına bakarak olmaz.

(code ve order konusu ile starwars bilgisi ölçme fln gibi bişiler dusunmuyorsun sanırım)[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,

[Bu mesaj mdma tarafından 13 Haziran 2005 22:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mdma, 13 Haziran 2005 22:28 tarihinde demiş ki:
@elvyn muhalefet olmak niyetim değil.sakince tartışma yapmaya çalışıyoruz. 6 filminde tum gidişatına mantıklı yaklaşıp filmlerin hepsine birlikte bakarsan ve aralarındaki olaylara dikkat edersen anlarsın beni. 3. filminde clonewars ile bağdaşmaması nasıl kabul edilmiyor anlamadım gitti. nedenlerini yazınca eğlencelik onlar eğlencelik deniliyor. ilginç bir bakış acısı. tabi saygılıyız herkesin bakış açısı farklıdır eğlencelik diyorsanız sizin için öyledir. ben starwarsda eğlenceyi konular arasında mantıklı bir bağ kurunca alıyorum (son filmde ve clonewarsda yok bu-zaten bunu tartışıyoruz).

masterler harcanır evet aynı şeyden bahsediyoruz ama anlaşamıyoruz. darth maul qui-qon jinn'i cok guzel kesti helal olsun.(darth maul ölmedi kalbimizde yaşıyor :) ) diğer ölen masterler için yazdıklarım ise yukarda. hatta bi çoğunu sende biliyorsun. bir kelle avcısının 4-5 lazer ile master öldürmesi mantıksız. (vs.. vs.. diye gider bu) bi daha yazmıcam aynı şeyleri artık.

doğru gerçek hayatla bağdaştırmıyor o sahnede haklsın. direk ortaçağ hristiyan kültürünün bi parçasını yansıtıyor. (sonunda soylettirdin bunu bana :( ) ama herşeye ramen güzel ve olayları bağlaya sahnelerde var clonewarsda

anakinde palpatinde istediği kadar güçlü olsun. 3. filmde anakin çok güçlü olsa bile obi-wana yeniliyor. neden çunku obi-wan deneyimini, zekasını vs.vs.. kullanıyor.palpatin ise kendisine cok guveniyor, son filmde anakinin diğer adıyla darth vaderden gelecek bir saldırıyı beklemiyor.3 filmde ise hatta windu saber konusunda master olduğu için palpatini yendiğini sende biliyorsun. bu boyle gider.... yani sadece hayvani güçlü insanlar (? ilginç bir starwars bilgisi ? ) diyerekten yada Midicholorian sayısına bakarak olmaz.

(code ve order konusu ile starwars bilgisi ölçme fln gibi bişiler dusunmuyorsun sanırım)

Herşeyi istediğin gibi anlamışsın, bravo. Farkettiysen Mace Windu ve Yoda'nın abartılması üzerinde hiç durmadım, durmam da zaten.

Kelle avcısı dediğin adam tüm evrene ün salmış Jango Fett. Şimdi birşey diyecem de agresif kaçacak, saydın da mı 4-5 atış diyorsun? Orda bir savaş ortamı var, etraf karmakarışık, ayrıca aldığı adamın master olduğu ne malum? Oldukça ezik Jedilar da var (bkz: Clone Wars Episode 20; Grevious ın jediları harcaması). Kesin yargılara varmayalım o bunu 2 atışta alır bu bunu 3 pushta harcar bu buna 30 saniye lightning verirse bu yatar aşaa diye.

Midicholorian sayısı önemlidir, nasıl önemlidir. Jedi ın forcela bağlantısı ve hakimiyetini belirler en başta. Anakin'in Obi wana yenilmesinin sebebi şahsi kanımca tamamen clouded olmasından ve öfkesinden kaynaklanmaktadır kaynaklanmaktadır. Gördük ki Anger leaded Hate, Hate leaded to Suffering.

