Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkücülerin Ordu Kurma Çabaları

Mandoo

Öne çıkan mesajlar

said:
StignaLammoth, 11 Temmuz 2005 01:24 tarihinde demiş ki:
onu bunu bırak
biizm okulda bı ıkı kısı arkamda ocak var diye geziyor
tüm siyasi görüşleri bırakıyorum bu ocak arka malı mı yoksa amaçları var mı
yoksa yanı okulda kavgada hırpalanan adamın ülkü ocağından adam çağırırım demesi ne mantık ?
bu arada annemden babamdan sunu dınnedım dıye yazmıs yukardakı annenın babanın görüşü ne ise ona göre şeyler dinlemışsındır o yuzden annenın babanın dedıgının ıllede doğru olmadıgını anlayacak yaştasındır umarım

Üstüne takım elbiseyi giyen,aykkabının arkasına basıp,artist bir şekilde yürüyen,tesbihi değişik şekillerde tutup millete gösteren varsa şimdi hepsi ülkücüyüm diyor.Nerde o eski ülkücüler.[signature][hline]Ey Türk!
Unutma ve Affetme.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Metehan, 11 Temmuz 2005 13:01 tarihinde demiş ki:
said:
Mandoo, 11 Temmuz 2005 08:24 tarihinde demiş ki:
benim bu konu başlığını açmaktaki amacım...gerçekten öyle bir ordu kurulup kurulmadığımıydı..

bir türlü cevap alamadım ama neyse..

Yok kardeşim öyle bişey.Olsaydı eğer bu asker her 3 5 senede bir ihtilal yapar ve o dağdaki şerefsiz pkk lılar şimdiye biterdi.Türkeşin sözü:Bana imkan verin 6 ayda hallediyim pkk yı.

Hatta buna bir şey daha ekliyeyim. Türkeş "Türk olduğum kadar Türk, Türk olduğum kadar Türküm" diyerek Faşizmden uzak olduğunuda kanıtlamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkasina ancak cayocagini alir onlar ocaga güvenme ocaktansanda ben 2 sene kadar ocaktaydim yok o akdar degil 1.5 sene fln erenköy .... diger arkadaslardan brz daha üst bi mevkideydim ama görüsler bana uymadigin ianladigmda ayrildim zaten fakat söyle diyim arkasina ocak alanalrdan korkmayin size meydan okuyup ocagi cagiracagini söleyenlerden korkmayin onalr eziktir kendine güveni olmadigindna arkasina güvenir iki üstüne yürüyün susar ayda delirir arkadaslarini getirir o arkadaslarini getirmeden bölge resine gidin konusun bakalim durumu aciklayin o kimi dövücek :)[signature][hline]Davut Vedaoglu says in episode 3: Fezagezer join me beKaos Ay em yor fathır ...
FEzAGezer:noooooo
Tam bu sıralarda bi ses
O Bİ Vanlİ: Yuguz Dı Fors look
Sosyal ağlarda paylaş

Olay sapmış ama bırkac tarıhı gerceklıgı belırtmeden edemıycem

oncelıkle nedır bu sol duşmanlıgı Sol nedir Komunist midir hayır
Sag Sol kavramı dunyada temel kavramda Emperyalıst ve Anti Emperyalsıt seklınde ozetlenebılır
Sag ekonomık ozgurlukler ve lıbaralızasyonu savunurken Sol halkı onun hakalrını savunur Sol ınsanlar arasında kayıtsız şartsız eşitlige (sınıfsız toplumla akrıştırmayın) inanırken sag genelde parası olan yonetır e dayalıdır
bızde Sol dıyınce Komunist denir hemen oysa aşiırı Sol a komunsıt derler kaldıkı kendılerıne solcu dıyen bu capulcular Komunızm ı bırakın Anarşizm yanlılarıydı cogu devletsız duzenı veya baska dusuncelerı savunuyordu ve Sovyetler tarafından beslenıyorlardı oysa sol bu degıldır Ataturkculuk te Sol bır akımdır cunkı Ezenın degıl Ezılenın yanındadır
Ataturk kurtuluş savaşında yunanlıları degıl Emperyalıstlerı yenmiştir ve her zaman Yunan lıalrında emperyalızm tarafından kandırıldıgını ve zamanı gelınce ıkı ulusunda bırbırınle dost olucagını soylemiştir Ataturk tum karakterlerıyle Anti Emperyalıst ve Devrimci bir liderdir ulkeler arası dıplomasıde daıma eşitlik ilkesini savunmuştur kaldıkı o donemde duşuncelerı aynı olan Lenin rusyasıyla ılıskıelr cok ıyıdı cunkı ortak duşamnaları Emperyalızm dı
Sonra Stalın geldı kaldıkı Stalın emperyalızm karsıtlıgını bırakın kendısı bır emperyalistti Komunizm le alakası olmıyan Stalınızm akımını baslattı o zaman Turkıye Sovyet dostlugunu bıtırmıştı zaten

