Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Seregwethrin

Öne çıkan mesajlar

Çok garip bir başlık oldu dimi :). Neyse arkadaşlar kendi forumumu yazıyorum da şöyle birşeye ihtiyacım var.

phpbb forumu temalarını incelediyseniz yada başka büyük portalların temalarını html içinde şunları görürsünüz

Çıkış için tıklayın

Ne işe yaradığını sanırım zaten anladınız. Eğer kullanıcı login olmuşsa bu yazıellenmiyor ama login olmamışsa
'den başlayıp yazısına kadar olan yer siliniyor. Mantık bu.

Ama bunun kodları yok işte bende :). Nası yapacam bu işi? Yani gelişmiş olarak. Her sayfaya uyarlamak lazım.

Şimdi daha da geliştirdik mi phpbb'de aşmış insanlar

Hoşgeldiniz, kullanıcı adı, konu adı

Kullanıcı adı, mesajı, profil hede hödö...

En alt, saat falan filan forum linki..

Burada postrowlar arasında olan yer mesaj kısmı oluyor ve sürekli çoğaltılıyor (Yani her sayfada 10 mesaj filan olur ya o işte :)). Sürekli tekrardan yazdırılıyor. Burası sanırım string içinden ayrılıyor ve başka stringe kaydediliyor ama nasıl? :) Bunun için bir mantık da bulamadım.

Edit: Class sistemi ile {LOGIN_BOX} flan filan yerler var oraları zaten rahat rahat yapıyorum sorun yok :). Ama bu olay kastı ya :(

Yardımlarınızı fikirlerinizi örneklerinizi bekliyorum...[signature][hline]You are currently using 2169 MB (90%) of your 2421 MB.

[Bu mesaj Seregwethrin tarafından 27 Temmuz 2005 18:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nameless13, 28 Temmuz 2005 02:30 tarihinde demiş ki:
phpbb falan hiç incelemedim ama ben o olayı kendi forum mödülümde basit bi if ile halletmiştim

Template sisteminden bahsediyorum ama. Html dosyaları class sistemi bile tpl dosyasından okunup gerekli yer ayrılarak döngüye sokulma şekli. Sen sanırım template işi yapmamışsın :)[signature][hline]You are currently using 2169 MB (90%) of your 2421 MB.
Sosyal ağlarda paylaş

anladığım şey ise şöyle bişi öneriyim define zımbırtısını kullanabilirsin mesela kullanıcı giriş yapmış ise
define("user_logged_in",1);
diyelim sora
bu template i parse ederken
ordan o degisken tarzı zımbırtıyı parse edicen
If(defined("user_logged_in").... şeklinde kontrol edersin
ondan soracıma dosya üzerinde ki o end kısmının karakter sonunu bulursun var bi sürü komutç[signature][hline]Fire in the Darkness...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthur_HellsFire, 28 Temmuz 2005 15:16 tarihinde demiş ki:
regular expressions ile neler yapılmıyoki anasını satiim :)
bi öğrenemedim şu işi yaf ehhe

Aynen bende :). Anca email doğru girildi mi kontrol ettirebiliyom işte :)
[a-zA-Z1-9]+@+... :)

Neyse çok sağolun dostlarım fikirleriniz için :utaniem:[signature][hline]You are currently using 2169 MB (90%) of your 2421 MB.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...