Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yetişkinden onay almak?

Werb

Öne çıkan mesajlar

köpek almak istiyorum ama bunu ne zaman anneme solesem ben bakamam alcaksın bırakcaksın kopekten korkarım bahcemız yok okulamı gıdecen onamı bakıcan gibilerinden cevaplar alırdım eğğğ bu sene öss bitti artık bi uni kaldı yanı liseye nazaran daha rahat ama genede almıolar sizce onları nasl ikna ederim yavru kopek resimleri gosterdım bi işe yaramadı :
Sosyal ağlarda paylaş

bi havyanın insan hayatına yapabileceği etkileri,bu işin sorumluluklarının farkındaymış gibi onlara anlat.misal ben anlatamadım ve annem deli gibi korkuyodu hayvanlardan sora gittim aldım bi kedi getirdim eve gitmicek bu dedim sonra ne oldu bilinmez annem bi sevdi hayvanı(paris) o günden beri kedi evin neşe kaynağı insanların psikolojilerini düzeltiyor.anlat işte ya zorla biraz[signature][hline]Mendoza, 03 Şubat 2005 03:58 tarihinde demiş ki:
Hayatimda bu kadar "hastalikli" bir film gormedim...

kanberdim bi zamanlar
Sosyal ağlarda paylaş

peki cidden bir kopege bakmak annemin ya da babamın anlattıgı kadar zor bişeymi yanii tamam ben herşeyi goze aldım sabah ne kadar erken kalkıp dolastırmam gerekiosa aşılarını aksatmamam gereiosa zamanında yapmam gibi şeylerse yapabilecegimi dusunuyorum ...

sizce bakıp bakamıyacagımı nasıl anlayabilirim??
Sosyal ağlarda paylaş

kendini biliyor olman lazım olaya bi köpeğin sorumluluğunu alıyorum diye bakmıcaksın bi "can"ını sorumluluğu olacak omuzlarında ya zaten bazı şeyler çok sorun diil alışkanlık oluyor bir süre sonra ama senin dostun olcak yeri gelcek çocuğun gibi olcak.köpek yetiştirmek konusunda sana yardımcı olcak çok arkadaş çıkacaktır zaten de (nasıldır zormudur dilmidir falan diye ) bakabileceksen kendine güveniyorsan al derim ben[signature][hline]Mendoza, 03 Şubat 2005 03:58 tarihinde demiş ki:
Hayatimda bu kadar "hastalikli" bir film gormedim...

kanberdim bi zamanlar
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bi bakıyorumda husky resimlerine bakarken butun keyfim yerıne gelior [bugun bıraz sınrım bozuktu suan herzamankınden ıyyım] ve dusundumde eger huskyım olsaydı yanı resımlerıne bakmamla bile bu kadar mutlu olabiliosam :D
tabii sorunlar var 1.apartmanda oturuyorum 2.balkon kucuk 3.izmir ve malum sıcagı...

tabii bu sorunlar bir birbucuk ay kadar onemli deil cunku cesmede olucam yazlık fln buyuk çimlik alanlar üühüühü
Sosyal ağlarda paylaş

uzun uzun dusundum husky e can cekıstırmek zor bı de ev kucuk babamla konustum biraz kufretti "eve biz zor sığıyoz o kopek nasıl sıgcak a.k " dedi bunun uzerıne bende golden retriever almaya karar verdim ama o da kesin deil alıcaksın sonra basımıza bırakıp gitceksin dedi ve çarsamba gununu {öss sonuclarını} bekleme kararı aldık tabii bu sureçde annemın avrupada olması benım ıcın daha buyuk sans cunku annem kopeklerden korkar neyse geldik asıl konuya golden retriever apartman dairesınde beslenmesi gucmudur nedir zorlukları bilgi verirsenız cunku hiç bi fikrim yok kopekler hakkında daha once baktıgım tek hayvan karınca :)
Sosyal ağlarda paylaş

bir canlı beslemeye karar vermek onun sorumluluğunu almaktır. herşeyinden sahibi sorumlu olur.. dolayısıyla anlık hevesler için almak doğru değil. 1 sene- 10 sene sonrasını da düşünmek, ona sağlamak sorunda olduğun hayatı da düşünmek gerekir.
evet apartman dairesinde köpek beslemek - her köpeği - zordur.. tuvaleti derttir, havlaması derttir.. ama aynı yatakta yatma tadını da yaşatır sana..