Gelelim Devrim kavramına Devrim sanılanın aksıne komunızm getıren surec degıldır Devrım eskı sıstemı oldugu gıbı yıkıp yerıne yenı bır şey getırmektır gelen şeyın ıyı oldugu tamamen gorecelı olsada Devrimler ulusların ve dunyanın kaderını degiştirirler
misal devrim kelımesınden kactıgımız ıcın kullandıgımız Fransız ıhtılalı bir devrimdir Halk ayaklanıp senelerce suren monarşiyi yıkmış yerıne ınsan hakları ve demokrası gıbı kavramları getırmıştır Fransızlar bir devrim yapmıştır ve dunyayı etkılemiştir

Rusların Ekim devrimi dunyayı senelerce korkutucak bır super gucu dogurmuş ve batıdan gelen fakat batıya aykırı bır dusunce tarzını benimsemiştir bireylerin birbiriyle her bakımdan eşit oldugunu savunmuş ve işçileri yılalrca somuren batılılara artık bu duzenın boyle gıtmıycegını gostermiştir unutmayınkı 1970 lere kadar amerıkada sıyahıler hala kole işçi statusundeydi ınsan haklarının baş savunucusu caktırmadan ınsan hakalrına karşı en buyuk sucu işliyordu

Turk Devrimi ise bambaşka ve saklanmış bir olaydır Ataturk ustuste yenılmez adledılen Emperyalsıt devletlerı hem cephede hemde masa başında yenmiş ve dunyada guclu olanın daıma haklı olmadıgını ve hıckımsenın yenılmez olmadıgını ıspatlamıştır Butun ulkelerın eşit oldugu kavramını getirmiş ve Turk Devriminin ışıgında dunyadakı butun somurulen mılletler yada Ata nın tabırıyle Mazlum Milletler bir bir baglı oldukları devletlerden kopmaya başlamıştır bir hindistanda bir afrika ulkelerinde hatta uzakdoguda bıle Ataturk bir direniş kahramanı olmuş cepheye gıden ozgurluk savaşcılarının ustunden Ataturk un resımelrı cıkmıştır ancak başta turkler sahıp cıkamdıgı ıcın Ataturk yabancıalr tarafından tamamen saklanmış olumunden sonra lokal bır kahramandan ote tanımlanmamıştır yinede Ingıltere butun somurgelerını kaybetmıs ve adasına hapıs kalmıştır bugun Atatuk un batılı belgeselcıler veya bılımum batılı baska kaynaklar tarafından gormezlıkten gelınmesının temel sebebı budur ama doguya gıdersenız japonlardan tutun yeni zellandaya malzeyaya akdar Ataturk un ısmının bılındıgını farkedersınız

