Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Resmi Türk Tarihindeki inanılmaz yanlışlar ve yanlışlarda ısrar

DiabloTyrael

Öne çıkan mesajlar

Resmi tarihe göre (+525)'de BUMİN KAĞAN tarafından GÖK TÜRK İMPARATORLUĞU kurulduğu sanılır ve böyle öğretilir (??)

K. Mirşan'ın ortaya koyduğu yanlışları sıralıyoruz:

Ön-Türkçe ve Türkçe yazıtların hiç birinde GÖK TÜRK İMPARATORLUĞU diye bir imparatorluğun varlığından söz edilmemiş olduğu Temmuz 2002 Ceviz Kabuğu açık oturumunda K. Mirşan tarafından kanıtlanmıştır.

Türki devletler bu adda bir devletin varlığını BİLMEMEKTEDİRLER.

* GÖK diye yanlış okunan damga Ön-Türkçe
* ÖK-ÜK'tür. "RABBANİ TÜRK" demektir.
* ök, GÖK, RAB ;
* Ük, ... şuurunda olma.
* BUMİN değil BUUMİN'dir.
* BUUMİN ad değildir, Ecdadımın demektir. Tarihteki esas unvan İÇÜÜM APAM, BUUMİN QAĞAN İSTEMİ'dir. Buumin Qağan sitemi, eksik adıyla (+525)'te değil,
* (-879) İÇÜÜM APAM, BUUMİN QAĞAN İSTEMİ, gerçek adıyla, yukarda gördüğümüz 5 qağan sülalesiyle,
* (+580)'e kadar tarihimizde 1450 yılı kapsayan TÜRÜK BİL'i kurmuştur.

Sonuç: (-879)dan (+525)'e kadar, 1404 yılı Türk tarihinnden yok edilmiştir. (-879) tarihini bilerek ya da bilmeyerek(!) yapay bir devlet kurmak üzere, ileri alıp (+525)tarihi icad edilmiş, belki de kitaba uydurulmuştur; Kim, kimler tarafından ve hangi hakla??? (resmi tarih ve Jean Paul Roux'nun, Türklerin Tarihi, -öteki dillerdeki Türk tarihleri)

Doğu Türkistan bayrağı

UYGUR İMPARATORLUĞU

Tarihte UYGUR diye bir ad, bir halk yoktur.

Balasgun yazıtında, TENRİDE UYUĞUR QAĞAN - Türkçe bilinmediği için olacak - UYGUR OAĞANI diye tercüme edilmiştir. Aslı - hemen anlaşılacağı üzere - 'Tanrıya uyan, onu varlığını kabul eden Qağan' demektir.

Doğu Türkistan halkına yıllar boyu "sen Uygur'sun" dendiğinden onlar da bu adı benimsemişlerdir.

Uygur İmparatorluğunu kuruluş tarihi olarak (+754) verilir ve bu imparatolukla TARYAT yazıtı arasında ilişki kurulur. TÜRKÇE BİLMEDEN...

Bu yazıt, Moğolistanda TARİAT bölgesi Terhingol, Prof. T. Tekin'in bu anıtı Uygur anıtı sanmış olacağını düşünmekteyiz.

* Anıt, Türük Bil tarihçi, Kumandalarından

* Önre-Binabaşı tarafından taşa Ur/urulmuştur. demek ki tarih bilimsem olarak İsa'dan önce önce altıncı yüzyıldır.

Sonuç : Türk tarihi 600+754 = 1354 yıl ileriye atılmıştır ???

Bu, belgelenmiş gerçekler gösteriyor ki, 580'de son bulmuş olan Türük Bil tarihinin devamını; Türk tarihinin doğduğu yerde, doğduğu dilde -tercüme değil- Türkçe bilen yani, Asya Türkçelerine ana dili seviyesinde sahip Türk araştırmacılar tarafından ortaya çıkarılmalıdır..

Uygur değil, Doğu Türkistanlı.