Bak orada mesaj demişim, laf dememişim, ayrıca mesele code - order meselesi değil hala saçma sapan ısrar etmen.

said:

Bu kısım efsane olmuş zaten fazla söze gerek yok.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Clone Wars Episode 20; Grevious ın jediları harcaması ile bir sorunumuz yok. zaten ondan bahsetmedim,orda jediların harcamasıda normal zaten clonewarsda shaak ti, kuadi mundi ve padawanı, aayla ve diğerleri hepsi savaşıyor uğraşıyor ama yeniliyorlar. genosisdede çarpışıyorlar yeniliyorlar, ölenler oluyor, guzel sahneler var. işte bunlara bakaraktan bazı masterler hakkında saçma gelen sahneleri yukarıya yazdım bi daha yazmayacağımıda soyledim. ayrıca verdiğin linkte çalışmıyor. eğer istersen hangi jedi nerde olmuş ahanda linki. başka fan sitelerinde zırvaları göz ardı ediyorum sadece starwars.com/databank ında, clonewarsda ve filmlerde gorduklerimi diyorum ben

Midicholorian önemlidir evet ben onemsizdir fln demedimki. obiwan, anakine 2. filmde eğer daha fazla ls alıştırması yapsan su anda yoda ile mucadele edebilecek seviyeye gelirdin diyor hatırlarsan.benim demek istediğm bu. sadece Midicholorian değil olay. anakini qui qon jinn bulmasaydı, jedilara katılmasaydı anakin, Midicholorian'ın ne önemi olurdu?
yada anakin kucuk çok yaşta keşfedilip eğitilseydi, yodadan cok daha iyi olurdu ve Midicholorian sayesinde, palpatinin bir sith lordu olduğunu oğrendiği zaman kılıcnı kapatmak yerine keserdi onu.

efsane dediğin kısım için görüşlerini çok merak ediyorum.bana ne ile açıklyabilirsin yodanın anakinin iki omzuna sonrada başına ls yi yaklaştırıp onu şovalye ilan etmesini? eğlencemi diyeceksin yine?

order code olarak aklımda kalmış. ne yapıyım. bende insanım yani.

neyse sonuç olarak clonewars ve 3. filmin bi cok kısmı senin tabirinle eğlencelik ve görsel sov. ve eksik kalan yanlar var.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,

[Bu mesaj mdma tarafından 13 Haziran 2005 23:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mdma, 13 Haziran 2005 23:28 tarihinde demiş ki:
Clone Wars Episode 20; Grevious ın jediları harcaması ile bir sorunumuz yok. zaten ondan bahsetmedim,orda jediların harcamasıda normal zaten clonewarsda shaak ti, kuadi mundi ve padawanı, aayla ve diğerleri hepsi savaşıyor uğraşıyor ama yeniliyorlar. genosisdede çarpışıyorlar yeniliyorlar, ölenler oluyor, guzel sahneler var. işte bunlara bakaraktan bazı masterler hakkında saçma gelen sahneleri yukarıya yazdım bi daha yazmayacağımıda soyledim. ayrıca verdiğin linkte çalışmıyor. eğer istersen hangi jedi nerde olmuş ahanda linki. başka fan sitelerinde zırvaları göz ardı ediyorum sadece starwars.com/databank ında, clonewarsda ve filmlerde gorduklerimi diyorum ben

Midicholorian önemlidir evet ben onemsizdir fln demedimki. obiwan, anakine 2. filmde eğer daha fazla ls alıştırması yapsan su anda yoda ile mucadele edebilecek seviyeye gelirdin diyor hatırlarsan.benim demek istediğm bu. sadece Midicholorian değil olay. anakini qui qon jinn bulmasaydı, jedilara katılmasaydı anakin, Midicholorian'ın ne önemi olurdu?
yada anakin kucuk çok yaşta keşfedilip eğitilseydi, yodadan cok daha iyi olurdu ve Midicholorian sayesinde, palpatinin bir sith lordu olduğunu oğrendiği zaman kılıcnı kapatmak yerine keserdi onu.

efsane dediğin kısım için görüşlerini çok merak ediyorum.bana ne ile açıklyabilirsin yodanın anakinin iki omzuna sonrada başına ls yi yaklaştırıp onu şovalye ilan etmesini? eğlencemi diyeceksin yine?

code order olarak aklımda kalmış. ne yapıyım. bende insanım yani.

neyse sonuç olarak clonewars ve 3. filmin bi cok kısmı senin tabirinle eğlencelik ve görsel sov. ve eksik kalan yanlar var.