gelelım PKK meselesıne Turkeş ı bırakın o yılalrda bır cocuk bıle PKK nın kokunu kazıyabılırdı elınde yetkı olsaydı ancak tarıhı bır gerceklık olarak Turgut Ozal ın PKK guclensın dıye 5 sene TSK yı devreye sokamdıgını herkez bılıyor bu ulkede ve cogu polıtıkacı PKK yı kullanarak sımdıye akdar rant toplamadımı pek cok siyasi PKK yı kullandı bu ulkede en basıtı Tansu cılelr apoya akrsı bır operasyon duzenlıycekken Apo yu arayıp kac gelıyorlar dıyen mesut yılmaz veya apoyu astırıcaz dıye ıktıdara gelen bahcelı MHP sı bnun en guzel orneklerı
PKK aslında bır capulcu orgutunden ote birşey degıl ancak bız ıcımızde gucsuz oldugumuz ıcın onlar bu kadar sıvrıldıler adam gıbı bır yonetımın PKK yı cozememe gıbı bır sorunu olamaz zaten habıre ABD beslıyor onları bu bıle su goturmez bir şekılde ortada buna ragmen hala PKK sorun gıbı goruluyor PKK ABD nın planalrının sadece bır uzantısı her eyrde yazıyorum unutmayın dıye
ABD Lozan anlasmasını senatosunda tanımamıştır ve halada tanımamaktadır o yuzden bızım sınırlarımız bellı hodo demeyın ABD ye gore turkıyenın sınırları de facto dur yanı yasal olarak gecersızdır Turkıye cumhurıyetını bır devlet olarak tanıması bu gercegı degsıtırmez Lozan ı tanıamdıgı ıcın ABD de basılan harıtalarda sıterse doguyu ermenıelrın guneydoguyu kurtlerın gsoterebılır bunuda yapıyor zaten o yzuden dostunuzu dusmanınızı tanıyın gercı su ulkede hala mandacı zıhnıyet surmekte gecen bırı sacmalıyordu gene ABD gucludur guclunun
Sosyal ağlarda paylaş

viktor sallama sol la sag arasindaki fark emperyalist anti emperyalist arasindaki farktır diye .

tabiri caizse ben sagciyim ama anti emperyalistim .

zaten fikir yazinin gerisini okuma geregi hissetmedim bu sozunden sonra .

zaten dunyada taraf olmadigi bir anlasmati senatosunda oylayan bir devlette yok . abd oylamadi diye anti emperyalist fikirler sunma lutfen .

cok merak edersen lozan antlasmasindaki taraf ulkeler : ingiltere, fransa, italya, japonya, yunanistan, romanya, sırp-hırvat devletleri ve türkiye dir . abd niye oylasin senatasunda . [signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.

[Bu mesaj huun tarafından 11 Temmuz 2005 18:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

pkkyı askeri güçle yok edemezsinki...Türkeşten zaten zekice bir plan beklemiyordum...basma kalıp ülkücü kafası..koyarım kafasına bitiririm olayı...

yok abisi yok öyle yağma...insanları Kürt Türk diye ayıran zihniyetin içine tükürürüm...

iyice dağıldı konu..pöfff..[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizansın çocuklarıyız!
Bakan Tüzmen:Avrupalı ne çocuğu olduğunu bilir!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 11 Temmuz 2005 17:56 tarihinde demiş ki:
viktor sallama sol la sag arasindaki fark emperyalist anti emperyalist arasindaki farktır diye .

tabiri caizse ben sagciyim ama anti emperyalistim .

zaten fikir yazinin gerisini okuma geregi hissetmedim bu sozunden sonra .

zaten dunyada taraf olmadigi bir anlasmati senatosunda oylayan bir devlette yok . abd oylamadi diye anti emperyalist fikirler sunma lutfen .

cok merak edersen lozan antlasmasindaki taraf ulkeler : ingiltere, fransa, italya, japonya, yunanistan, romanya, sırp-hırvat devletleri ve türkiye dir . abd niye oylasin senatasunda .