TARİHİMİZİ, KENDİMİZ, FAKAT BİLİMSEL TARAFSIZLIĞI ELDEN BIRAKMADAN YAZMALIYIZ.." diyordu ATATÜRK

Ön-Türk Uygarlığı Araştırmaları Merkezi

[Bu mesaj DiabloTyrael tarafından 11 Temmuz 2005 23:51 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj DiabloTyrael tarafından 11 Temmuz 2005 23:55 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Gok yanidna tengri gecerse tanri anlamina gelir. Kok sadece kullanildiginda mavi yada gokguzu anlamina gelir. Ayni zamanda renkler eski turk dunyasinda 4 yonu belirtmek icin kullanilir.
Istemi kaan Bumin kaanin kardesidir. Bati kaan i olarakta adlandirilir.
[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök

[Bu mesaj Delidumrul tarafından 12 Temmuz 2005 01:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandoo, 12 Temmuz 2005 01:06 tarihinde demiş ki:
benzese ne fark ederki?
ben türküm dediği sürece kime benzemiş...kime ne...

ha yani türküm demediği sürece neye benzediği önemli öle mi?
nasıl bir zihniyet ki ''insanları'' bu şekilde ayırsın,aklım almio off off..[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 Temmuz 2005 23:56 tarihinde demiş ki:
kız urkden cok çinliye benziyor eheueheu hastanız tarıh pastası

Resmi görmedim ama, Orta Asya'da yaşayan Türklerin çekik gözlü olduğunu kim inkar edebilir? Anadolu'ya kadar gelenlerin kaçı öz be öz Türk?[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Azeriler de o kadar cekik gozlu degil. Iyice doguda yasayan Turk toplumlari biraz Cin'le Mogolla karismis olabilir, o yuzden daha cekik gozlu olabilirler. Ayni bizim Ortadogu-Balkan insanlari ile karismis olmamiz gibi onlarda kendi bolgelerindeki toplumlarla etkilesime girmisler, bunda sasiracak bir sey yok. Araplara mukayese edersen bayagi cekiktir gozlerimiz tabi bu arada. Bir de Ruslar'da cok sayida Turk toplumu asimile ettikleri icin, onlarda da cekik goz vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural, 12 Temmuz 2005 11:16 tarihinde demiş ki:
said:
Mandoo, 12 Temmuz 2005 01:06 tarihinde demiş ki:
benzese ne fark ederki?
ben türküm dediği sürece kime benzemiş...kime ne...

ha yani türküm demediği sürece neye benzediği önemli öle mi?
nasıl bir zihniyet ki ''insanları'' bu şekilde ayırsın,aklım almio off off..

o cümlelerden öyle bir anlam çıkardın ya helal olsun...[signature][hline]''Devlet-i Osmaniali'de terfii temayuz ilim irfan ile olmaz; ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni haz, ya da olacak ten ile temas...'' {Osmanlı Özdeyişi}
Sosyal ağlarda paylaş

Türkler; moğollar, çinliler ya da diğer sarı ırklar gibi çekik gözlü değildir ve mongoloid yapıda değildirler,fakat neolatik dönemden beri proto mongol kabileler ve çinlilerin atalarını oluşturan insan topluluklarıyla olan etkileşim ve karışımlar sonucu bu türklerede geçmiştir.Ukrayna ve karadenizin yukarı kesiminde ve hazar denizinin yukarısında ortaya çıkarılan Hun ve İskit kurganlarında bulunan iskeletlerde yapılan araştırmalarda da mongoloid yapıya rastlanmamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

eh o devletlerın hıcbırının vatandaşı Ben Turkum demez

Azeriyim der
Kırgızım der
Kazagım der
Ozbegım der
Uygurum der
hatta kıcı kırık kıbrıslı gencler bıle kıbrıslıyız bız dıyorlar

kendını Turk tabır eden tek Turk devletı Turkıye
soy bagımız oldugunu kabul edıyorlar ama turkuz demıyorlar
bı kısmıda bızer kayı veya oguz dıyor
Turk dunyası dunyadakı en komplıke dunya yanı bır bırlık yok aramızda tarıh boyuncada olamdı zaten mıtoz bolunme ıle bu kadar cok turk develtı cıktı bırlesecegımıze her gecen gun ayrılıyoruz turk dunyası olarak[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