Alakasız yerlerden bir o kadar daha alakasız yerlere gelmişsin. Midicholorianları sadece bir örnek olarak verdim. Kendi kafana göre birşeyler yazmışın gene.

Ha komik olan code un da doğru olduğunu iddia etmen, şimdi gelmiş ben de insanım ben de unutabilirim ayağı yapıyorsun.

said:
ayrıca verdiğin linkte çalışmıyor.

Burası yine efsane olmuş.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kişide uzlaşma isteği ve yeri geldiğinde kabul etme yetisi olmayınca böyle oluyor sanırım.ilk defa görmüyorumki bu yetiyi.
eğlence efsane eğlence efsane diyeceksen, yorum yerine örnek vericeksen, adam gibi tartışmak fikir alışverişi yerine saldırıp aşağılamayı tercih ediceksen, efsanelerinle ve eğlencelerinle mutlu günler dilerim sana . :)
edit: boşa tartişmaya gerek yok bitirelim burda ozaman
[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,

[Bu mesaj mdma tarafından 13 Haziran 2005 23:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bi bombardıman yapıyorsun ki hangisine cevap vereceğini şaşırıyor insan, e bu kadar sallamasyon olunca da tıkanıyorsın bir süre sonra, hö ne alaka falan diye okurken birden tıkanıyorsun.

Şimdi veridğim link bir bkz.dı. Genelde kinayelerde, belirtme amacıyla veya direkt bilgi vermek amacıyla kullanıyoruz. Ve bu bkz. lar UOTR sözlüğe ait olduğu için açılmazlar. Hatta böyle bir entry olsa bile açılmazlar çünkü UOTR Sözlük şu an kapalı. O yüzden efsane oldu orası.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

bknz bi konuyu açıklama için kullanılır evet. ama verdiğin bakınız çalışmazsa link açılmıyor demek benim en doğal hakkım değilmi?
ya sen örnek verince dallandı budaklandı, bide efsane fn diyince orderın codeun uzerine dusunce delleniyor insan.
yeni farkettim o gazla en son msg de bile yine yalnış yazmışım sende yine yalnış yazmışsın duzelt diyeceğine iddaa ediyosun demişsin tekrar. lol ki ne lol :)[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mdma, 13 Haziran 2005 21:32 tarihinde demiş ki /b]
code yada order, clonelara üretim aşamasında kafalarına yada genlerine kazınmış oldukarını dusunursek code diyebiliriz

said:
[b]mdma, 13 Haziran 2005 23:28 tarihinde demiş ki:
order code olarak aklımda kalmış. ne yapıyım. bende insanım yani.

En başta bunu desen neyse diyecem de inad etmen en sonunda da insanlığa vurmandan bahsediyorum. Al, açık ve net.

bkz. ların zaten çalışmayacağını açıkladığım halde hala devam ediyorsun saçmalamaya.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

yav order nedir komuttur, emirdir,buyruktur. code nedir koddur, şifredir. ilk dediğimde order, code diye aklımda kalmış. code 66 nın order olarak verilebileceğini soyledim.clonelerin ilk üretiminde ilerde uygulamak üzere code olarak kafalarına, genlerine işlenmiş olabileceğini dedim. baktım sen sw bilgimi sorgulamaya saldırmaya başladın olmayacak sonra diğerini yazdım hay allam ya. yazmaz olaydım.
ya çalışmasın linklerin biliyoruz, bizde çalışmıyor dedik zaten. ne efsane ayağı çakiyon bana. elime ışın sopamı alıp saldırıcam şimdi sana valla :)[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

sıf senin yuzunden açtım redhouse sozluğe baktım. burnunu göklerde gezdirip artist artisit konuşup aşşağılamaya devam edeceğine ne neymiş git öğren. hay allam ya[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...