buradan bir arkadaşımız geçenlerde husky aldı. evet çok tatlılar ama yanlış bir seçimdi aslında..

köpek almadan önce herşeyini araştırıp, öğrenip ona göre karar vermek gerekir..[signature][hline]Türkiye'nin Evcil Hayvanları

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
gerçekten çok zor bir bölüm. yetişkinlerden onay alabilmek. fakat onlarında haklı oldukları noktalar var. pigeon'un dediği gibi köpek aşırı derecede sorumluluk gerektirir. her ırk köpeğin kendine göre ihtiyaçları vardır. örneğin; husky'ler günlük çok fazla egzersize ihtiyaç duyarlar, tüylerini taramassan heryeri tüy yaparlar vb.
gerçekten iyi düşündükten sonra onay almak kısmına bak.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

ya husky den ben vazgectım tamam gercekten cok şirin kopekler ama cidden bakımı zor ve bence apartman dairesinde ve izmirin sıcagında yetişebilecek bi kopek deil gibi geldi bana peki yardımcı olun kopekler hakkında detaylı bilgi yanı hangisi en iyi seçim olucak benım kosullarım ıcın... ben kararırım verdım kı bu hefes olsaydı 3 4 sene once alırdım ama sorumlulugunu kaldıramıyacagım ıcın almadım ...
Sosyal ağlarda paylaş

ben bişi danısmak ıstıorum ben sımdı dielim bi golden retriever aldım 1 aylık ve evde onu yenı evıne alıstırmaya basladım sonra hafta sonları yazlıga gotursem sorun olurmu yanı kışlıga alısmasını ıstıyorum ama sıcaklardada kavrulmasın ıstıorum çeşmeye gotursem hem genıs arazı fln sızce bu sefer alısamama durumu olurmu ya da nasıl bi zorlukla karsılasırım
Sosyal ağlarda paylaş

bi defa önemli olan bahceli bi evde oturmuosan o kopein bakimi!! onu gezdirebilmen icin vakit ayirman lazim ve kesinlikle balkonda bi kosesi olmali yoksa o kopek kafesteki bi kusa benzer... evdede belki ailen rahatsiz olabilir aileni ikna etme konusunda da eger tek cocuksan bunu rahatca yüzlerine vurabilirsin... arkadas olarak msla :p yada al direke eve getir o saatten sonra kiyamazlar ya?? ;)
Sosyal ağlarda paylaş

ya balkon kucuk ama kapatılıcak yanı ne dıolar ona cam mam dalgası işte o balkonu zaten ona ayırırım olmadı kendı odamı verırım :) tek cocuk deilim ama abim başka sehirde bi de bu bi anda eve getirme olayını soledim babama dedim izin vermezsen böle yaparım zaten atamazsınız dedım gene küfretti :D
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman kendini biraz acindircan, bi defa ilk bütün sorumluluk benim diiceksin eger sözümde durmazsam geri veririm de uydur bisiler iste zaten alindiktan sonra merak etme cok sevilir hele cok sheker bisey alirsan ;) bncde ama al eve getir biras kizarlar ederler sonra kanitlarsin onlara sorumluluunu ok'dir bi dene ise yarar belki ...
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında gerçekten bütün sprumluluğun üstesinden gelebileceğine inandırırsan onay kolayca gelir. Bunun için gerçekten bir köpeğinin olmasını istediğini ebeveyn kişilere göstermelisin. Bütün durumu teker teker anlatmalı, sağlığa kontrollü bir bakımla birlikte zararı olmadığını ve bu bakımların günü gününe yapılacağını, köpeği onlarında sevebileceğine inandırmak gerekiyor. Unutmayalım ki insan inandığıdır. evet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...