şunu da ekleyerekten ,kendimi örnek vereyim size mesela,benim baba tarafım 1830 larda dönemin padişahı (şimdi hatırlayamadım) tarafından çıkarılan fermanla konar göçerlikten yerleşiğe geçirilmiş türkmen lerdendir ki bu gün halk arasında yörük denilir.Anne tarafımda 1350 lerde karesioğulları osmanoğulları tarafından alındıktan sora o bölgeye osmanoğulları tarafından akkeçe ve karakeçe oymaklarıyla beraber yerleştirilmiş ve yönetimi verilmiş türkmendir.yüzyıllarca dedelerim karesi sancağını yönetmiş kişilerdir,ailemizin adıda Ömerbey oğulları dır.sonuç itibariyle bu gün türkiye cumhuriyeti sınırlarında gerçekten etnik olarak türküm diyebilecek nadir insanlardan biriyim ve yapı itibariyle açık buğday tenliyim orta kumral saçlıyım orta kahve gözlere sahibim çok aşırı olmadığı halde hafif derecede çekik gözlüyüm aynı şekilde abim ve ablamda öyledir fakat onların gözleride ela rengidir...
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor, biz Turkuz diyenleri de var arada, ama genel olarak dogru dediklerin.

Ama mesela Turkiye su an kisi basina gelir 25,000 dolar olan, uzaya insan gonderen, dunyada soz sahibi bir ulke olsaydi, bak gor nasil herkes bir an da ''biz de Turkuz'' demeye baslardi ;)

[Bu mesaj demirbilek2 tarafından 12 Temmuz 2005 22:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

heralde oyle derlerdı eheh ama su ankı durum bu nasıl bzıde bıkac dallama ben oguzum veya ben osmanlıyım (osmanlı??) dıyorsa onlardada onalra gore bıkac dallama ben turkum hede hodo dıyor

Turk ler kendı aralarında birleşemezler bu ımkansız birşey avrupalıların aralarında anlaşması turklerın anlaşmasından bıle daha kolaydır hatta soyle dıyım turkıyede sol birleşir ama turk dunyası birleşmez (olayın ımkansızlıgını daha nası anlatıyım eheh)
cunkı turkler beraber yasamayı beceremıyen bır kıtledır ust kımlıge degıl alt kımlıge bakılır daıma en basıtı bugun turkıyede bıle laz dı tatardı hede hodo gectım sehırlere bolunmun malatyalılar rızelıler ooo mardınlıler fılan gıbı hep butunden alta ınıyoruz kurtulus savasında bıle kurulan butun dernekler bolgesel bagımsızlık hedeflemiş dogu ve batı rumelı turk cumhurıyetı vs vs gıbı projeler hazırlamışlar
daha anadolu gıbı ufak bı cografyada bıle kendısını parcalayan turk mılletının dunyada bıbırlık sansı sıfıra yakındır Turk kımlıgı ınsan olmak gıbı bişey bır mılelt kımlıgı degıl bızde
en basıtı yabancı bır ulkede gurbette turk goruyosun kardeş ben de turkum dıyorsun ne olmuş bende turkum allah allah dıyıp yoluna devam edıyor bızım mılletımız bu işte malesef[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ama bir milli mac oldumu da birlesiyorlar. demek ki olabilir.

gene daha once dedigim gibi Turkiye teknoloji/spor/sanat vs. gibi konularda on plana cikabilrse, ve kisi basina gelir de bu gunkunun 5 katin falan olsa durum cok daha farkli olur. zaten gelinmesi gereken nokta da budur.Sunlara inanmak lazim:
1-hic bir sey imkansiz degil, 2-bir kisi bile aradaki fark olabilir.
ki bunun alternatifi de siginti olarak baska yerlerde ekmegini aramaktir, ki bu gun ulkemizin dusmekte oldugu durum budur. Bu alternatifi ben secmiyorum, ama herkesin secimi kendine.

[Bu mesaj demirbilek2 tarafından 13 Temmuz 2005 00:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 12 Temmuz 2005 22:42 tarihinde demiş ki:
eh o devletlerın hıcbırının vatandaşı Ben Turkum demez

Azeriyim der
Kırgızım der
Kazagım der
Ozbegım der
Uygurum der
hatta kıcı kırık kıbrıslı gencler bıle kıbrıslıyız bız dıyorlar

kendını Turk tabır eden tek Turk devletı Turkıye
soy bagımız oldugunu kabul edıyorlar ama turkuz demıyorlar
bı kısmıda bızer kayı veya oguz dıyor
Turk dunyası dunyadakı en komplıke dunya yanı bır bırlık yok aramızda tarıh boyuncada olamdı zaten mıtoz bolunme ıle bu kadar cok turk develtı cıktı bırlesecegımıze her gecen gun ayrılıyoruz turk dunyası olarak

Bu konuyu bir ay kadar önce başka bir başlıkta tartıştık. Aynı şeyleri bir daha yazmak gerçekten zor geliyor. Ama bilki araştırma yapmadan bir önyargı ile bunu yazdığın belli. O saydığın devletlerde yaşayan herkes kendi devletinin adını vererek ifade ediyor. Örneğin bir yabancı bize "Nerelisin?" dediğinde karşılık olarak genelde "Türkiyeden." diye cevap veriyoruz. "Türk" demez. Türk bir devlet adı değil Orta Asya halklarının ortak ismi. Türk'üm cevabına sorulacak soru "Uyruğun nedir?"

