Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zaman ve Aşkın hikayesi

Dent_Doctor

Öne çıkan mesajlar

Bir zamanlar , bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış. Mutluluk , üzüntü , akıl ve
diğerleri ... Aşk da dahil ... Bir gün adanın batmakta olduğunu adada yaşayan duygulara haber
vermişler. Bütün duygular adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en son
kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün olan en son ana kadar adada kalmak istemiş. Ada
neredeyse batmakta iken aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik , çok büyük bir teknenin
içinde yakından geçmekte imiş. Aşk ; zenginlik beni yanına alır mısın diye sormuş. Zenginlik
hayır alamam , teknemde çok fazla altın ve gümüş var .Senin için yerim yok demiş. Güzel bir
yelkenli içinde geçen kibirden aşk yardım istemiş ."Kibir lütfen bana yardım et". Kibir ; çok
sırılsıklamsın , yelkenlerimi mahvedebilirsin diye reddetmiş. Üzüntü yakınlardaymış , aşk
tekrar yardım istemiş. Üzüntü ; Of be aşk, o kadar üzgünüm ki yalnız kalmaya ihtiyacım var
demiş. Mutluluk da yakınlardaymış ama o kadar mutluymuş ki , aşkın çağrısını hiç
duyamazmış. O sırada aşk bir ses duymuş ; gel buraya , orada artık kalamazsın. Aşk oraya
baktığında oldukça ihtiyar birisini kayığıyla yanına gelirken görmüş. O kadar mutlu olmuş ki
kayığına bindiğinde kim olduğunu dahi sormayı akıl edememiş. Bir kara parçasına
geldiklerinde ihtiyar adam , aşkı buraya bırakarak yoluna devam etmiş
Aşk , ilk gördüğü duyguya , "Bilgi'ye" sormuş ; -Bana yardım eden kimdi ?
-O " zaman'dı " diye cevap vermiş bilgi.
Zaman mı? neden bana yardım etti ki diye sormuş aşkBilgi gülümsemiş ;- Çünkü , sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

artık maille değişik değişik formatlarda(ingilizce animasyon, sadece yazı,türkçe animasyon...) bir çok kere gelmiş bile olsa güzel yazıdır severim...[signature][hline]Yansı
Gövdesiz bir sevmek parçası
El olmuş uzanmış saçlarına
Ürküyorum hayır kıskanıyorum
Bir el, kopuk, kolsuz, dokunan...
Tutunmuş saçlarına
Özdemir Asaf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...