Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ideolojilerin yorumlanması

Natural

Öne çıkan mesajlar

insanlar kendi gorusleri dışındakı goruslere saygı gostermedıgı surece bu boyle olucaktır

işin komıgı okke onaylıyoruz dıyen ınsanalrda kendı goruslerıne laf gelınce dalga gecemessın der ama başkalarının gorusuyle ıstedıklerı gıbı dalga gecerler

bu yuzden adam gıbı yazı yazmıyorum buraya artık objektıf olunmuyor cunkı objektıf kalınca ulkuculer komunıst komunıstler ıse ulkucu sıfatını patırt dıye yapıstırıyor sıkıldım artık

acın bır marx okuyun turan nedır enver pasa kımdır atsız kımdır onalrı ogrenın nutuk u okuyun sıyası gorusunuzle ılgılı tarafsız kıtapalrı okuyun sonra burda anlatırsınız herkes kulaktan dolma ıdeolojılere sahıp oldugu ıcın bıde bılmedıgı halde en dogru bıldıgını sandıgı ıcın baymaya basladı bura

kısacası
Kitap Okumuyorsanız Tartışmayalım...[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

O örnek verdiğiniz Nazım Hikmet sizin şu vatan haini dediğiniz memlekete ölüsünü sokturmadığınız değil mi?

Yahu bu ne anlamak mümkün değil, bu bölüme
1. Disiplin
2. Moderatör lazım
kurtadam forumlarından kopan gelmiş.

Bozkurtmuş falanmış filanmış..
Atatürk Türk tarihine ve geçmişine ilgi duymasaydı TTKyı kurdurmazdı. Ama Atatürk milletin milli duygularını istismar edip yalılarda oturmazdı, ne bozkurtu, ne de diğer tarihi sembolleri böyle putlaştırmazdı, severdi.
Yani, atatürk bozkurt deyince, sizin anladığınızı anlamazdı herhalde. Ya da ülkü onun için saldırgan olmayan bir boyuttaydı.

Yaptığınız propaganda bana komik geliyor, cidden. Çünkü boyutu, içeriği yok. Yaptığınıza siyaset denmez. Yok Atatürk'ün masasında kurt varmıoş da bilmem kimin çakmağında kurt varmış.. O zamanlar bu öğeler bazı kimseler tarafından sahiplenilip, siyasete alet edilmiş değildi, türk tarihinin güzel birer sembolüydüler.

Geçiniz. Açmışınız bir başlık gidip orda yapın propagandayı da silinince toptan silinsin. Eğer 2 kelam biliyorsanız bu başlıktaki kavramlarla ilgili onu yazın burada.

Ayrıca, Valeron ve Natural, siz de insanları tahrik edip başlığı yoldan çıkarmaya uğraşmayın. Sadece sinir bozmak yaptığınız bana da komik gelmedi.

dip not: mesajı 5 defa atmaya çalıştım site gidip geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Tarih forumunun patileri,

Bakın işin tadı, okkanın ucu kaçıyor arkadaşlar. Açılan her konu sağ-sol kavgasına dönmeye başladı, haydi bunu da geçtim, kişisel atışmalarla alevlenen meydan savaşlarına dönüşüyor.

Bilin ki burası bir forum. Buranın anlamı, fikirlerini belirtmek, paylaşmak, yeni bir şeyler öğrenmek, bilgilerini tazelemek ve tartışmak. Kavga etmek, propaganda yapmak, ona buna sataşıp ortalığı toz duman yapmak kesinlikle değil.

Tarih forumunda, ister istemez politika olacak, çünkü bir 2. Dünya savaşı ve Hitler konuşurken içine Nasyonel Sosyalizm karışır, bir Türkiye ve darbeler tartışırken sağ ve solun durumu da karışır. Bunları tarihten soyutlamak zaten mantıksız ve imkansızdır. Ancak bunun da bir sınırı vardır, ideolojik propagandaya dönüşüyorsa, tarih adı altında "Asena çıkardı bizi Ergenekon'dan heey Ergenekon'dan" veya "Tek yol devrim hedehödö" şeklinde gizli veya açık propaganda yapılıyorsa, bu kendini bilmemezlik ve kuralları görmemezliktir. Tarih bölümünü takip eden patiler olarak da bize yakışık almayacak bir davranıştır.

İdeolojileri yorumlayacaksak bunu tarafsız olarak yapmamız gerekir, ne yazık ki bu konu da sağ-sol kavgasına kurban giden konulardan biri olarak gösteriyor ki, tarafsız kalmayı beceremiyoruz. Bunun anlamı, siyaset olabildiğince konuşmamaktır.

Arkadaşlar! Böyle bir hırs ve kinle birbirimize saldırmak yerine, bir dakika oturup düşünelim. Kimseye faydası olmayacak sığ kavgalarla en sonunda tarih bölümünü toptan kapattırmak yerine, bir şey yazmadan önce iyice düşünelim. Kızdıysak, öfkemiz geçince yazı yazalım, kişisel saldırılarda bulunmayalım ve terbiye sınırlarını zorlamayalım. Lütfen biraz sağduyu.

Bu konunun da burada kapanması diliyorum.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...