O saydığın devletlerle olan son 20 yıldaki ilişkilerimizi internetten araştırmanı öneriyorum. Oralardaki yatırımlarımız, ortak eğitim-öğretim, kültürel ilişkiler, askeri, siyasi ilişkiler vs vs...

Artık şu "Bizlerden bi şey olmaz" kompleksini bir kenara bırakın. Eğer bu gençlikte geçmişin kötümser düşüncesiyle devam edemez. Nedense sol olayın hep kötü yanından bahseder ama nedense çarpıklığı düzeltmek için fikir atmıyor ortaya.

Bahsettiğimiz devletlerde yaşanan en ufak sıkıntı yüreğimizde bir ufak bir üzüntü bile veriyorsa bu bizim onlara olan ruhsal bağlılığımızın kanıtıdır. Adım gibi eminim bir çoğunuz bilmiyor Türkiyenin geçirdiği her sorun o devletlerin insanlarını derinden etkiliyor. Çünkü bizler onların gözünde çok büyüğüz ve bizi seviyorlar. Sovyet rejimi sırasında bu devletlere bağımsızlık mücadelesine biz destek olduk, Sovyet rejimi sonrası onlara ayakta durmasını biz öğrettik. Türkiyedeki bazı Sol kesim bunu hazmedemesi normal.

Son zamanlarda bu ülkelerde siyasi anlamda bazı değişiklikler oluyor. Maksat sözde demkokrasiyi kırmak ve yerine tam demokrasiyi getirmek. İster inanın ister inanmayın bu işlerin içinde Türkiye Türkleri var. Amaç bu halkların dünya ile bütünleşmesini sağlamak. Orda oluşacak iyi bir demokrasi hem kendilerine yarıyacak hemde Türkiyeye yarıyacaktır.

Amerika 13 devletten oluşuyor. Onlara eyalet deniyor ve her eyalet farklı.

Arap milliyetçiliği sonrası Osmanlıdan kopan Araplar tek devlet olmamaştır.

Sovyet rejimi çökünce Rusya bir çok ülkeye bağımısızlı ve bir çok ülkeyede özerklik verdi. Halende Etnik sorunları olan bir ülke.

Çin Cumhuriyetinin en büyük özerk devleti Uygurlardır. Uygurların Türk devletlerine olan yakınlığı Çin'i rahatsız etmekte.

İngilizler bütün dünyaya yayıldı bugün bir sürü ingiliz kökenli devlet var ama hiçbiri birbirine karşı milli anlamda saygın değil. Devlet olarak milliyetçi düşünce hakim.

Türk devletlerin insanlarına sor "Neyi örnek alıyorsunu". Cevap "Türkiye modeli ve Atatürkçülük". O devletlerdeki bütün okullarda Atatürkçülük öğretiliyor. Türkiyedeki siyasi ve ekonomik sorun bu çalışmaları yavaşlatıyor. Bunuda aşacaz. Bunu aşacak olan gençlik belli. Solcuyum diyen 30lu yaşlarınına gelince Kapitalist sistemin düzeni içinde çalışan insanlar olacaklar. Ve bu geçmiş onlara gelecekte engel olacak. Soracaklar "Ya sen solcu değil miydin?" cevap "Ya o zamanlar gençtik" olacak.

Bir Türk Atasözü "Birbirine düşman köpekler kurdu görünce birleşirmiş." Solcular neden birleşme gereksinimi duyar acaba? Bu senin sol zihniyet bölücülük gibi bir zihniyete arka olmasa bu ülkenin önü açık. Yılladır bu ülkede siyasi destek için Kürtleri kulandınız yeter artık. Kürt sorununuda Pkk'yıda başımıza musallat eden yine bu sol zihniyet. Karl Marks'ın, Lenin'in ve Kastro'nun kafasındaki sosyalist düşünce bunla bağdaşmıyor bile. Asker terör olayına müdahale edincede adı Faşist oluyor.