tarıh konusunda bılgı eksıgın oldugu burdan bellı oldu işte

Sag Sol (right wing&left wing) tum dunyada olan bır kavramdır ancak turkıyede bu olay yanlıs anlasılmsıtır ıstedıgın yabancı kaynaklara bak sag daıma lıberal duzenden yanlıyken sol ıse daıma sosyal devletten yana olmustur

gelelım lozan meselesıne dunyada lozan gıbı yapılan savas bıtırıcı analsmaların dunya devletlerı tarafından kabul edılmesı gerekır kaldıkı ABD itilaf devletlerinden biridir yani taraftır yanı anlasmaya Katılması gereken develtlerden bırıdır ancak anlasmaya ne katılmış nede onaylamıştır yanı bırıncı dunya savasını bıtıren bir antlaşmaya ABD ımza atmamıştır bu kadar basıt
1. dunya savaşının taraflar arasında ımzalanan ve savaşı resmen bıtıren bir anlaşmadır lozan antlaşması Amerıkada o Tarihte savaşa girerken osmanlıya savaş açtıgına gore gerısını sız getırın artık
bir ulkeye savas acıcan ancak barıs antlasmasına aktılmakla kalmayıp o antlasmayı senatonda reddedıcen yanı tanımıycan
amerıkalıların bunu dalgınlıktan yaptıklarını sanmak ırakta kıtle ımha sılahı olduguna hala ınanmak gıbı birşey lutfen olayalrı her yonunden ınceleyıp yazıalrınızı o sekılde olusturun bılgı eksıklıgınız oldugu konularda mılletı dırek suclamayın[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 Temmuz 2005 19:34 tarihinde demiş ki:
tarıh konusunda bılgı eksıgın oldugu burdan bellı oldu işte

Sag Sol (right wing&left wing) tum dunyada olan bır kavramdır ancak turkıyede bu olay yanlıs anlasılmsıtır ıstedıgın yabancı kaynaklara bak sag daıma lıberal duzenden yanlıyken sol ıse daıma sosyal devletten yana olmustur

Senin eksiğin belli oldu bence.
Sol ve sağ kavramı Fransız Devrimi'nden sonra krallık rejimini korumak isteyenlerle (sağcılar) bu rejime karşı olanları (solcular) ayırmak için kullanıldı. Meclisteki oturuş düzenine göre bu isimlendirme.

Sağ kavramı tutuculuğa karşılık gelir ve sol kavramı da ilerici görüşler ortaya koyan siyasal partiler için kullanılır.

Aradaki fark komünizm, kapitalizmden ibaret değildir, solcu kapitalist partiler de vardır.[signature][hline]CEO of the Holy Inquisition Corp
"Biz insan yakıyoruz."

[Bu mesaj Werewolf tarafından 11 Temmuz 2005 20:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

werewolf yazdiklarina yakin bir seylerde ben de yazacaktim ama sonra dedim ki kendi kendime ne isim olur .

tamam abicim butun sagcilar dandik dangalak adamlar .
emparyalizmle ne ilgisi var simdi sagin solun ?[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

soyledıgın ıyı oldu vaay be amma cahılmişiz cık cık cık
sakın gıdıp baska ulkede bunu soyleme sana kıclarıyla gulerler su an zaten sag soldan cok adamlar
Liberal
Nasyonalist
Sosyalist (veya işçi partisi)
Muhafazakar

olarak dagılmışlar senatolarında Sol Sag kavramıda yutuluyor yavas yavas o zaman verdıgın artıslık bılgı tamamen gecerlılıgını yıtırıcek
bızı ılgılendıren dedıgım gıbı fransız ıhtılalındeki şeklı degıl bugunkı seklıdır tıpkı antık yunan demokrasısı ıle gunumuzdekı demokrasıyı aynı kefeye koyamıyorsak bunuda koyamayız[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

sol bugune kadar aslinda olmayan dusmanalardan baska ne verdi size ?

ozellestirme kotu imf kotu para kazanan uluslararasi ticareti olan firmalar kotu . size kalsa hersey kotu .

madem konu buraya kadar geldi bence sol mecliste ota boka soru soran adamdir . kisaca iktidara hic bir zaman saygi gostermemis taraftir . turkiyede tabii bu . hollanda da sag sol tartismalari oldugunu hic sanmiyorum . [signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.

[Bu mesaj huun tarafından 11 Temmuz 2005 22:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...