Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bass Anfisi ile Elektro Gitar?

Sorj

Öne çıkan mesajlar

Ya olur tabii ki sonucta ses gelir de ne kadar iyi gelir onu bilemicem farklı olur ama cok da farklı olmaz herhalde diye dusunuyorum da hic denemedim oyle bisi deneyeni var mıdır bilmiyorum da. Olmadı gel tak benim laney'e bakalım nası ses geliyo =)[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkta Laney hardcore bilmemne var.Herif elektocu herifin gitardan abuk sabuk vıjı vıjı sesler gelio. :> sapıtıyo bu laney belli bi süre sonra :>.Abimin Arkları hatta bizim evde çaldıydık.25 watlıkmı ne bi şeyde çalmıştık.Ya çok iyi hatırlıyorum... Adam sesini az açın demişti taktı elektro anfisine fıstık gibi bass sololar falan atıyordu Bululu zululu gululu fln :>.Tamam bass gitar cok odun cıkıyordu sesi Ama, durum şöyle Bass anfisi alıcam Elektroyu takıcam.Elektro da ne gibi eksiklikler olabilir :>[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Erutan, 28 Haziran 2005 22:02 tarihinde demiş ki:
Arkta Laney hardcore bilmemne var.Herif elektocu herifin gitardan abuk sabuk vıjı vıjı sesler gelio. :> sapıtıyo bu laney belli bi süre sonra :>.Abimin Arkları hatta bizim evde çaldıydık.25 watlıkmı ne bi şeyde çalmıştık.Ya çok iyi hatırlıyorum... Adam sesini az açın demişti taktı elektro anfisine fıstık gibi bass sololar falan atıyordu Bululu zululu gululu fln :>.Tamam bass gitar cok odun cıkıyordu sesi Ama, durum şöyle Bass anfisi alıcam Elektroyu takıcam.Elektro da ne gibi eksiklikler olabilir :>

distortion olmayabilir.[signature][hline]freeedom, 17 Haziran 2005 00:55 tarihinde demiş ki:
benım ıcımde ama her an bosalabilirim

Erutan, 19 Haziran 2005 22:19 tarihinde demiş ki:
Sias... ben herif değilim Bana herif diye hitab etme pis cocuk... bana oğlan diye hitap et
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sir, 28 Haziran 2005 22:02 tarihinde demiş ki:
eheh deneysel takılıyosun bu akşam erutan, nedir tek kişilik grup mu kurdun :)
bas amfisinden güzel bi gitar sesi elde edilemiyo bi stüdyoda denemiştik çok boğuk olmuştu ööyk
neden böyle bişey yapmak istiyosun, esas projen, master plan nedir onu söyle ona göre yapalım önerilerimizi.

Cumartesi sanırım Bass alıyorumda. Aradan Elektroyuda çıkaram diyorum eheh... Sonra bateri felan.

Ya şöyle diyin 500$ lık anfi var 2 tür gitar içinde iyi performans verebilcek onu alam.
[signature][hline]

[Bu mesaj Erutan tarafından 28 Haziran 2005 22:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim amacım şey... Misal bass çalıcam.Çaldım çaldım çaldım.... elektro gitar çalmak istiyorum.Ozaman onu takıp çalcam yani Tek bass beni kesmez.Kesin elimin altında elektro olması lazım :> ayrıca abimle paraları birleştirip batarya bile alcaz.Iyi kötü alcaz :>[signature][hline]kaz ay fakin heyt yuuu, yu saç e layırr! en ay lav to hate yuu, yu ar al seym tu mi.
Sosyal ağlarda paylaş

al sana çözüm.
1:git iyi bir prosesör al içind epreamp simülasyonu olan(pod xt nin simülasyonu iyidir bildiğim kadarıyla) ve onu bilgisayarının speakerına bağla böylece gitarı ortadan akldırırsın,bas gitar ve bas amfisi al sonra.

gitar amfisinde bas çalınmaz bence aynı şekilde gitarda bas amfisinde çalınmaz.bas gitarıda speakera bağlasan pek iyi bir sonuç elde edemeyeceğini düşündüğümden böyle bir çözüm önerdim sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Pod Xt nin simülasyonu iyidirde dünyanın parası pod xt :) Sonuçta hem bass çalıcam hem elektro çalıcam diyo. Anladığım kadarıyla çok profesyonelleşme olayında değil arkadaş ama basit bi digitech ti zoom du bunlarda iş görür yani. (içinde amfi simülatörü bulunduran bi processor)

Ayrıca Peavey in bi amfisi var bizim bi stüdyoda hem bass hem elektro bağlanıyo ve gayette hoş veriyo bass tonlarını falan distortionı falan mevcut. Peavey Transtube 112 gibi bişey. ama pahalıdır tahminim[signature][hline]oh yeaa
Sosyal ağlarda paylaş

bas anfisialırsan tek sorunun üstünde hazır gelcek olan distortion ve bir çok diğer se ayarı olacaktır.

bas kabinlerine elektrogitar amfisi takmıyorlar[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

:)

benim gitaristim benim 50watt lık anfiyi kullanırdı ve kendi processorunu bağladığından hiç bir sorunu olmadı

yani bass anfisi alırsan bir de elektro için processor al derim[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Sosyal ağlarda paylaş

Babcum.buba ya şimdi 2 tane gitar var.2 side cortella... biri Talaş rengi diğeri Odun Kahverengi.Talaş rengi 500$, diğeri ise 300$ dı yanlış hatırlamıyorsam.300$ lığı alsam olurmu? 500$ ile aynı herşeyi.Tahtaların Kesiliş şekli,teller,Mandallar falan herşey aynı.Sadece renk değişik?
Sosyal ağlarda paylaş

ağacı da m ıaynı? ağacı da aynıysa al 300 lüğü ama o kadar fiyat farkını sadece rengi içi yapmamışlardır bence[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Sosyal ağlarda paylaş

Baya rahat geldi elime 500$ lık 300$ lığı denemedim. Vitrinin baya ucundaydı... şimdi sakatlık cıkar felan diye çıkarttırmadım.300$ lıkta 4 tane ton ses ayarlama şeysi vardı 500$ lıkta 3 tane.Ağaçlar aynı sanırım.2 sinin gövdeside aynı ağaçtı sanırım. (Sap da aynı olur sanırım?) Birde bana şey dedi adam.Bunu bi cocuk bize sattı 700$ a almıştı, 1 hafta kullandı bize sattı.550 $ ama sana 500$ e olur dedi.Bende kıllandım tabi :>
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...