Meşhur 68 kuşağı siyasetçiler ve düşünürler bugün Milliyetçi düşünüyor. Milliyetçiliğin siyasi boyutu olmaz. Onlar Türkiyedeki sol'un amacını anladı. Üzülüyorlar.

Almanyaya gidersin tökezler yere düşersin Alman sana bakmaz bile. Ordan geçen biri senin Türk olduğunu biliyorsa elinden tutar ve ayağa kaldırır.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh sol=komunıst sosyalıst yaptınız sol = kaka yaptınız yetmedı sonunda Viktor = Solcu yaptınızya daha ne dıım lol

caferı kac yasında oldugunu hayat tecrubelerını veya absından gecnlerı bılmıyorum ben bızzat yerınde gordugum olayları yazıyorum mantık yuruterek yazmıyorum bunları

Turklerden bir halt olmaz Turkum turk olmakla gurur duyuyorum vatanımın ve mılletımın ustunde deger tanımıyorum ama kendı capımıda bılıyoum Bizden bir halt olmaz yeniden tekrarlıyım

cok fazla sebebı var bunun her şey aynı kalıcak Turkler tarıhte bır dongu ıcındedır bır uyurlar fosur fosur sonra uyanır dunyayı tıtretır sonra gene uyurlar bu surec hep boyle devam eder Tarıhın hıcbır safhasında bu kural bozulmamıştır bozulmıyan en guzel kuralalrdan bırıde butun turk devletlerının dusman ısgalınden degılde kendı kendıne yıkılmasıdır baska ulkelerde anavatan işgal oldugunda halk topyekun dırenırken bızde ıse dur otorıte boslugundan yararlanıp kendı devletımı kuruyım beaa durumu hakımdır neden bu kadar cok turk devletı var say say bıtmıyor dusunun bı hıcbır mılelt bızım kadar ıktıdara dusgun olmamıstır bızde ehrkes kendı lıder kendı kral oslun ıstemındedır o yuzden turk dunyası hep ufak ucak parcalar halınde kalmıstır ama bu parcalar daıma kendılerınden beklenmıyen yukseklıkte basarılar gostermiştir

Imkansız dıye bısey yoktur,tek kısı herseyı degıstırebılır lafları ıse paso hollywood uretımı safsatadan ıbarettır dunyada ımkansız bazı seyler vardır ve somut gerceklıkler vardırkaldıkı tek basına ısı basarma gucu yuzde 4 olan bır toplulugun bu kadar donen entrıkalara ragmen bırlesemesı ımkansızdır
nasıl olumsuzluge ulaşmak veya dunyayı ele gecırmek ımkansızda buda oyle bir şeydir

kaldıkı turk kokenlı devletlerın bırlesmesıde bır hayalden ıbarettır nedenmı

Turkler kendı aralarında bırlık ıcınde olamaz kurulsa bıle kım lıder olucak tartısması yuzunden dagılırlar veya bunun lıderlıgını o kabul etmez vs vs

Bırlık olunsa bıle gene altkımlık sorunalrı yasanıcak sen bılmemnerelısın ben sevmem orayı hedesı cıkıcaktır daıma

hadı sayısız ıcsorunu gectım en basıtı

Rusyanın su anda tek amacı eskı dogu blogunu canlandırmak putın acık acık sovyetler bırlıgını mumla aradıgını sovyetlerın yendıen canlanamsı gerektıgını vs soyledı ve kabul eıdnkı o turk develtlerı ruslara bızden daha yakınlar

Rusyanın engellemesını gectım en basta duyamızın emperyalıstı ABD boyle bır bırlıge ızın verırmı sanıyorsunuz Amerıkanın dıegr ulkelere bakısı daıma "Parcala ve Yonet" olmuştur sızce parcalamaya ugrasırken butun olunmasına ızın verırmı
ABD nın kendı aleyhıne olan Turkıyenın AB uyelıgını neden destekledıgını sanıyorsunuz Turkıye bırlıge gırerse AB dagılıcak bu kadar basıt ABD nınde bekledıgı o zaten

