Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rezzer İçin Fikirler

CizmeliKedi

Öne çıkan mesajlar

said:
KazemAnk, 08 Ağustos 2005 17:07 tarihinde demiş ki:
Bende Karar veremıyorum lvl 60 Bp yim Bufer/healler. 62ye kadar bu sekıLde deva etmeyı dusunuyorum. 62%99da gıdıp debuf/heal oLacam. bence en mantıkLısı bu aksını dusunen ?

Haklısın ama bir yere kadar. Parti heal priesten cok mana götürüyor. Birde battle isen ki ben öyleyim zaten mana denen bişey yok, healer işi zor. Batlle olup buffer devam etmek mantıklı. Bu konuda TrTownUser e katılyorum. Kafama en cok yatan onun fikri oldu.[signature][hline]Clan : Osmanlı Ordusu
Nick : Istemihan
Server : Xigenon
Level :62 (Paladin)
Irk :El Morad
Sosyal ağlarda paylaş

öhhhö. öhhhöööööööö. *** boğazını temizleme efekti ***

şimdi efenim. ilk başta bakalım, nedir bu bp olayı . ilk önce eksilerinden bahsediyim.

Gözlemlerimden ve tecrübelerimden öğrendiğim kadarı ile bp olmak için sadece "holy" olmak yetmiyor. aynı zamanda bütün puanları da str ye vermek gerekiyor ki, düzgün bir silah kullanabilsin battle priestimiz. düzgün bir silahta en aşşa +7 mirage sword olsun. lvl 60ta master olduğumuz için artık sword sınıfı silahlardan gerçek dmgyi alabiliyoruz . ( elveda clublar )

buraya kadar güzel herşey ama bilindiği üzere bpler derin bir defans sorunu çekiyorlar. bu açığı gidermek için talia skin giyiyoruz. fakat bu sıkıcı bir işlem. aşağı yukarı her saldırıya karşı defans veren thaliaları değiştirmek gerekiyor ve ani saldırılarda bişey yapamıyoruz. ( diyelim ki karşıdan bir sin geldiğini gördünüz, hemen dagger defans talia, warrior mu geliyor ? hemen spear ya da sword def talia, büyücü novayla mı geliyor ? hemen glacier, light,ve ya fire resist li talia skin ... ) derken yanımızda bir sürü talia taşımaya başlıyoruz ve bu iş gittikçe can sıkıyor. ayrıca talia skin tamir edilemediği için de 1 kullanımlık taliadan sonra yenisini yapmamız icap ediyor. bir dag def talia düşürmek için arada gereksizce 10 tane lightening talia da yapabilirsiniz . ve bu da zaman+ para kaybı demek ...

ayrıca setlerinizin olması gerek. exp partilerine girerseniz setler int bonuslu olmak durumunda . +9 int bonuslu küpe,yüzük,kolye, belt gibi itemler 10mden bulunabiliyor. fabric armor set de +7 int bonuslu giyerseniz, exp partilerinde sorun yaşamazsınız. bu size mana point yükselişi sağlar ve daha az mana harcarsınız.

pk yapmaya çıkarsanız ve ya deru, apos gibi partilerde melee olarak oynarsanız takılar hp bonus, armorlar str bonuslu olmalı. +9hp bonuslu takıların fiyatı parça başına 35m den başlıyor şu an ( areste ) 120me kadar gittiğini gördüm ama 50mden fazla para vermek saçma . aynı şekilde armoarlarda fabric +7 str bonuslu olursa işinize yarar. priest pendant,warrior pendant ve bunlara benzer unique takıları saymıyorum, çok para çünkü :) fakat duruma göre hem str hem de hp bonuslu unique takı bulursanız işinize çok yarar .

bütün bunlar bir sürü set + bir sürü item + zaman kaybı + gereksiz uğraşı + bir sürü para ve ve ve ....

benim tavsiyem 62den önce bp olmamanız. 62den sonra lvl kasmayı bırakırsanız yukarı da anlattığım bir kısım item yükünden kurtulursunuz . ayrıca judgement skill de açılacağı için pk da zorlanmazsınız . ( bpler için ) holy ve heal güzel bir ikili oluşturuyor bence bpler için. aura/holy gereksiz .
-----------------------------------------------------

Fakat olaya şu açıdan bakmaya ne dersiniz ? ( *** Mrs. Ceren Tribi ile arkadaşının kafasına makyaj çantasını fırlatır *** )

hiç sektirmeden non stop lvl kasın. 62 olana kadar aura/heal dan şaşmayın, pk alemlerine dalmayın. para biriktirin. ticaret yapın. 62 olana kadar sadece iki set tamamlayın. str bonuslu chitin set ve hp bonuslu takı set. 61.99 a geldiğinde expiniz skill sıfırlatın ve holy / heal olun. bi süre apos partilerinde healer olarak o expi alırsınız zaten . elinize mace sınıfından sağlam bir silah alın ve czye çıkın. 2000 hp scroll ve 400 ac scroll kullanabilirsiniz artık. çılgın bir defansınız ve o kadar çılgın olmasa da bir atak ratinginiz olacak. bir de judgement skill var işin içinde ve de-buff özelliğiniz sayesinde düşmanınıza " yandım anam " dedirtecek durumdasınız . zaten warriorsuz gezmezsiniz ama tek başınıza da oldukça şansınız olur .

hele armorlar shitin shell +6 ve ya +7 hp bonuslu, takılar da full str bonuslu olursa daha da deli bir priestsiniz artık. peşinize düşman olarak 4-5 tane rogue, 2 tane warrior takıp cz de onları gezdirebilirsiniz . arada tokat mesafesi dışından yaklaşan elemanlara debuff atarak göz dağı bile verebilirsiniz . ( rogueler size ard arda patlarken dagger defans armorunuz olmalı yanlız, yoksa vay halinize :) )
--------------------------------------------------------

Bunlar tamamen benim görüşlerim ve deneyimlerim elbette. bu taktiğe göre defansive bir warriora denk gelirseniz ve öldüremezseniz " mnagoym senin nebiçim rehberlanbuibnemınskymsenin" gibi bir tepki vermeyin. adam duff yese bile hp 3000 / 5000 arası falan olur :)

kolay gelsin, görüşlerinizi bekliyorum .[signature][hline] Deneme İmzası .

Char : Priest/Delikanlı
Clan : FiRe
Level : hakgetire
lagdan imanın gevremesi söz konusu
tam teşkilat knight empire beklenmekte.
temmuzun başı, cehennemi sıcak. çaktırmadan afrikadayız...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...