anca ılerde ABD dagıldıktan sonra turkler calısırsa ve o zamana kadar bırbırlerını ıcten kemırmeye devam etmez mıllıyetcılık dıger turk develtlerındede uyanır ve dıger ulkelerle turkıye yakınlasırsa ve turkler karakter degsıtırıp benmerkezcılıklerınden vazgecerse bu iş olur

hemşehri olayına gelınce o bambaşka bişey zaten ben asıl dayanagı yazdım bzıde ust kımlıkelrden cok alt kımlıkler onemlı ynı koyde yasıyan ıkı aşiret bırbırıyle bırlık kurmayı bırakın kanlı bıcaklıyken nasıl kurulucak bu bırlık bugun farzedınkı turkıye basıbos kaldı sıyası bır ucuruma yuvarlandı ne olucak halk oturup yenıden yonetımı ıyelestırırmı yoksa herkes kendı bolgesınde develtcıklermı kurar? ıkıncı secenenk malesef anormal agır basıyor Ataturk bu mılelte bırlıgı ogretebılmek ıcın dusmanı yenmekten 10 kat daha fazla emek harcadı bu sayede kazanıldı kurtulus savası yoksa o oluşan kuvaı mıllıyelerın hepsının amacı kendı bolgelerınde bagımsız develtcıkler kurmaktı

mıleltınızı tanıyın bıraz[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor dediklerini anliyorum, fakat bir-iki noktaya dikkat cekmek isterim,

Viktor hemserilik meselesi 2-3 nesile kadar bitecek gibi gozukuyor, cunku buyuk sehirlerde bir cok insan karisiyor. Benim kac tane tanidigim insan var alevi-cerkes-karadenizli, vs. evleniyor millet. Artik burali, surali dinlemiyor gencler. Hatta kurt kokenli vatandaslarimizdan bile digerleriyle evlenenler var. Giderek daha da yayginlasiyor bu, sadece okumus kesimlerde degil, orta sinifta da goruluyor bu olay. 7-8 buyuk sehrimizde bu insanlar giderek kaynasarak, bir arada yasamanin ve sehirlilesmenin de getirdigi bilincle senin cizdiginden farkli bir tablo cizmeye baslayabilir. Bu ister istemez alt kimlikleri silecek ya da azaltacak bir gelismedir.

Ikincisi de egitime artik toplumumuz daha bilincli yaklasmaya basladi. Artik bati-orta bolgelerimizde cocuklarini okula gondermeyenler cok azaldi, doguda da zamanla gelisecegine inaniyorum. Bu da daha bilincli bireyler yetismesine yol acacaktir.

Ucuncu olarak da, eskisi gibi tarlami eker, iki tane de hayvanim olur allah ne verdiyse karnimi doyururum anlayisi yerini daha fazlasini isteyen, daha cok calismayi ve daha buyuk hedefleri olan insanlara birakti. Tabii su an icinde bulundugumuz ve bir onceki donemde bu hedeflere cabuk yoldan ulasmayi planliyanlar cok oluyor, ama bunlarin cogu bir sure sonra boyle yurumeyecegini gorecekler.

Uzun lafin kisasi, gelisen ve surekli degisen bir toplum var, ve bence birlik ve beraberligin kiymetini bu toplumun anlamasi cok uzun surmeyecek. Benim dusuncem bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yerin dibine soktuğumuz milletimiz aynı çatı altında birçok farklı kültürü, kardeşçe 600 yıla yakın bir arada yaşatabildiyse, bence birlik nedir biliyoruz demektir...

Alt kimlik ayrımını ortaya çıkaran biz Türkler değiliz. En bilinen örnek; Kürt-Türk sorunu bile 20 yıllık bir maziye sahip değil mi? Eğer bu ayrım ortaya çıkacak olsa, Türklerin Anadolu'ya girdiği yıllardan beri husumet olmazmıydı...

Bizler şu an batıda borusu öten devletler gibi bokun, çamurun, salgın hastalığın, din tacirliğinin arasından ortaya çıkmadık. Tarihte kurulmuş olan tüm Türk devletleri, şanına yakışır cinstendiler. Orta çağ Avrupası'nın derebeylik dönemlerini yaşamamamız daha mı iyi olurdu? Medeniyet dediğimiz Avrupa'yı medeniyetle tanıştıran yine biz olduk...

Ama günümüzde o batağın, pisliğin içine çekilen taraf biziz. Elimizde avucumuzda bize önayak olacak, örnek olacak bir tek tarihimiz var, onu da yerden yere vurmayalım...[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...